Logo CRM

Logo CRM, ürün ya da hizmet satan, satış öncesi, satış esnası ve sonrasındaki süreçlerinizi kontrol altına alarak Logo ERP çözümleriyle entegre yönetmenizi sağlayan bir CRM çözümüdür.

Kurumsal Hafızanızı Oluşturun

Potansiyel veya çalışılan müşterilerinizi, bayilerinizi, tedarikçilerinizi vb. kolayca tanımlayın, gruplayın ve seçili firma/kişi ile ilgili görüşmelerinden tekliflerine, toplu gönderimlerinden ilişkili belgelerine, e-postalarından sözleşmelerine ve satış sonrası memnuniyet/şikayet kayıtlarına kadar her bilgisine tek platformdan ulaşın, yönetin ve raporlayın.

Zamanı Yönetin

Günlük – haftalık – aylık ve yıllık görünümler şeklinde özelleştirilebilen kurumsal CRM ajandanız sayesinde; satış ekibinizin ve satış sonrası hizmet veren ekibinizin aktivitelerini, route yönetimini, görüşme ve ziyaret planlarını takip edin ve etkin bir şekilde yönetin, raporlayın.

Belgelerinizi Müşterilerinizle İlişkilendirin

İstediğiniz kadar ana klasör ya da alt klasör oluşturun ve bu klasörlerde belgelerinizi, şablonlarınızı, ıslak imzalı bir dokümanın taranmış halini, gerekli şirket belgelerinizi (word, excel, pdf, çizim ya da resim…vb.) saklayın. Bu belgelerinizi müşterilerinizle, görüşme kayıtlarınızla, fırsat ve teklif kayıtlarınızla ya da satış sonrası hizmet kayıtlarınızla ilişkilendirin ve hangi müşterinizle hangi belgeler ilişkilendirilmiş anında görüntüleyin.

Etkin Bir Aktivite Yönetimi

Satış veya satış sonrası hizmet veren ekiplerinizin tüm potansiyel veya mevcut müşteri route ziyaretlerini, görüşmelerini, toplantı notlarını detaylı bir şekilde kayıt altına alın ve pivot tablo özelliğiyle raporlayın. Müşterilerinizle hangi çalışanınız hangi konuda görüşmüş, detayları nelermiş kolayca ulaşın ve kurumsal hafızanızın desteğini yanınızda hissedin.

Fırsatları Değerlendirin

Satış fırsatlarınızı, proje ve ihale takiplerinizi tüm süreciyle birlikte tek bir ekrandan takip edin. Fırsatla ilgili hangi tarihte kim tarafından ne işlemler yapılmış, neler görüşülmüş, hangi teklifler verilmiş, ilişkili belgeleriyle ve e-postalarıyla birlikte görün ve yönetin.

Teklifler: “Hız + Esneklik + Kontrol = Satış”

Teklif süreçlerinize özel tanımlanabilen alanlar, görünümler ve şablonlar sayesinde daha hızlı teklif hazırlayın. Geçmiş fiyat kontrolü, Opsiyonel teklif, Alternatif teklif ve ürün ilişkilendirme özellikleri sayesinde daha esnek bir teklif süreciniz olsun. İhtiyacınız doğrultusunda birkaç farklı şekilde kurgulanabilen teklif onay süreçleri ve Logo yazılımınızın veri tabanından otomatik yapılan anlık cari hesap risk limiti ve stok kalan miktarı kontrolleri sayesinde “insana bağlı minimum hata” yönetiminizi, Logo CRM yapsın.

Satış Sonrası Süreçleriniz

Satış sonrası süreçlerinizin gerektirdiği şekilde özelleştirilebilen “Destek Merkezi” sayesinde müşteri memnuniyet – şikayet süreçlerinizi, teknik destek süreçlerinizi veya IP santraliniz ile entegre olarak çağrı merkezi süreçlerinizi yönetin.

Logo ERP Çözümleri ile Tam Entegre

Logo çözümleri ile (Go 3, Tiger 3, Tiger 3 Enterprise) sağlanan anlık entegrasyon sayesinde müşterilerinizin cari hesap ekstrelerini, sipariş ekstrelerini ve risk limitlerini takip edin. Ürünlerinizin anlık stok miktarlarını kontrol edin. Satışa dönüşen teklifleriniz Logo’ya sipariş veya irsaliye olarak, otomatik aktarılsın.