LOGOCRM Ürünleri 1.29.00.02 Ara sürümü kullanıma sunulmuştur.
Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

 

1.22.00.00 sürümüne özel uyarı : 

 

– Firma adres kaydında “Fatura adresi” seçeneği eklendi. “Fatura adresi” türünden sadece bir tane adres eklenebilir. Eğer geçmişte birden fazla “Fatura adresi” türünde adres girildiyse firma kartı adres bölümünden farklı bir adres türü seçilmelidir.

– Standart Dashboard raporlar eklenmiştir.

– Performans iyileştirmesi yapıldı.

– Malzeme ve cari aktarımında bilgilerin okunması noktasında iyileştirme yapıldı. Aktarım esnasında “Logo_CRM_Service.exe” nin bulunduğu dizine bir dosya çıkartıp aktarılacak kayıtları bu dosyadan okuyarak aktarması sağlanmıştır. Uygulamanın bu dizine dosyaları yazabilmesi için dizin yetkilerinin kontrol edilmesi gereklidir.

– Mobil uygulama ayarları için api dizini içindeki web.config dosyasından veri tabanı bağlantı ayarının yapılmış olması gereklidir.

 

1.25.00.00 sürümüne özel uyarı : 

 

Sistemde IIS 80 portu haricinde bir port ile kullanılması halinde lisans bilgilerinin okunabilmesi için “logocrm.net.designer.Win.exe” nin bulunduğu dizinde “logocrm.net.xml” dosyasının olması ve port bilgisinin dosya içinde yazıyor olması gerekmektedir.

 

1.27.00.00 sürümüne özel uyarı : 

 

Netsis ERP ile entegre çalışan sistemlerde Tanımlar -> Entegrasyon setleri ekranından, mevcut aktif entegrasyon setleri, entegrasyon alan parametrelerinin oluşması/tamamlanması için bir defa düzeltme modunda açılıp kaydedilmelidir.

 

1.28.00.00 sürümüne özel uyarı : 

 

Bu sürümle birlikte LogoCRM seti içerisine sadece LogoCRM ürünü ile çalışacak şekilde, LogoNotifier ürünü eklenmiştir. LogoNotifier’ın kullanımı ve aktivasyonu ile ilgili destek ve proje ekiplerinden bilgi alabilirsiniz.

 

1.28.00.01 Ara sürümüne özel uyarı : 

 

1.27.01 seti ile kullanıma sunulan WinProposal aracının kullanımı için aşağıdaki ayarların yapılması gerekmektedir.

Ayarları yapmadan önce mutlaka Internet Information Services’i (IIS) durdurunuz.

 

– WinProposal klasörü içerisinde bulunan “LogoCRMProposal.Win.exe.config” dosyası içerisindeki “ConnectionString” satırının client bilgisayardan SQL’e erişebilecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. “ConnectionString” satırında yapmış olduğunuz değişikliği bir üst dizinde bulunan “web.config” dosyası içerisinde de yapmanız gerekmektedir. “LogoCRMProposal.Win.exe.config” ve “web.config” dosyası içerisindeki “ConnectionString” satırlarının birebir aynı olması gerekmektedir. Aynı olmaması durumunda uygulamaya giriş sağlayamayacaksınız.

 

– “LogoCRMProposal.Win.exe.config” ve “web.config” dosyasında değişiklikleri yaptıktan sonra “LogoCrmIntegrator” klasörü içerisindeki “logocrmIntegrator.ini” dosyasını silmeniz gerekmektedir.

 

– “WinProposal” klasörü içerisinde bulunan “logocrm.net.xml” dosyasını “Notepad” ile açıp “LCIHOST>localhost</LCIHOST>” satırında yazan “localhost” yerine LogCRM’in kurulu olduğu bilgisayarın ip adresini veya bilgisayar adının yazılması gerekmektedir.

 

– Client bilgisayarda “LogoCRMProposal.Win.exe”‘ yi çalıştırmak için LogoCRM’in kurulu olduğu dizindeki “WinProposal” klasörünü paylaşıma açarak client bilgisayarda “Ağ sürücüsü” olarak bağlanması gerekmektedir.

 

– ModelEditor ile model dosyalarında bir değişiklik yapıldıysa bu değişikliklerin “LogoCRMProposal.Win.exe” aracına yansıması için LogoCRM klasörü içerisindeki “Model.xafml”, “Model_en-US.xafml” ve “Model_tr-TR.xafml” dosyalarını “WinProposal” klasörü içerisine kopyalamanız gerekmektedir.

 

1.29.00.02 Ara sürümüne özel uyarı : 

 

Netsis, Tiger ve Go entergasyonlarında, firma ve ürünler senkronize edilirken veya aktarılırken, şehir,ilçesemt ve diğer bilgilerin LogoCRM veritabanında karşılıklarının doğru bulunabilmesi açısından, LogoCRM veritabanının SQL collation ı Turkish_CI_AS olmalıdır. Eğer farklı bir değer ise, öncelikle yedeğinizi almanızı, daha sonra SQL Server Management Studio -> Databases -> LogoCRM -> Properties -> Options kısmından collation ı Turkish_CI_AS olarak ayarlayabilirsiniz.

 

1.29.00.02 Ara Sürüm İçeriği :

 

Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 XAFCRM-1768
Excel Aktarımlarında uzunluk sınırlaması
Aktarım yapılırken alan genişliğini aşan datalarda, hata alınmaması için kontrol eklendi.
2 XAFCRM-1977
Liste ekranlarındaki kullanıcı değişikliklerinin bir butona bağlı olarak kaydedilmesi
Liste ekranlarındaki kullanıcı değişikliklerinin isteğe bağlı olarak kaydedilmesi sağlandı. LÜTFEN DİKKAT: Liste ekranlarında kullanıcının yaptığı, kolon göster/sakla, sıralama, filtreleme gibi değişiklikler performans açısından otomatik kaydedilmeyecek. Bu değişikliklerin bir sonraki login işleminden sonra görünebilmesi için, araç çubuğundaki “Görünümü kaydet” butonuna tıklanması gerekir.
3 XAFCRM-1994
WinProposal-minör hata düzeltmeleri
Ürün ekranındaki eklenen ürün sayısı çok olduğunda INS tuşu ile yeni kayıt eklemenin doğru focus olması sağlandı.

Lookup alanların autocomplete ile çalışması sağlandı.

Fazla sayıda ürün eklendiğinde teklif toplamı hesaplama kısmı performans bakımından optimize edildi.

Tekli/Çoklu ürün ekleme performansı optimize edildi.

4 XAFCRM-1980
Netsis Entegrasyonunda Şehir aktarımı
Veritabanı collation türkçe olmadığında veritabanında türkçe karakterlerle arama yapıldığında bulunamıyordu, düzeltildi.
5 XAFCRM-1992
Win Proposal’da Firma ve Ürün için yeni özelliği
WinProposal içerisinde yeni firma ve ürün ekleme özelliği aktif edildi. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Firma ve ürün haricindeki giriş/düzeltme ekranları Web te olduğu gibi tam uyumlu editörler ile çalışmayabilir.
6 XAFCRM-1981
Semt, İlçe ve İl alanlarının aktarımında Türkçe karakter problemi yaşanıyor.
Türkçe karakter ile yapılan aramalar veritabanından sonuç döndürmüyordu, düzeltildi.
7 XAFCRM-1975
Ekstra Alan Tanımlamalarında Öndeğer Liste Görünür Seçilmese de Kolon Seçiminde Gözüküyor
Ekstra alan tanımlarında “öndeğer olarak liste ekranında görünsün” seçeneği işaretlenmediğinde, alanın kolon olarak oluşturulması engellendi. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu düzeltmenin etkin olabilmesi için sırasıyla X1_ModelDifferenceAspect ve X1_ModelDifference tablolarının sıfırlanması gerekir. Bu işlem kullanıcıların görünümlerini sıfırlayacaktır.
8 XAFCRM-1720
Herhangi bir kaydı kaydederken istediğimiz alandaki karakterleri Uppercase Kaydedebilme Özelliği
Öndeğer tanım ekranına (ZD_Default_Values) “Büyük Harflere Çevir” checkBox’ı eklendi. Seçili olan kayıtlar için kayıt işlemi yapılırken yazılan değerlerin büyük harfe dönüştürülerek kaydedilmesi sağlandı.
9 XAFCRM-1974
Kullanılmayan Yakınımdakiler rollerinin veritabanından silinmesi
Kullanılmayan ve fazla oluşturulan “Yakınımdakiler rolü” kayıtlarının veritabanından silinmesi sağlandı. ÖNEMLİ UYARI: Bu versiyon çalıştırıldıktan sonra kullanıcılara atanan Yakınımdakiler rollerinin bir defalık kontrol edilmesi ve gerekiyorsa yeniden verilmesi gerekmektedir.
10 XAFCRM-1914
winproposal- Etiketler alanı text editör olarak görünüyor
Etiketler alanının web deki gibi çalışması sağlandı.