LOGOCRM Ürünleri 1.32.00.00  Sürümü kullanıma sunulmuştur.
Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

 

1.22.00.00 sürümüne özel uyarı : 

 

- Firma adres kaydında “Fatura adresi” seçeneği eklendi. “Fatura adresi” türünden sadece bir tane adres eklenebilir. Eğer geçmişte birden fazla “Fatura adresi” türünde adres girildiyse firma kartı adres bölümünden farklı bir adres türü seçilmelidir.

 

- Standart Dashboard raporlar eklenmiştir.
- Performans iyileştirmesi yapıldı.
- Malzeme ve cari aktarımında bilgilerin okunması noktasında iyileştirme yapıldı. Aktarım esnasında “Logo_CRM_Service.exe” nin bulunduğu dizine bir dosya çıkartıp aktarılacak kayıtları bu dosyadan okuyarak aktarması sağlanmıştır. Uygulamanın bu dizine dosyaları yazabilmesi için dizin yetkilerinin kontrol edilmesi gereklidir.

 

- Mobil uygulama ayarları için api dizini içindeki web.config dosyasından veri tabanı bağlantı ayarının yapılmış olması gereklidir.

 

1.25.00.00 sürümüne özel uyarı : 
Sistemde IIS 80 portu haricinde bir port ile kullanılması halinde lisans bilgilerinin okunabilmesi için “logocrm.net.designer.Win.exe” nin bulunduğu dizinde “logocrm.net.xml” dosyasının olması ve port bilgisinin dosya içinde yazıyor olması gerekmektedir.

 

1.27.00.00 sürümüne özel uyarı : 
Netsis ERP ile entegre çalışan sistemlerde Tanımlar -> Entegrasyon setleri ekranından, mevcut aktif entegrasyon setleri, entegrasyon alan parametrelerinin oluşması/tamamlanması için bir defa düzeltme modunda açılıp kaydedilmelidir.

 

1.28.00.00 sürümüne özel uyarı : 
Bu sürümle birlikte LogoCRM seti içerisine sadece LogoCRM ürünü ile çalışacak şekilde, LogoNotifier ürünü eklenmiştir. LogoNotifier’ın kullanımı ve aktivasyonu ile ilgili destek ve proje ekiplerinden bilgi alabilirsiniz.

 

1.28.00.01 Ara sürümüne özel uyarı : 
1.27.01 seti ile kullanıma sunulan WinProposal aracının kullanımı için aşağıdaki ayarların yapılması gerekmektedir.
Ayarları yapmadan önce mutlaka Internet Information Services’i (IIS) durdurunuz.
- WinProposal klasörü içerisinde bulunan “LogoCRMProposal.Win.exe.config” dosyası içerisindeki “ConnectionString” satırının client bilgisayardan SQL’e erişebilecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. “ConnectionString” satırında yapmış olduğunuz değişikliği bir üst dizinde bulunan “web.config” dosyası içerisinde de yapmanız gerekmektedir. “LogoCRMProposal.Win.exe.config” ve “web.config” dosyası içerisindeki “ConnectionString” satırlarının birebir aynı olması gerekmektedir. Aynı olmaması durumunda uygulamaya giriş sağlayamayacaksınız.
- “LogoCRMProposal.Win.exe.config” ve “web.config” dosyasında değişiklikleri yaptıktan sonra “LogoCrmIntegrator” klasörü içerisindeki “logocrmIntegrator.ini” dosyasını silmeniz gerekmektedir.
- “WinProposal” klasörü içerisinde bulunan “logocrm.net.xml” dosyasını “Notepad” ile açıp “LCIHOST>localhost</LCIHOST>” satırında yazan “localhost” yerine LogCRM’in kurulu olduğu bilgisayarın ip adresini veya bilgisayar adının yazılması gerekmektedir.
- Client bilgisayarda “LogoCRMProposal.Win.exe”‘ yi çalıştırmak için LogoCRM’in kurulu olduğu dizindeki “WinProposal” klasörünü paylaşıma açarak client bilgisayarda “Ağ sürücüsü” olarak bağlanması gerekmektedir.
- ModelEditor ile model dosyalarında bir değişiklik yapıldıysa bu değişikliklerin “LogoCRMProposal.Win.exe” aracına yansıması için LogoCRM klasörü içerisindeki “Model.xafml”, “Model_en-US.xafml” ve “Model_tr-TR.xafml” dosyalarını “WinProposal” klasörü içerisine kopyalamanız gerekmektedir.

 

1.29.00.02 Ara sürümüne özel uyarı : 
Netsis, Tiger ve Go entergasyonlarında, firma ve ürünler senkronize edilirken veya aktarılırken, şehir,ilçesemt ve diğer bilgilerin LogoCRM veritabanında karşılıklarının doğru bulunabilmesi açısından, LogoCRM veritabanının SQL collation ı Turkish_CI_AS olmalıdır. Eğer farklı bir değer ise, öncelikle yedeğinizi almanızı, daha sonra SQL Server Management Studio -> Databases -> LogoCRM -> Properties -> Options kısmından collation ı Turkish_CI_AS olarak ayarlayabilirsiniz.

 

1.30.00.00 Sürümüne özel uyarı : 
Bu sürümde LogoCRM kurulum klasörü altında, LogoCRM sunucusu (IIS) üzerinde çalıştırmak üzere LogoCRMChecker, performans ve ayarlar kontrol aracı kullanıma sunulmuştur. Bu araç, sunucunun çeşitli ayarları ve LogoCRM modeli hakkında ipuçları ve ayar kontrolü sağlamaktadır. Mutlaka çalıştırmanızı öneriyoruz. Yapılan inceleme hakkında gerekiyorsa bilgi almak amaçlı crm destek ve proje ekibine danışabilirsiniz.

 

1.32.00.00 Sürümüne özel uyarı : 
Bu sürümle birlikte LogoCRM 32/64 bit kurulum seçeneği sunulmuştur. Sunucunuza ve kullanım şartlarına bağlı olarak 32-bit veya 64-bit kurulum gerçekleştirebilirsiniz.
32-bit: IIS üzerinde çalışan uygulamalar daha az RAM tüketir. Uygulamanın RAM kullanımı toplam 3GB ile limitlidir. Kullanıcı sayınız fazla ise 32-bit tercih etmeyiniz.
64-bit: Uygulama daha fazla RAM tüketir. Uygulamanın RAM limiti yoktur. Kullanıcı sayınız fazla ise 64-bit tercih edebilirsiniz.

 

Daha önceki sürümlerde kurulum dizini içerisinde bulunmayan, işletim sistemi ve sunucu konfigürasyonuna bağlı olarak;
c:\Windows\SysWOW64\inetsrv\
c:\Windows\System32\inetsrv\
dizinlerinden birinde bulunan LogoCRM opsiyon ve ayar dosyası logocrm.net.xml, bu sürümden itibaren kendi kurulum dizininde olmalıdır.
Eğer kurulumunuz yukarıdaki dizinlerden birindeki logocrm.net.xml dosyasını kullanıyorsa, bu dosyası, bulunduğu yerden silerek, LogoCRM kurulum dizinine taşıyınız.

 

1.32.00.00 Sürüm İçeriği :
Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 XAFCRM-2258
Netsisde ERP Cari Hesap Ekstresinde döviz değerlerinin de görüntülenmesi isteniyor
ERP entegrasyonu aktif olduğunda, cari hesap ekstresine dövizli tutarlar kolonu eklendi.
2 XAFCRM-2450
Görevlerden Yeni Destek Kaydı Oluşturulurken, Firma,Kişi, Konu, Başlangıç, Bitiş Tarihlerinin İlgili Alanlara Aktarılması
Görevlerden yeni destek kaydı oluşturulurken, firma,kişi, konu, başlangıç, bitiş yarihlerinin ilgili alanlara aktarılması sağlandı.
3 XAFCRM-1692
Döviz Kurları günlük otomatik güncellenmeli
Döviz kurlarının TCMB’den otomatik çekilmesi için LogoCRMExchangeRateService uygulaması LogoCRM içerisine dahil edildi. LogoCRM kurulum dizini içerisinde “ExchangeRateService” dizini altında bulunan bu uygulamayı çalıştırıp, kurların güncellenmesini istediğiniz saati belirleyip, “Servisi kur ve başlat” butonuna tıklamanız yeterlidir. Uygulama, her gün belirtilen saatte TCMB’den kurları alarak veritabanını günceller. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu özellik beta olarak sunulmuştur.
4 XAFCRM-2582
Teklif–>Logo’ya Sipariş Aktarımında Dövizli Birim Fiyatlar Yanlış Gidiyor
Entegrasyon setleri içerisindeki entegrasyon alanlarındaki öndeğer alan eşleşmeleri düzeltildi. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Mevcut entegrasyon setleri için benzer hata alındığında, Tanımlar -> Entegrasyon setleri menüsünden istenilen entegrasyon seti -> Alanlar -> Teklif ürünü – Sipariş menüsünden “Birim fiyat” CRM alanı “LC_Price” olarak, “Birim fiyat (fiyatlandırma dövizi)” alanı “Price” olarak değiştirilmelidir.
5 XAFCRM-2630
Teklifler içerisindeki ERP Tabında Ürün Stok Durumu (Gerçek ve Fili Stok) Bilgisi Değerlerinin Formatı Yanlış Görüntülenmektedir.
Fonksiyon içindeki double.parse işlemi CurrentCulture üzerinden yapılarak sorun giderildi.
6 XAFCRM-2596
ERP Ürün Fiyatları Penceresindeki Fiyat Değerlerinin Formatı Yanlış Görüntülenmektedir.
Ürün fiyatlarının XML içindeki değerlerinin mevcut sistem lokaline göre parse edilmesi sağlanıp hata düzeltildi.
7 XAFCRM-2535
Logo Tiger Parametrelerinde Cari Hesap Kartında İlçe/İl/Ülke kısmına Elle Veri Girebilme Özelliği Evet Seçildiğinde Crm’ e Bilgiler ERP’ den Doğru Gelmiyor
ERP’den gelen ülke,şehir,ilçe,semt ve mahalle bilgilerinin, CRM veritabanında bulunamadığında yeni oluşturulması sağlandı.
8 XAFCRM-2571
Kullanıcılara bildir kolonlarında isme göre filtreleme yapılmak isteniyor.
Kullanıcılara bildir alanları için kolon üzerinde çoklu seçim filtreleme eklendi. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu özelliğin doğru çalışabilmesi için modeldeki kolon adının “NotifyUsers” olarak kalması gereklidir.
9 XAFCRM-2584
Onayımı Bekleyen Teklifler Ekranında Birden Fazla Teklif Onaylanamıyor.
Onay durumuna göre filtrelenmiş bir view içerisinde bir teklif onaylandıktan sonra, onaylanan teklif filtreden kaybolmasına rağmen seçili olarak kalıyordu, düzeltildi.
10 XAFCRM-2508
LogoCrm Raporlar İçerisinden Rapor Düzenleyici Açıldığında Düzenleme Ekranı Gelmemektedir.
Web rapor düzenleyici içerisindeki hata giderildi.
11 XAFCRM-2491
Görevlerde Tamamlanma Yüzdesi Olan Bir Kaydın İçerisine Düzenle İle Giriş Yapıldığında Yüzde Alanı Boş Gelmektedir.
Görev yeni/düzeltme ekranında tamamlanma yüzdesi alanının doğru gösterilmesi sağlandı.
12 XAFCRM-2652
Tablet kullanımında scroll sorunu için popup tam ekran seçeneğinin eklenmesi
iPad ve tabletlerde kullanımda, masa üstünde saklanan popup boyutları ile ekran açıldığında scroll sorunu yaşanmaktaydı. Bu sorunu gidermek için bir seçenek eklendi ve popup ekranların tam ekran boyutunda açılması sağlandı. Aktif etmek için logocrm.net.xml dosyasına şu ayarı ekleyip, IIS restrat yapabilirsiniz:
<FORCE_POPUP_MAXIMIZE>1 </FORCE_POPUP_MAXIMIZE>
13 XAFCRM-2581
Toplu senkronizasyonlarda mükerrer olan kayıtlar için diğer firmalar için de ilişkili kayıt oluşturulmalı.
Tiger/Go ERP senkronizasyonu içerisinde mevcut olan Cari hesap kodu, vergi numarası, ürün kodu unique kontrollerine, TC kimlik numarası da eklendi.
14 XAFCRM-2656
Ürün seçim penceresinde stok kalanları ve depolara göre kalanlar kısmında bekleyen siparişlerin düşülüp gösterilmesi
Ürün seçim penceresinde stok kalanları ve depolara göre kalanlar kısmında bekleyen siparişlerin düşülüp gösterilmesi sağlandı. Bu seçeneği aktif etmek için logocrm.net.xml dosyasına
<TIGER_GO_STOCK_SUBTRACT_ORDERS>1
</TIGER_GO_STOCK_SUBTRACT_ORDERS>
satırını ekledikten sonra IIS restart edilmelidir.
15 XAFCRM-2640
Entegrasyon Tercüme Hatası
Tercüme hatası düzeltildi
16 XAFCRM-2654
IntelliEx Pro IP Santral CallerId entegrasyonunun yapılması
IntelliEx Pro IP Santral sistemi ile CallerId entegrasyonu geliştirildi. Entegrasyon kapsamında, IntelliEx Pro’dan LogoCRM’e bir CallerId bilgisi geldiğinde, aktif kullanıcının ayarlarına göre arayan firma/kişinin ekrana popup olarak açılması, arayan firma/kişi ile birlikte yeni bir teklif veya destek kaydı açılması şeklinde aksiyon alınır. Bu özellğin çalışabilmesi için Tanımlar->Diğer->IP Santral Entegrasyonu bölümünden gerekli ayarlar yapılmalıdır. ÖNEMLİ NOT: Bu özellik BETA olarak sunulmuştur. Uygulamalı testi IntelliEx Pro ile birlikte seçilen bir pilot bölgede tamamlanacaktır.
17 XAFCRM-2502
Firma ve kişi arasındaki çoka-çok ilişkinin kayıtlarda da kullanılması isteniyor.
Aktivite, fırsat, teklif, destek kayıtları ve görevlerde, firma seçildikten sonra, yetkililerin yanısıra, ilişkili kişilerin de “kişi” alanına gelmesi sağlandı.
18 XAFCRM-2625
Aynı isimli ürünler teklife eklendiğinde fiyat bilgisi doğru gelmiyor
ERP entegrasyonu aktif iken ve teklife ürün eklerken, ürün fiyatlarının LogoCRM’den gelmesi ayarı açık olduğunda, ürün fiyatının doğru gelmesi sağlandı.
19 XAFCRM-2633
Firma ile ilişkili ekranlara “tekli e-posta gönderme” seçeneğinin eklenmesi
Firma ile ilişkili ekranlara, “Ekle” butonunun altına “Tekli e-posta gönder” seçeneği eklendi. Çoklu kayıt seçiminde sadece ilk kayıda işlem yapılır.
20 XAFCRM-2504
Tekliflere sevkiyat hesabı alanının eklenmesi
Teklifler içerisine sevkiyat hesabı alanı eklendi. Bu alan MT_Firm nesnesi üzerinden çalışır ve teklif sipariş/irsaliye olarak aktarılırken seçili firmanın kodu da sevkiyat hesabı olarak aktarılır. Sevkiyat hesabı olarak seçilen firmanın ERP bağlantısı olması gereklidir. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu alanın aktif olabilmesi için entegrasyon seti/setleri güncellemeden sonra bir defa kaydedilmeli ve IIS restart edilmelidir.
21 XAFCRM-2567
Netsis Teklif Ürünü Kaydetmeye Çalıştığında -100 İnvalid XML String Hatası Alınıyor.
Entegrasyon seti tanımı yapılırken ERP uygulaması değiştiğinde stok kontrol SQL cümlesinin de değişmesi sağlandı. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Mevcut Netsis ERP entegrasyon setleri için Stok kontrol SQL cümlesi (eğer gerekli düzeltme yapılmadıysa) şu şekilde düzenlenmelidir: SELECT sum(BAKIYE) FROM STOKANA WHERE DEPO_KODU NOT IN (60, 70, 80) AND(STOK_KODU = @@ITEMREF@)
22 XAFCRM-2543
Aktivite, fırsat ve destek kayıtları içinden (ilişkili kayıtlar -> görevler) yeni görev eklendiğinde firma, kişi, konu gibi alanların öndeğer olarak gelmesi
Aktivite, fırsat ve destek kayıtları içinden yeni görev eklendiğinde firma, kişi ve konu alanlarının otomatik gelmesi sağlandı.
23 XAFCRM-2583
Teklif listview ekranında bir alana göre flitreleme yapıp “Durum” değişikliği yapıldığında bir önceki seçim kalıyor
Durum işleminden sonra seçimin temizlenmesi sağlandı
24 XAFCRM-2532
Kullanılan satış temsilci tanımları silinebiliyor
Sistemde kullanılan satış temsilcilerinin silinmemesi sağlandı.
25 XAFCRM-2515
Entegrasyon seti tanımı olmayan sistemlerde arayüzden ekstra alan tanımı yapılmıyor.
Entegrasyon seti tanımlı olmadığında eklenen ekstra alanların arayüzde görünmemesi hatası giderildi.
26 XAFCRM-2538
Entegrasyon seti alan eşleştirmelerinde pasif yapılan satır IIS resetlendikten sonra aktif oluyor
ERPDocumentNumber alanındaki, pasif yapıp kaydettikten sonra tekrar aktif olma hatası düzeltildi.
27 XAFCRM-2536
Browser yenile (Refresh) butonuna basınca taskbardaki ikonlar kayboluyor
Browser yenile butonuna basınca (Ctrl+F5) alt araç çubuğundaki bildirim ikonlarının düzgün gösterimi sağlandı.
28 XAFCRM-2570
Netsis Sipariş Aktarımında Teklif Üründeki Dövizli Fiyatlar ve İndirimler Gitmiyor.
Dövizli fiyatların ve indirimlerin aktarımı sağlandı.
29 XAFCRM-2568
Netsis Birimler Gelmiyor
Bazı durumlarda netsis ürün kodunun eşleşmemesi sonucu birimlerin senkronize olmaması sorunu gerçeklendi ve çözüldü.
30 XAFCRM-2598
LookupText alanlara bağlanan görünüm kurallarının doğru çalışmaması
Model üzerinden LookupText türü alanlara bağlanan görünüm kurallarının (Appearance Rule) doğru çalışması sağlandı.
31 XAFCRM-2520
(BETA) Teklif giriş ekranında firma seçildiğinde seçilen firmanın bilgilerine ulaşmak için bir kısayol isteniyor
Teklif, aktivite, görev, fırsat ve destek kaydı giriş ekranlarında, firma ve kişi alanlarının yanına “Düzelt” butonu eklendi. BO türü tüm alanlar için enterprise paket içerisinde, model editörden “ASPxLookupPropertyEditorWithEdit” PropertyEditorType kullanılabilir. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu özellik beta olarak sunulmuştur.
32 XAFCRM-2525
AnaDb ve Firma Bazlı DB Yapısı Olan Müşterilerde ERP’ ye Aktarımda Siparişlerde Raporlama Döviz Kur’ u 1 Gidiyor
Tiger/GO sistemi AnaDb ve Firma Bazlı DB Yapısı Olan Müşterilerde rapor kurunun düzgün gelmesi sağlandı.
33 XAFCRM-2521
Çoklu seçim Extra alanlarda , modelden Layout değiştirildiğinde çalışmıyor
Arayüzden oluşturulan çoklu seçim alanlarının, model editörden tanımlanıp layout u değiştiğinde düzgün çalışması sağlandı. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Arayüzden tanımlanıp model editörden eklenen ekstra alanların “Giriş ekranında göster” seçeneği kapalı olmalıdır.
34 XAFCRM-2505
Tiger/Go entegrasyonunda, teklif içerisinde seçilen ambar üzerinden stok kontrolü yapma opsiyonu
Tiger/Go entegrasyonu aktifken, Teklif ürün seçiminde gelen ekranda “ERP -> Stok durumunu göster” işleminde, liste üzerindeki fiili ve gerçek stok tüm ambarlar/depolar üzerinden gösterilir.
Bu miktarların teklifte seçili ambar üzerinden gösterilmesi için şu ayar yapılır: logocrm.net.xml dosyasına
<SETTINGS>
<PROPOSAL_STOCK_CONTROL_BY_SELECTED_WAREHOUSE>1
</PROPOSAL_STOCK_CONTROL_BY_SELECTED_WAREHOUSE>
</SETTINGS>
ayarı eklenerek IIS restart yapılmalıdır. Bu ayarı LogoCRMChecker içinden de yapabilirsiniz.
Bunun yanısıra stok kontrolünün de ürün içindeki seçili ambar üzerinden yapılması isteniyorsa, entegrasyon seti ayarlarındaki stok kontrol SQL cümlesi içerisinde (INVENNO=-1) ifadesi (INVENNO = @@ERPWarehouse) şeklinde değiştirilebilir.
35 XAFCRM-2510
Web arayüzünden tanımlanan alanların Designer içinde görünür olması
Web arayüzünde Tanımlar -> Diğer -> Ekstra alanlar kısmında tanımlanan alanlar, Model editöre eklemeye gerek kalmadan Designer arayüzde görünür hale getirildi. Bu alanlar rapor düzenlemede kullanılabilir. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Rapora lookup olan bir ekstra alan eklenirse, rapor içinde bu alanın display değeri değil gerçek değeri görünecektir.
36 XAFCRM-2518
Red edilen bir teklif tekrar onaya gönderilemiyor
Onaya sunulup reddedilen bir teklifin, kaydedildiğinde tekrar otomatik olarak onaya gönderilebilmesi sağlandı.
37 XAFCRM-2498
Görevler ve takvim bölümünde yorum girişi.
Görevler ve Takvim ekranlarına yorum sistemi eklendi
38 XAFCRM-2380
LogoCRM içindeki dokümanların cloud entegrasyonunun yapılması
LogoCRM içinde Google Drive doküman entegrasyonu kullanıma sunuldu. Bu servisleri kullanabilmek için, Tüm dokümanlar ekranından istenilen servise erişim izni vermek gereklidir (OAuth2 doğrulama sayfası ile). Bu işlem yapıldıktan sonra, doküman eklerken “Kaydetme Yeri” alanı istenilen servis seçilebilir. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu özellik ara sürümde BETA olarak sunulmaktadır.
39 XAFCRM-2557
(BETA) LogoCRM Teması için renk opsiyonları eklenmesi
LogoCRM seti içerisine logo.PinkTheme ve logo.BlueTheme temaları eklendi. Kullanıcılar kendi temalarını değiştirebilir ve bu değişiklik Cookie olarak saklanır. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu opsiyon BETA olarak sunulmuştur.
40 XAFCRM-2517
(BETA) Online olan kullanıcıların görünebilmesi isteniyor
LogoCRM içinde online kullanıcıların sayısının görülmesi ve listelenebilmesi için ekranın sol alt köşesine bir buton eklendi. Bu butona tıklandığında çevrimiçi kullanıcıların isimleri/giriş saatleri, çevrimdışı kullanıcıların ise isimleri/çıkış saatleri görüntülenebilir. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu özellik beta olarak sunulmuştur. Beta sürümünde login olan kullanıcı logout olmadan (X) işareti ile browser ı kapattığında çevrimiçi görünmeye devam edebilir. Browser ı kapatmadan “Sistemden çıkış” ile çıkış yapması önerilir.
41 XAFCRM-2537
Netsis entegrasyonunda Adres ve telefon bilgisi gitmiyor
Netsis entegrasyonundaki alan tanımlarının (Sub query içinde null kontrolü) düzeltilmesiyle sorun giderildi. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Entegrasyon seti/setleri bir defa kaydedilerek IIS restart yapılmalıdır.
42 XAFCRM-2480
MT_Firm_Listview’ ına ParentFirm Nesnesinin Eklenmesi
Kendi sınıfına refere eden bir alan olduğu ve performansı etkilediği için Üst firma (ParentFirm) kolonu, modelde olmasına rağmen uygulama çalıştığında ListView içerisinden kaldırılır. Eğer bu kolonun görünmesini istiyorsanız logocrm.net.xml dosyasına gerekli ayarı ekleyip, IIS restart yapabilirsiniz:
<SETTINGS>
<ALLOW_PARENTFIRM_IN_COLUMNS>1
</ALLOW_PARENTFIRM_IN_COLUMNS>
</SETTINGS>
43 XAFCRM-2469
Administrator Rol Tanımında Kullanıcı Seçimlerinde Bağlantıyı Kaldır Butonu Bulunmamakta
Administrator rolü içerisinde kullanıcıları ekleme/çıkarma kısmı aktif yapıldı.