j-guar ürünü için v.2.43.6.0 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Sürüme ait genel uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

1.1. j-guar ürünü java 7 versiyonu ile birlikte çalışmaktadır. Client ve Server side’da java 7 ürünü kullanılmalıdır.

1.2. Apache Tomcat Application server 7 versiyonu desteklenmektedir.

1.3. IBM WAS kullanılan yerlerde, IBM WAS 7.0 sürümünün kurulu olması gerekmektedir. Bütün güncel fixpack’ler mutlaka kurulmalıdır.

1.4. Uygulama sunucularının ilgili sürümlerini; Apache Tomcat kullanılıyor ise ftp sayfamızdan, IBM WAS kullanılıyor ise ücretli olarak IBM’den temin edilebilir.

1.5. Versiyon değişimi sonrasında Sistem (sadmin – Server Administrator) ve Kurum tabloları güncellemelerinin (admin – Administrator) yapılması gerekmektedir.

1.6. Yeni versiyonun kurulumu sonrası LFS Cache klasörünün temizlenmesi tavsiye edilir. Windows7’de LFS cache %temp% kataloğunda yer almaktadır.

1.7. j-guar ürünü erişim adresleri aşağıda belirtilmiştir:

j-Guar’a giriş :

http://localhost:8080/logo/smart/login

Sistem Yöneticisine Giriş :

http://localhost:8080/logo/smart/admin

Veri Tabanı Bağlantı ayarları ve işlemleri :

http://localhost:8080/logo/smart/sadmin

Lisanslama :

http://localhost:8080/logo/Activation

Lisans Yenileme :

http://localhost:8080/logo/LicenseRenewal

Yukarıdaki localhost ifadeleri kurulumun yapıldığı serverın alias’ı veya ip’si ile değiştirilmelidir.

1.8. v.2.19.5.7 versiyonu ile birlikte standart güncelleme işlemlerine ek olarak admin panel’den aşağıda yeri belirtilmiş olan güncelleme işlemi çalıştırılmalıdır.

* Diğer Tanımlar – İşlemler – “Süreç Yönetimi Veritabanı Tanımlarını Oluşturma

1.9. Windows – Control Panel Home (My Computer üzerinde sağ tuş özellikler ile ulaşılabilir) – Gelişmiş Sistem Ayarları (ADVANCED SYSTEM Settings) – Advanced sekmesinden ulaşılan Ortam Değişkenleri (Environment Variables) ekranında Sistem Değişkenleri (System Variables) altındaki “Path” satırına JDK ‘nın kurulu olduğu katalogdaki binalt kataloğunun yolu girilmelidir.

* Path satırında yazan default bilgi ve bizim tarafımızdan eklenecek bilgi (kırmızı bant ile belirtilmiştir) aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;%SystemRoot%\system32;C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin

1.10. ServerConfig.xml, ConsoleConfig.xml, Oraconfig.xml, EncryptionConfig.xml, CustomSchemaDefinitions.xml dosyalarına ait bilgiler veritabanında tutulmaktadır. Bu dosyalardaki düzenleme işlemleri “Status” [( http://localhost:8080/logo/Status) / localhost:Makinenin IP adresi. 8080:Default port no”] ekranından yapılmaktadır.

1.11. DomainConfig.XML dosyası içerisindeki kullanıcının şifresi encrypted olarak tutulmaktadır.

1.12.

* Programa “Sorgu Zamanlama Yönetimi” özelliği eklenmiştir.

* Banka toplamları view yapısına geçirilmiştir.

* Finans modülüne “Kredi Kartı Hareket Raporu” eklenmiştir.

* Malzeme Değer Raporu “Toplam Değer Hesaplama Metodu” filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen “Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı” (Ve Alış Fiyatı) bilgisini tespit edip ona göre malzemeleri değerleyen filtre eklenmiştir.

* Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından birinin default olarak seçilebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik olarak fişe gelmesi sağlanmıştır.

1.13.

DİKKAT!!
UOD-72983 Üründe MS SQL 2012 “Sequence Numbers” özelliğinin desteklenmesi maddesi ile Sql Server 2012 ve üzeri versiyonlarda sequence mekanizması Sql Server üzerinden kullanılacaktır.

Bu özellik öndeğer olarak açık olarak ayarlanmıştır. Özelliğin kapatılması için web tarayıcınızdan http:ipadresi:port/logo/Status sayfası içerisinden “Log and Config Management\Config” yolunu izleyerek ServerConfig.xml dosyası içerisine aşağıdaki satırların eklenmesi gerekmektedir.ipadresi ve port bilgileri tomcat server bilgileri ile değiştirimelidir. Ekleme işlemi mutlaka MSSQL Parameters categorysi altına yapılmalıdır.İlgili değişiklik sarı ile boyalı alanda belirtilmiştir. Bu değişikikten sonra Tomcat restart edilmeli, sistem ve firma tabloları güncellenmelidir.

Bu düzenlemeden sonra 2.38 öncesi versiyonlara dönüş yapılamaz.

Saygılarımızla,
Logo Yazılım
Sürüm İçeriği

Kayıt Nr Ürün ERP  –  Tanım ve Açıklama
1 UOD-83513 MM (Materials Management)
alt alt Operations – Price Assignments Based on Costs
Malzeme Yönetimi > Malzeme fişleri tutar girilmeden analiz boyutu girilerek oluşturulup ‘Maliyet üzerinden fiyatlandırma’ işlemi ile tutar bilgileri getirildiğinde analiz detaylarındaki tutar güncellenmemektedir.
Malzeme Yönetimi- Malzeme fişleri tutar girilmeden analiz boyutu girilerek oluşturulup ‘Maliyet üzerinden fiyatlandırma’ işlemi ile tutar bilgileri getirildiğinde analiz detaylarındaki tutar bilgisinin güncellenmesi sağlandı.
2 UOD-84897 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş kaydetme işlemi ile ilgili performans iyileştirmesi(leri) yapılmalıdır. (Faz2)
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş Kaydetme İşlemi ile ilgili performans iyileştirmesi(leri) yapılması isteniyordu.İşlem tamamlandı.
3 UOD-85831 MM (Materials Management)
alt alt Slip Lists and Extracts – Input / Output totals
Malzeme yönetimi Fiş dökümleri ve ekstreler>Giriş/çıkış toplamları raporunda, eğer malzemeye ilgili ambar için satınalma fiyat farkı faturası kesilmiş ise raporda listeleme şekli ambara göre seçilerek alınırsa, rapor çıktısına -1 fazladan çıkış gösteriyor
Malzeme yönetimi-fiş dökümleri ve ekstreler-giriş/çıkış toplamları raporunda, eğer malzemeye ilgili ambar için satınalma fiyat farkı faturası kesilmiş ise raporda listeleme şekli ambara göre seçilerek alınırsa, rapor çıktısına 1 fazladan çıkış gösteriyordu, düzeltildi.
4 UOD-86610 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Invoices
Satınalma ve satış faturaları browserlarında kayıt sayısı seçeneği tıklandığında 10000 den fazla kayıt var ise fatura sayısını getirmiyor.
Satınalma ve satış faturaları browserlarında kayıt sayısı seçeneği tıklandığında 10000 den fazla kayıt var ise fatura sayısını getirmiyordu, düzeltildi.
5 UOD-86961 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Finans – Kaynak fiş üzerinden muhasebe fişi yazdırılırken öndeğer gelen tasarım haricinde başka bir tasarım seçildiğinde rapora veri gelmiyor.
Kaynak fiş üzerinden muhasebe fişi yazdırılırken öndeğer gelen tasarım haricinde başka bir tasarım seçildiğinde rapora veri gelmiyordu, düzeltildi.
6 UOD-86487 JGuar Administrator
alt alt User Groups
Bir kullanıcı grubu ya da kullanıcıdan satınalma ve satış irsaliyelerine yetki kodları üzerinden yetki verildiğinde, ürün içerisinde irsaliye kayıtarı listelenmiyor.
Bir kullanıcı grubu ya da kullanıcıdan satınalma ve satış irsaliyelerine yetki kodları üzerinden yetki verildiğinde, ürün içerisinde irsaliye kayıtarı listelenmiyordu, düzeltildi.
7 UOD-85716 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – Account Distribution Templates
Dağıtım şablonunun önce satıra, satırda org. birim olmaması halinde başlık org. birime bakması gerekir.
Dağıtım şablonunun uygulanması esnasında, önce satıra satırda organizasyonel birimi, satırda olmaması halinde fişin organizasyonel birimine göre dağıtım şablonunun uygulanması sağlanmıştır.
8 UOD-77885 GL (General Ledger)
Defter-i Kebir raporunda rapor tamamlanıyor, sonrasında önizleme denildiğinde tekrar sayfa basımı uzun sürüyor, sürenin kısaltılmasına ihtiyaç vardır.
Defter-i Kebir raporunun önizleme ile ekrana alınması işleminde performans iyileştirmesi yapıldı.
9 UOD-86895 FI (Finance)
alt alt Definitions – AR/AP
Cari hesap Kartları üzerinden “Gönder (Form BA/BS Mutabakatı)” seçeneği ile alınan raporda, fatura özel koduna değer verilip, filtre ters çevrilirse, yine verilen filtre değerine ait bilgiler geliyor.
Cari hesap Kartları üzerinden “Gönder (Form BA/BS Mutabakatı)” seçeneği ile alınan raporda, fatura özel kodu filtresi tesr çevrildiğinde, yine verilen filtre değerine ait bilgiler geliyordu, düzeltildi.
10 UOD-82277 FI (Finance)
alt alt Definitions – AR/AP
Finans Yönetimi > Cari hesaplar Listesi filtrelerine “Satış Elemanı” filtresi eklenmelidir.
Finans Yönetimi / Cari Hesaplar Listesi filtrelerine “Satış Elemanı” filtresi eklendi.
11 UOD-80138 GL (General Ledger)
Genel Muhasebe-İşlemler-Mali Dönem Kapat işleminde birden fazla borç ve alacağı tutmayan açılış ve kapanış fişi oluştuğundan, e defter işlemlerinde sorun oluşuyor.
Genel Muhasebe-İşlemler-Mali Dönem Kapat işleminde birden fazla borç ve alacağı tutmayan açılış ve kapanış fişi oluştuğundan, e-defter işlemlerinde sorun oluşuyordu, düzeltildi.
12 UOD-83745 FI (Finance)
alt alt Operations – AR/AP Reminder Level Determinations
Cari Hesap İhtar Gönderim Formları Seviyelere Göre Belirtilebilmeli.
İhtar gönderiminde kullanılacak formların seviyelere göre ayrı ayrı tanımlanabilmesi sağlandı.
13 UOD-83743 FI (Finance)
alt alt Operations – AR/AP Reminder Level Determinations
Cari Hesap İhtar İşlemlerinde Cari Hesap Özel Kodu 2,3,4,5 için de Filtre Verilebilmeli.
Cari hesap ihtar işlemlerine Cari Hesap Özel Kodu 2,3,4,5 için filtre eklendi.
14 UOD-85644 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – Financial Tables
Genel Muhasebe / Mali Tablolar / rapor basımı filtrelerinde rapor seviyesi filtresi çalışmıyor. Verilen değere göre raporlama yapmıyor.
Genel Muhasebe / Mali Tablolar / rapor basımı filtrelerinde rapor seviyesi filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.
15 UOD-86742 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Invoices
Satınalma iade faturası kesilen bir satınalma faturasının üzerinden muhasebe fişine ulaşılamıyor.
Satınalma iade faturası kesilen bir satınalma faturasının üzerinden muhasebe fişine ulaşılamıyordu, düzeltildi.
16 UOD-84315 FI (Finance)
alt alt Transactions – Leasing Registrations
Finans Yönetimi / Hareketler / Leasing kayıtları üzerinden oluşturulan sözleşmelerde, sözleşmenin ödeme satırları üzerinden faturalama yapıldığında, ilgili ödeme satırının durumu kapandı olarak güncellenmiyor.
Finans Yönetimi / Hareketler / Leasing kayıtları üzerinden oluşturulan sözleşmelerde, sözleşmenin ödeme satırları üzerinden faturalama yapıldığında, ilgili ödeme satırının durumu kapandı olarak güncellenmiyordu, düzeltildi.
17 UOD-83742 FI (Finance)
alt alt Operations – AR/AP Reminder Level Determinations
Cari Hesap İhtar Seviye Belirleme İşleminde Organizasyonel Birim Filtresine İhtiyaç Var.
Cari hesap ihtar seviye belirleme işlemlerine organizasyonel birim filtresi eklenmiştir.
18 UOD-83585 AM (Asset Management)
alt alt Transactions – Asset Transactions
Varlık yönetimi-varlık hareketleri-işletmeye alma fişlerinde varlık türü gayrimenkul dışında bir varlık seçilerek yeni satır insert edildiğinde seçilen varlık tipinin aynısını değil yine gayrimenkul getiriyor.
Varlık yönetimi / varlık hareketleri / işletmeye alma fişlerinde varlık türü gayrimenkul dışında bir varlık seçilip, ilk satır girişi yapılıp ikinci satır insert edildiğinde, varlık tipi ilk satırdan farklı olarak gayrimenkul geliyordu, düzeltildi.
19 UOD-86630 GL (General Ledger)
Genel Muhasebe – İşlemler – Yansıtma işlemlerine bağlı oluşan muhasebe fişlerine kaynak belge detayı bilgisi girilmemeli, “bu fişe ait belge detayı yoktur” default işaretli gelmeli.
Yansıtma işlemlerine bağlı olarak oluşan muhasebe fişlerinde kaynak belge detayında, “bu fişe ait belge detayı yoktur” seçiminin öndeğer olarak işaretli gelmesi sağlandı.
20 UOD-87183 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Invoices
Satınalma irsaliyesi ile girişi yapılan malzemeler, sarf fişi kesilerek tamamının çıkışı yapıldıktan sonra, irsaliye üzerinden faturalanarak fatura üzerinde sarf edilen miktardan daha az bir miktar girilerek fatura kaydedilirse, malzeme negatife düşüyor.
Satınalma irsaliyesi ile girişi yapılan malzemeler, sarf fişi kesilerek tamamının çıkışı yapıldıktan sonra, irsaliye üzerinden faturalanarak fatura üzerinde sarf edilen miktardan daha az bir miktar girilerek fatura kaydedilirse, malzeme negatife düşüyordu, düzeltildi.
21 UOD-80339 MR (Maintenance Management)
alt alt Transactions – Maintenance Orders
Diğer Varlıklar için seri nolarının bakım emri fişlerinin içerisinde kullanılabilmesine ihtiyaç vardır.
Diğer Varlıklar için seri nolarının bakım emri fişlerinin içerisinde kullanılabilmesi sağlandı.
22 UOD-86371 FI (Finance)
Cari hesap kartları üzerinden gönder form ba/bs mutabakatı raporunda, form limiti filtresine değer girildiğinde rapor içeriği işleniyor diyor ama ekrana herhangi bir bilgi basılmıyor.
Cari hesap kartları üzerinden gönder form ba/bs mutabakatı raporunda, form limiti filtresine değer girildiğinde rapor içeriği işleniyor diyor ama ekrana herhangi bir bilgi basılmıyordu, düzeltildi.
23 UOD-83219 FI (Finance)
alt alt Safe Deposit Reports – Safe Deposit Extract
Finans Yönetimi-Kasa Raporları-Kasa ekstresi raporunda, devreden bakiyeler basılsın olarak seçildiğinde, gelen raporda devreden bakiyelerin RPB karşılıklarının standart tasarımda yazdırılmasına ihtiyaç vardır.
Finans Yönetimi-Kasa Raporları-Kasa ekstresi raporunda, devreden bakiyeler basılsın olarak seçildiğinde, gelen raporda devreden bakiyelerin RPB karşılıklarının öndeğer olarak rapora gelmesi sağlanmıştır.
24 UOD-83698 PJ (Project Management)
Proje Yönetimi – Proje formu içerisinde aktivite grid sürükle bırak ile excel’e kayıt aktarılamıyor.
Proje Yönetimi – Proje formu içerisinde aktivite gridinin sürükle bırak ile Excel’e aktarılması sağlandı.
25 UOD-84816 GL (General Ledger)
SMM muhasebe fişlerini toplu oluştur işlemi, işlemler menüsü altından bakıldığında, toplam kayıt sayısı ve değişen kayıt sayısı listelenmiyor.
Smm muhasebe fişlerini toplu oluştur işlemi, işlemler menüsü altından bakıldığında, toplam kayıt sayısı ve değişen kayıt sayısı listelenmiyordu, düzeltildi.
26 UOD-82116 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – E-Declarations
Genel Muhasebe > Tanımlar > e-Beyannameler’de veri al işlemi olan beyanname türlerinde, veri al işleminde açılan filtre ekranında verilen filtrelerin kaydedilebilmesine ihtiyaç vardır.
Genel Muhasebe / Tanımlar / e-Beyannameler’ de veri al işlemi olan beyanname türlerinde, veri al işleminde açılan filtre ekranında verilen filtrelerin kaydedilebilmesi sağlandı.
27 UOD-86891 FI (Finance)
alt alt Definitions – AR/AP
Cari hesap Kartları üzerinden gönder form ba/bs mutabakatı raporunda, cari hesap kodu seçilerek organizasyonel birime * lı bir değer verilirse carinin hareketleri gelmiyor.
Cari hesap kartları üzerinden gönder form ba/bs mutabakatı raporunda, cari hesap kodu seçilerek organizasyonel birim filtresinde * kullanıldığında carinin hareketleri gelmiyordu, düzeltildi.
28 UOD-81275 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – E-Declarations
E-beyannamelerde kullanılan formül alanlarının içeriğinde parametreler mevcut ve el ile yazıldığında kullanılabiliyor ancak formül giriş ekranında bu parametrelerinde listelenmesine ihtiyaç vardır.
E-beyannamelerde kullanılan formül alanlarının içeriğinde parametreler kullanılabiliyor ancak formül giriş ekranında bu parametreler listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.
29 UOD-86523 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – Financial Tables
Genel Muhasebe-Tanımlar-Mali tablolarda bilanço tablosu ve kar/zarar tablolarının standart şablonlarının dipnotlarındaki para birimleri YTL’den TL’ye çevrilmeli
Genel Muhasebe-Tanımlar-Mali tablolarda bilanço tablosu ve kar/zarar tablolarının standart şablonlarının dip notlarındaki para birimleri YTL olarak görünüyordu, düzeltildi.
30 UOD-82551 GL (General Ledger)
Muhasebe bağlantı gruplarından, muhasebe bağlantı kodları ekranına ulaşıldığında, bağlantı kodu tümü seçili iken, herhangi bir bağlantı kodu üzerinden kopyala denildiğinde, kopyalama işlemini gerçekleştirmiyor.
Muhasebe bağlantı gruplarından, muhasebe bağlantı kodları ekranına ulaşıldığında, bağlantı kodu tümü seçili iken, herhangi bir bağlantı kodu üzerinden kopyala denildiğinde, kopyalama işlemini gerçekleştirmiyordu, düzeltildi.
31 UOD-83651 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Invoices
Satınalma ve Satış Muhasebe Bağlantı Kodlarında Hareket Özel Kodu Filtresine İhtiyaç Vardır.
Satınalma ve Satış Muhasebe Bağlantı Kodlarına Hareket Özel Kodu filtresi eklenmiş ve faturadaki hareket özel koduna göre muhasebe hesabının gelmesi sağlanmıştır.
32 UOD-84501 FI (Finance)
alt alt Definitions – AR/AP
Finans Yönetimi – Cari Hesaplar – Cari hesap kartı üzerinden Ekstre (Grup) raporu Grup Detayı – Evet filtresi ile alındığında ilk grup şirketi başlığı rapora gelmiyor.
Finans Yönetimi / Cari Hesaplar / Cari hesap kartı üzerinden Ekstre (Grup) raporu Grup Detayı Evet filtresi ile alındığında ilk grup şirketi başlığı rapora gelmiyordu, düzeltildi.
33 UOD-84899 SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Zamanlanmış sorgu mail atıldığında gelen mail’in subject’inde ilgili firmaya ait “Server name + DB name” bilgisi de olmalı.
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Zamanlanmış sorgu mail atıldığında gelen mail’in subject’ine ilgili firmaya ait “Server name + DB name” bilgisi eklendi.
34 UOD-84909 SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Sorgu Listesi ekranında F4 çalışmalı ya da Bul işlemi olmalıdır.
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Sorgu Listesi ekranında arama yapılabilmesi sağlandı.
35 UOD-85439 SS/ST (System Settings)
alt alt Operations – Record Numbering
Sistem Ayarları – Kayıt Numaralama – Kayıt numaralama işlemi başlatıldığında 10.000 kayıt sınırına takılıyor. “Bir seferde okunabilecek maksimum kayıt sayısı ‘10000’ ile limitlenmiştir.” hatası alınıyor.
Kayıt numaralama işlemi başlatıldığında . “Bir seferde okunabilecek maksimum kayıt sayısı ‘10000’ ile limitlenmiştir.” hatası alınıyordu, düzeltildi.
36 UOD-84467 FI (Finance)
alt alt Transactions – Safe Deposit Transactions
Finans Yönetimi – Kasalar – Kasa kartı üzerinden Genel Birim için “Ödeme Tahsilat Noktası” tanımlanıyor. Tahsilat noktasına tekrar girildiğinde organizasyonel birim lookup’ı bağlı kurum’u gösteriyor.
Finans Yönetimi / Kasalar / Kasa kartı üzerinden Genel Birim için “Ödeme Tahsilat Noktası” tanımlanıp, tahsilat noktasına tekrar girildiğinde organizasyonel birim lookup’ı bağlı kurum’u gösteriyordu, düzeltildi.
37 UOD-32592 MM (Materials Management)
alt alt Definitions – Materials
Malzeme Yönetimi – Projeler üzerinden oluşturulan sarf fişlerinde bağlantılar tabında Proje Açıklaması ve Aktivite Açıklaması alanlarının boyutları artırılmalı.
Malzeme Yönetimi – Projeler üzerinden oluşturulan sarf fişlerinde bağlantılar tabında Proje Açıklaması ve Aktivite Açıklaması alanlarının boyutları artırıldı.
38 UOD-84938 FI (Finance)
Finans Yönetimi – e-Fatura Bilgileri Güncelleme – CH kodu, CH ünvanı, CH özel kodu ve Ticari işlem grubu filtreleri “Gruplandırılmış” yapıldığında “Çoklu Filtre Değeri” girilecek lookup mevcut değil.
E-Fatura Bilgileri Güncelleme formunda, cari hesap kodu, cari hesap ünvanı, cari hesap özel kodu ve ticari işlem grubu filtreleri “Gruplandırılmış” yapıldığında çoklu filtre değeri girilmesi sağlandı.
39 UOD-84974 GL (General Ledger)
alt alt Account Status – Monthly Trial Balance
Genel Muhasebe – Aylık Mizan – Rapor “Admin” ile alındığında doğru, “Kullanıcı” ile alındığında tutarları 2 kat olarak listeliyor.
Kullanıcı yetkisi ile organizasyonel birim filtresi verilmeden alınan aylık mizanda tutarlar doğru gelmiyordu, düzeltildi.
40 UOD-86377 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Invoices
Satınalma Yönetimi – Satınalma Sipariş/İrsaliye/Fatura formlarında üzerinde Müşteri-Tedarikçi tanımı olan malzeme kartı kullanıldığında formun kaydedilmesi çok uzun sürmektedir.
Satınalma Sipariş/İrsaliye/Fatura formlarında üzerinde Müşteri-Tedarikçi tanımı olan malzeme kartı kullanıldığında formun kaydedilmesi çok uzun sürüyordu, performans iyileştirmesi yapıldı.
41 UOD-85865 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişi – Sevkiyat hareketleri üzerinden controller ile “İrsaliye Oluştur” işlemi yapılıyor. Bu ekranda, kurum e-Defter mükellefi ise “e-Defter kullanıcısı olan birimlerde Belge No girilmelidir,” mesajı veriyor ve işlem yaptırmıyor.
Sevkiyat hareketleri üzerinden controller ile “İrsaliye Oluştur” işleminde, eğer kurum e-Defter mükellefi ise “e-Defter kullanıcısı olan birimlerde Belge No girilmelidir.” mesajı veriyor ve işlem yaptırmıyordu,düzeltildi.
42 UOD-75592 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – Sevkiyat fişi içerisine girip bir takım işlemlerden sonra “Vazgeç” yapıldığında tekrar yeni bir fiş ekleme vs. çok uzun sürüyor.
Sevkiyat fişlerinde, performans iyileştirmesi yapıldı.
43 UOD-82511 MM (Materials Management)
alt alt Transactions – Material Slips
Malzeme Yönetimi > Malzeme Fişleri > Devir fişi, XML olarak içeri alınamamaktadır.
Malzeme Yönetimi-Malzeme Fişleri Devir fişi xml olarak içeri alınamamaktaydı. Sorun giderildi.
44 UOD-84068 PJ (Project Management)
alt alt Transactions – Projects
Proje Yönetimi > Projeler > Aktiviteler > Notlar bölümünde girilen notların 256 karakteri kaydediliyor; tamamı kaydedilmeli.
Proje Yönetimi-Projeler-Aktiviteler – Notlar bölümünde kaydedilen karakter sayısı 512 ye çıkarıldı.
45 UOD-87439 AM (Asset Management)
alt alt Operations – Asset Count Transaction
Varlık yönetimi > Toplu amortisman hesaplama işleminde hata alınıyor ve hesaplama ayından önceki aylara ait amortisman kayıtları siliniyor.
Varlık yönetimi – Toplu amortisman hesaplama işleminde hata alınıyordu. Sorun giderildi.
46 UOD-83146 GL (General Ledger)
alt alt Ledger and Lists – Journal
Yevmiye defteri yazdırılırken satırların Ticari Sistem Fiş Bilgisinin de yazdırılabilir olması gerekiyor.
Yevmiye defteri yazılırken satırlara ait ticari sistem fiş bilgisinin yazdırılabilir olması için filtre eklenmiştir.
47 UOD-80838 PJ (Project Management)
alt alt Transactions – Projects
Proje Yönetimi > Projeler > Aktiviteler iptal durumundayken onay mekanizmasından durumu değiştirilebilmelidir.
Proje Yönetimi-Projeler-Aktiviteler iptal durumundayken onay mekanizmasından durumunun değiştirilebilmesi sağlandı.
48 UOD-73963 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Orders
Satış siparişinde satış sözleşmesini seçtiğimizde ilgili sözleşmedeki adres kodunu sevkiyat adresine taşımıyor.
Satış siparişinde satış sözleşmesini seçtiğimizde ilgili sözleşmedeki adres kodunu sevkiyat adresine taşınması sağlandı.
49 UOD-86159 FI (Finance)
Finans Yönetimi- cari hesap sevkiyat adresi ekranında ekleme yapılırken kod alanı boş geliyor, ilgili numara şablonundan numara gelmesi gerekiyor.
Finans Yönetimi / Cari Hesap Sevkiyat adresi ekranında kod numara şablonundan gelmiyordu, şablondan gelmesi sağlandı.
50 UOD-86133 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Receipts
Satınalma Yönetimi > Satınalma İrsaliyeleri > Tüm satınalma irsaliyelerinde “Satınalma elemanı kodu” alanı elle doldurulup geçilmeye çalışıldığında “Satınalma elemanı kodu bulunamadı ya da yetkiniz yok” mesajı alınıyor.
Satınalma Yönetimi > Satınalma İrsaliyeleri > Tüm satınalma irsaliyelerinde “Satınalma elemanı kodu” alanı elle doldurulup geçilmeye çalışıldığında “Satınalma elemanı kodu bulunamadı ya da yetkiniz yok” mesajı alınıyordu, düzeltildi.
51 UOD-84907 SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları > Sorgu Zamanlama Yönetimi > Sorgu listesinde “Açıklama” alanı uzun olan satırın devamı görülemiyor.
Sistem Ayarları / Sorgu Zamanlama Yönetimi / Sorgu listesinde “Açıklama” alanı uzun olan satırın devamı görülemiyordu, düzeltildi.
52 UOD-80001 FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports – AR/AP Extract
Cari hesap ekstresi raporunda filtrelerde kullanıcı tanımlı fişler fiş türleride seçilebilmeli.
Cari hesap ekstresi raporunda fiş türleri filtresinde kullanıcı tanımlı fişlerin seçilebilmesi sağlandı.
53 UOD-84929 MM (Materials Management)
alt alt Definitions – Materials
Malzeme kartında Grup Kodu alanda Grup Kod listesinde kodlar kod alan üzerinden sıralasın isteniyor.
Malzeme kartı grup kodu lookupında grup kodu tanımları koda göre sıralı gelmesi sağlandı.
54 UOD-84313 SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları > Sorgu Zamanlama Yönetimi > Zamanlanmış sorgular çalıştığında ekrana gelen uzun “Hata Mesajı/Mesajları” incelenemiyor.
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Zamanlanmış sorgular çalıştığında ekrana gelen uzun hata mesajlarının tamamı görüntülenemiyordu, incele butonu eklenerek incelenebilmesi sağlandı.
55 UOD-82884 GL (General Ledger)
alt alt Transactions – G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Genel Muhasebe – Muhasebe Fişleri – Kaynak türü Fatura olan muhasebe fişlerinin satırında “Belge Numarası” kolonuna kaynak fişin “Fiş Numarası” yazılıyor.
Muhasebe fiş satırlarında bulunana belge numarası alanı fiş numarası bilgisini getirdiği için, başlık bilgisi fiş numarası olarak değiştirildi.
56 UOD-82598 FI (Finance)
alt alt Payment / Collection Reports – Detailed Collection List
Finans Yönetimi – Ayrıntılı Tahsilat Listesi – Ayrıntılı tahsilat listesi başlığında kullanılan “ARP Code” alanı satıra taşındığında bilgi listelemiyor.
Ayrıntılı Tahsilat Listesi raporunda başlıkta kullanılan “ARP Code” alanı satıra taşındığında bilgi listelemiyordu, düzeltildi.
57 UOD-87115 LO (Sales Management)
alt alt Materials and Services Reports – Detailed Sales Report
Satış Yönetimi > Malzeme ve Hizmet Raporları > Ayrıntılı Satış Rapor için de “KDV tutar” alanı eklenmesi isteniyor.
Satış Yönetimi / Malzeme ve Hizmet Raporları / Ayrıntılı Satış Raporuna KDV Tutarı alanı eklendi.
58 UOD-85718 GL (General Ledger)
Aynı hesap kodu için dağıtım şablonunda farklı dağıtım anahtarları kullanımına ihtiyaç var.
Satınalma ve satış muhasebe bağlantı kodları dağılımlı olarak tanımlandığı satırlara dağıtım şablonu seçeneği eklendi. Satırda dağıtım şablonu yoksa başlıktaki dağıtım şablonu kullanılacaktır.
59 UOD-83882 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Dispatches
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – Satış faturası “İptal” edilip irsaliye durumuna vazgeç denildiğinde irsaliye satırındaki “Fatura İptal” kolonu “Hayır” görünüyor.
Satış faturası “İptal” edilip irsaliye durumu iptal edilmediğinde, irsaliye satırındaki “Fatura İptal” kolonu “Hayır” görünüyordu, düzeltildi.
60 UOD-83094 FI (Finance)
alt alt Definitions – Bank Accounts
Finans Yönetimi – Banka Hesapları – Banka hesabı üzerinden ulaşılan “Hareketler” browser’ı Excel’e sürüklendiğinde bazı kolon bilgileri gelmiyor.
Banka hesabı üzerinden ulaşılan “Hareketler” browser’ı excel’e sürüklendiğinde Türü, Durumu, İşlem Türü, Tutarı, Borç/Alacak Bilgisi, Döviz Türü ve İPB kolonları boş geliyordu, düzeltildi.
61 UOD-83773 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – Aynı sipariş fişi sevkiyat fişine tekrar aktarılmak istendiğinde “Sipariş Fişi” ve “Sevkedilememe Nedeni” alanları fişte herhangi bir noktaya tıklayana kadar kayboluyor.
Sevkedilecek bir hareketi bulunmayan siparişin sevkiyat fişine seçilmesinden sonra ekrana gelen hata mesajı penceresi kapatıldıktan sonra “Sipariş Fişi” ve “Sevkedilememe Nedeni” alanları görsel olarak alanlara tıklanana kadar görüntülenemiyordu, düzeltildi.
62 UOD-83047 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – General Ledger Connection Groups
Genel Muhasebe – Muhasebe Bağlantı Grupları – Muhasebe bağlantı grubu ata filtrelerindeki “Malzeme sınıfı kodu” ve “Malzeme sınıfı açıklaması” lookup’ları çalışmıyor.
Genel Muhasebe – Muhasebe Bağlantı Grupları – Muhasebe bağlantı grubu ata filtrelerindeki “Malzeme sınıfı kodu” ve “Malzeme sınıfı açıklaması” lookup’ları çalışmıyordu, düzeltildi.
63 UOD-83048 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – General Ledger Connection Groups
Genel Muhasebe – Muhasebe Bağlantı Grupları – Muhasebe bağlantı grubu ata filtrelerinde sadece malzeme seçip “Uygula” yapıldığında 10000 kayıt sınırı hatası alınıyor.
Genel Muhasebe – Muhasebe Bağlantı Grupları – Muhasebe bağlantı grubu ata filtrelerinde sadece malzeme seçip “Uygula” yapıldığında 10000 kayıt sınırı hatası alınıyordu, düzeltildi.
64 UOD-86160 LO (Sales Management)
alt alt Invoice Reports – Sales Invoices List
Satış/satınalma Fatura Dökümü rapor filtrelerinde ‘Sıralama’ filtresine önemli değişkenler eklenmelidir.
Satış/Satınalma Fatura Dökümü rapor filtrelerine ‘Sıralama’ filtresi seçeneklerine organizasyonel birim, ambar, cari hesap kodu, bölüm kodu alanları eklendi.
65 UOD-78745 DE (Demand Management)
alt alt Reports – Demand List
Talep Yönetimi-Raporlar-Talep Listesi raporuna, talep fişlerinin satır durumunu ayrıştıracak bir filtre eklenmesine ihtiyaç vardır.
Talep Yönetimi-Raporlar-Talep Listesi raporuna, talep fişlerinin satır durumunu filtrelemek için Talep Satır Durumu filtresi eklenmiştir. Bu filtre talep bilgileri detayı filtresi evet iken filtreleme sağlar.
66 UOD-74555 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Contracts Browser
Satış/Satınalma Sözleşmeleri Analiz Detaylarına “Analiz Detaylarını Tüm Satırlara Uygula” Butonu Eklenmesi İstenmektedir.
Satış/Satınalma Sözleşmeleri Analiz Detaylarına “Analiz Detaylarını Tüm Satırlara Uygula” butou eklendi.
67 UOD-77665 MM (Materials Management)
alt alt Transactions – Material Slips
Malzeme Yönetimi / Malzeme Fişlerinde Analiz Detayını tüm satırlara dağıt işlemi olmalı.
Malzeme Yönetimi / Malzeme Fişlerine Analiz Detayını tüm satırlara dağıt işlemi eklendi.
68 UOD-83493 MM (Materials Management)
alt alt Definitions – Material Classes
Malzeme Yönetimi > Malzemeler listesi > Sınıf Bağlantıların işlemlerinin toplu olarak yapılmasını isteniyor.
Malzeme Yönetimi > Malzemeler listesi > Sınıf Bağlantıların sürükle bırak yönetmi ile yapılması sağlandı.
69 UOD-83056 MM (Materials Management)
Malzeme Yönetimi raporlarında, malzeme kartlarında bulunan marka alanı için filtreye ihtiyaç vardır.
Malzeme Yönetimi raporlarında, malzeme kartlarında bulunan marka alanı için filtre eklendi.
70 UOD-83040 BU (Budget Management)
alt alt Transactions – Budgets
Bütçe Gerçekleşen işlemler liste raporuna bütçe satırındaki sapma % kolonunun filtre olarak eklenmesine ihtiyaç vardır.
Bütçe gerçekleşen işlemler liste raporuna, bütçe satırındaki sapma % kolonu filtre olarak eklendi.
71 UOD-82586 LO (Purchasing Management)
Teklif, Sipariş, İrsaliye ve Fatura gibi modüllerin form tasarımlarında malzeme takım kartına ait bileşenlerin modül bazlı basılmasını sağlacayak bir parametre eklenmelidir.
Teklif, Sipariş, İrsaliye ve Fatura gibi modüllerin form tasarımlarında malzeme takım kartına ait bileşenlerin modül bazlı basılması için, Sistem Ayarları/Öndeğer ve Parametreler/Satış-Satınalma Yönetimi parametrelerine “Malzeme Takımı Bileşenleri Basılacak İşlemler” parametresi eklenmiştir.
72 UOD-83511 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – Sevkiyat fişi filtrelerindeki “Toplu İşaretleme (İşaret kaldırma / İşaretleme)” işleminde performans iyileştirmesi/leri yapılmalıdır.
Sevkiyat fişi filtrelerindeki “Toplu İşaretleme (İşaret kaldırma / İşaretleme)” işleminde performans iyileştirmesi yapıldı.
73 UOD-84308 SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Sorgu tanımı yürütüldüğünde gelen hatalar arayüzde kullanıcıya gösterilmeli.
Sorgu Zamanlama Yönetimi – Sorgu tanımı yürütüldüğünde gelen hataların arayüzde gösterilmesi sağlandı.
74 UOD-84291 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – “Sıcak Satış” satırları olan sevkiyat fişi kopyalandığında satırlar işaretsiz olarak yeni sevkiyat fişine gelmiyor.
Sıcak Satış tipinde satırları olan sevkiyat fişi kopyalandığında satırlar yeni sevkiyat fişine gelmiyordu, düzeltildi.
75 UOD-86120 FI (Finance)
alt alt Safe Deposit Reports – Safe Deposit Extract
Finans Yönetimi-Kasa ekstresinde işlem detaylarının görünmesi için bir filtre olması isteniyor.
Kasa ekstresinde işlem detaylarının görünmesi için Fatura Detayı ve Bordo Detayı filtreleri eklendi.
76 UOD-83144 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Orders
Satınalma Siparişlerine, Talep Fişi hareketini aktarmak istediğimizde “Satır miktarı bağlantılı talep miktarından daha az olamaz” uyarısı vererek miktarın değiştirilmesine izin vermiyor.
Satınalma Siparişlerine, Talep Fişi hareketini aktarmak istediğimizde “Satır miktarı bağlantılı talep miktarından daha az olamaz” uyarısı vererek miktarın değiştirilmesine izin vermiyordu, talep edilen miktardan daha az satın alma yapılması sağlandı.
77 UOD-87035 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Tevkifatlı Olarak Tanımlanmış Malzemeye Tevkifat Uygulanmayan Faturada KDV Oranı Silinerek İstisna Tipinde Kaydedilmek İstendiğinde Tevkifat Uygulanmış Faturada e-Fatura Tipi Tevkifat Olmalı Şeklinde Hata Veriyor ve Kaydetmiyor.
Tevkifatlı olarak tanımlanmış malzemeye tevkifat uygulanmayan faturada KDV oranı silinerek istisna tipinde kaydedilmek istendiğinde tevkifat uygulanmış faturada e-Fatura tipi tevkifat olmalı şeklinde hata veriyordu düzeltildi.
78 UOD-81094 FI (Finance)
alt alt Definitions – AR/AP
Yeni Cari Kart Tanımlarken, Carinin e-Fatura Mükellefi Olup Olmadığının Kontrolü İçin Cari Kartlar Sekmesinde F9 Menüsüne Cari Kartı Sorgula Seçeneği Eklenmeli.
Cari hesap kartı tanımlarken carinin e-fatura mükellefi olup olmadığını sorgulayabilmek için, cari hesap kartı içinde F9 menüye “e-Fatura Mükellefliği Sorgula” işlemi eklendi.
79 UOD-82837 FI (Finance)
alt alt Check / Promisary Note Reports – Rediscount Report
Reeskont Raporunda Listeleme Genel Durum Filtresinde Verilen Durum ve Tarihlere Göre Çalışmıyor.
Reeskont raporunda genel durum filtreleri kullanılarak rapor alındığında durum ve tarihlere uymayan çekler listeleniyordu, düzeltildi.
80 UOD-87099 GENERAL
Malzeme Yönetimi – stok miktarı negatife düşen malzemeler için maliyetlendirme başlatıldığında dil seçeneği İngilizce iken İşlem menüsü -İşlem mesajlarındaki açıklama, dil seçeneği Türkçe iken çıkan açıklama ile aynı olmalıdır.
Stok miktarı negatife düşen malzemeler için maliyetlendirme başlatıldığında dil seçeneği İngilizce iken gelen işlem mesajlarındaki açıklama, Türkçe kullanımdaki ile aynı olacak şekilde düzenleme yapıldı.
81 UOD-85077 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Sevkiyat fişi üzerinden yapılan “Faturala” işlemi multithread olarak çalıştırılmalıdır.
Sevkiyat fişi üzerinden yapılan faturalama işleminde performans geliştirmesi yapıldı.
82 UOD-87032 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Tevkifatlı Olarak Tanımlanan Malzeme İçin Tevkifat Uygulanmayan E-Faturada Tevkifat Kodu Girilmesi ve e-Fatura Tipinin Tevkifat Olarak Girilmesi Şeklinde Mesaj Geliyor.
Tevkifat uygulanmayan faturalarda kontrollerin malzemenin tevkifat durumuna göre değil, faturanın tevkifatlı olup olmamasına göre yapılması sağlandı.
83 UOD-75432 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – E-Declarations
E-Beyannameler eklendiğinde, seçilen organizasyon biriminin vergi dairesini otomatik olarak getirmesi isteniyor.
E-Beyannameler eklendiğinde, seçilen organizasyon biriminin vergi dairesinin otomatik olarak gelmesi sağlandı.
84 UOD-86724 LO (Sales Management)
Maliyetlendirme işleminde malzeme takımına birim maliyet gelmesine rağmen Takım Bozulduğu zaman takımdan ayrılan bileşenlere maliyet yansımıyor
Maliyetlendirme işleminde malzeme takımına birim maliyet gelmesine rağmen Takım Bozulduğu zaman takımdan ayrılan bileşenlere maliyet yansımıyordu, düzeltildi.
85 UOD-86158 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Satış/Satınalma Yönetimi – İrsaliye ve Faturalarda iade al işlemi yapılırken malzeme birimi değişmeden kaynak fişteki ile aynı olarak gelmelidir.
İrsaliye ve Faturalarda iade al işlemi yapılırken, iade işleminin biriminin kaynak işlemin birimi olarak gelmesi sağlandı.
86 UOD-86510 FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports – AR/AP Risk Summary
Cari Hesap Risk Durumu Raporu “Satış Elemanı Kodu” ile alınıyor. “Satış Elemanı Cari Hesap Bağlantısı” ekranında ilgili cari hesabın ziyaret peryodu kaç gün ise risk tanımı gün sayısı kadar çoklanarak listeleniyor.
Cari hespa risk durumu raporu, satış elemanı kodu ile alındığında, ziyater periyodundaki gün sayısına göre çoklanarak listeliyordu, düzeltildi.
87 UOD-77675 GENERAL
Genel – Fiş Girişlerinde – Analiz Detaylarına Döviz cinsinden giriş yapılamıyor.
İPB cinsinde giriş yapılmış işlemlerde , analiz boyutu satırlarında ,İPB cinsinde tutar girildiğinde TL tutarının ve oranının hesaplanması sağlandı.
88 UOD-87384 GENERAL
Raporlarda, faturalarda ve fişlerde kullanıcı Admin olmazsa tasarımları seçemiyor.
Raporlarda, faturalarda ve fişlerde kullanıcı Admin yetkisi dışındaki kullanıcılar tasarımları seçemiyordu, düzeltildi.
89 UOD-75589 GL (General Ledger)
e-Beyanname İçinde Bulunan Kdv Beyannameleri Dışında Rapor İhtiyacının Karşılanması İçin Finans Diğer raporlar Altında KDV Raporlarına Ek Filtreler Eklenmelidir.
KDV beyannameleri ile ulaşılan bilgilere, finans modülü raporları ile ulaşılması sağlandı. Finans Yönetimi/KDV Raporu’na Cari Hesap Kodu, Cari Hesap Ünvanı, Tevkifat Oranı (Pay), Tevkifat Oranı (Payda), İade Tevkifat Oranı (Pay), İade Tevkifat Oranı (Payda) filtreleri eklendi. Cari Hesap Kodu ve/veya Cari Hesap Ünvanı filtreleri tıklandığında Cari Hesaplar browserı açılacak ve raporda bu filtrede seçilen cari hesap veya cari hesaplara ait faturaların tutarları listelenecektir. Tevkifat Oranı (Pay), Tevkifat Oranı (Payda), İade Tevkifat Oranı (Pay), İade Tevkifat Oranı (Payda) filtreleri Listeleme filtresinde Satınalma Kdv seçili olduğunda Alım Tevkifat KDV ve Alım İade Tevkifat KDV alanlarına göre, Listeleme filtresinde Satış Kdv seçili olduğunda Satış Tevkifat KDV ve Satış İade Tevkifat KDV alanlarına göre filtreleme yapacaktır. Her ikisi de seçili ise hem alım hem de satım için aynı Tevkifat Oranı (Pay), Tevkifat Oranı (Payda), İade Tevkifat Oranı (Pay), İade Tevkifat Oranı (Payda)değerleri ile filtreleme yapacaktır.
90 UOD-83499 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – Sevkiyat fişi üzerinden “Faturala” denilerek faturanın “Belge Numarası” alanına harf yazılıp geçildiğinde fatura oluşturulamıyor.
Birden fazla sipariş sevkiyat fişine aktarılıp, faturala işlemi yapıldığnda ilk faturayı oluşturmasına rağmen diğer faturaları, belge numarasını arttıramadığı için oluşturamıyordu, düzeltildi.
91 UOD-84920 SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Admin’deki mail değiştirildiğinde programdaki zamanlama kısmını logoff/login olduktan sonra silmek ve tekrar tanımlamak gerekiyor. Aksi takdirde ilk mailden gönderiyor.
Sistem Ayarları – Sorgu Zamanlama Yönetimi – Admin’deki mail değiştirildiğinde programdaki zamanlama kısmını logoff/login olduktan sonra silmek ve tekrar tanımlamak gerekiyor, aksi takdirde ilk mailden gönderiyordu düzeltildi.
92 UOD-88117 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Pos Invoices
Satış Yönetimi-Faturada genel indirim veya masraf varken fatura export edildiğinde xml in içi boş oluşuyor.
93 UOD-88333 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Orders
Satış siparişinde sevkediliyor durumundaki kayıtlar için F9 menü sevket butonu pasif geliyor, kalan miktar için sevket işlemi yapılamıyor.
Satış siparişinde sevkediliyor durumundaki kayıtlar için F9 menü sevket butonu pasif geliyor, kalan miktar için sevket işlemi yapılamıyordu, düzeltildi.
94 UOD-84282 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – Satış siparişi satırına malzeme takımı seçiliyor, bileşenlerinden birinin KDV tutarı sıfır. Bu sipariş üzerinden “Fatura” işlemi yapıldığında oluşan faturanın satırında KDV muafiyet nedeni boş geliyor.
Kayıt Nr Ürün İnsan Kaynakları -Tanım ve Açıklama
1 JVHR-748
Personel Yönetimi>İşlemler>Personel Bilgileri Güncelleme Ekranına, “Hizmet Sınıfı” Alanı Eklenmesi İsteniyor.
Personel Yönetimi>İşlemler>Personel Bilgileri Güncelleme ekranına “Hizmet Sınıfı” Alanı Eklenmiştir.
2 JVHR-749
Personel İşyeri Değişikliği Yaptığında İlk İşyerine Ait Puantajı İçin “Açık Dönemdeki Puantajı Güncellensin” Uyarısı Veriyor
Personel İşyeri Değişikliği Yaptığında İlk İşyerine Ait Puantajı İçin “Açık Dönemdeki Puantajı Güncellensin” Uyarısı Veriyordu. Sorun Giderildi.
3 JVHR-767
Personel Yönetimi- Personel Kartları- Aile Bireylerindeki TC Kimlik Numarası İlk Griş Ekranından Girilebilmeli.
Personel Yönetimi- Personel Kartları- Aile Bireylerindeki TC Kimlik Numarası İlk Griş Ekranından Girilebilmesi İsteniyordu. Personel Yönetimi – Personel Kartları – Özlük Bilgileri -Aile Bireyleri’ne ilk kayıt eklenirken TC.Kimlik No kontrolü yapılarak TC Kimlik girilebilmesi sağlandı.
4 JVHR-769
Personel Kartları > Eğitim Bilgileri > Eğitim Bilgileri Listesi nde “Kurum Adı” Değişkeni Olmalıdır
Personel Kartları/İlişkili Kayıtlar/Eğitim Bilgileri/Eğitim Bilgileri Listesinde “Eğitim Kurumunun Adı”nın rapora gelmesi isteniyordu.Talep gerçekleştirildi.
5 JVHR-804
Müşterimiz, Geçici görevlendirme Talebi oluşturmak istediğinde, eğer personelin aynı tarihlerde geçici görevlendirme talebi var ise program uyarı versin istiyor.
Geçici görevlendirme talebi kaydedilirken eğer personelin aynı tarihlere denk gelen başka bir geçici görevlendirme talebi var ise, programın uyarı vermesi sağlandı.
6 JVHR-805
Geçici Görevlendirme Talepleri kaydında, herhangi bir kaydın üzerine geldiğinde, ilgili kaydı yazdırabilsin, rapor gibi, istersek biz form tasarımı ekleyebilelim.
Geçici Görevlendirme Talepleri kaydında, herhangi bir kaydın üzerine geldiğinde, ilgili kaydı yazdırabilsin, rapor gibi, istersek biz form tasarımı eklenmesi isteniyordu. Düzenleme aşağıdaki gibidir. Geçici Görevlendirme Talepleri kaydı üzerinde sağ tuş Genel/Geçici Görevlendirme Talep Formu eklenmiştir. Geçici Görevlendirme Talepleri browserında sol altta Yazıcı ile Geçici Görevlendirme Talep Formu eklenmiştir. Talep gerçekleştirilmiştir.
7 JVHR-2088
Personel Yönetimi/Raporlar/Personel Listesi Raporunda Çalışma Statüsü Filtresinde “Çalışanlar” ve “İşten Ayrılanlar” Birlikte Seçildiğinde Hatalı Çalışıyor
Personel Yönetimi/Raporlar/Personel Listesi Raporunda Çalışma Statüsü Filtresinde “Çalışanlar” ve “İşten Ayrılanlar” Birlikte Seçildiğinde Hatalı Çalışıyordu. Sorun giderildi.
8 JVHR-2261
Kıdem-İhbar Raporu Alınamıyor.
Ücret Yönetimi/Raporlar/Kıdem İhbar Yükü Raporu Alınamıyordu. Sorun Giderildi.
9 UOD-72479 HR Self Service
Self Servisde Performans Kaydı Üzerinde Performans Görüşme Kaydı Oluşturulabilmeli.
Self Servisde performans kaydı üzerinde performans görüşme kaydı oluşturulabilmesi sağlandı.
10 UOD-75069 HR Self Service
SelfServis-Ana Ekran- Onay Vereceklerim Sekmesine Gelindiğinde Direkt Onay Verme İşlemine Gidilemiyor.
SelfServis-Ana Ekran- Onay Vereceklerim Sekmesine Gelindiğinde Direkt Onay Verme İşlemine Gidilemiyordu. Talep gerçekleştirildi. Detaylar; SelfServis-Ana Ekran-Onay Vereceklerim/Performans Kaytıları seçeneği ile açılan ekranda performans kayıtları ve performans hedef/yetkinlik/görevsorumluluk satırlarının durumunu değiştirmek suretiyle onaylama yapabileceği butonlar eklendi. Bu butonlar aracılığı ile ilgili kaydın satırına erişebiliniyor.
11 UOD-75202
SelfServisde Değerlendirme Ekranında Değerlendirme Ağırlığı Görülebilmeli.
Self Servisde değerlendirme ekranında değerlendirme Ağırlığı alanının görülebilmesi sağlandı.
12 UOD-78024
Performans Kayıtlarında satırlardaki ağırlık alanının toplamı 100 den eksik veya fazla olursa kaydetme aşamasında kontrol edilmeli.
Performans Kayıtlarında satırlardaki ağırlık alanının toplamı 100 den eksik veya fazla olursa kaydetme aşamasında kontrol edilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi. Detaylar; Öndeğer ve Parametreler > Performans Yönetimi > Parametreler altına; – “Satır Ağırlıkları Toplam Limiti” sayısal parametresi eklendi. – “Satır Ağırlıkları Toplamı Ağırlık Limitinden Farklıysa” çokluseçim parametersi eklendi. Seçenekleri; “Devam Edilsin”, “Uyarı Verilsin”, “Kaydedilmesin”. Varsayılan değer “Uyarı Verilsin”.
13 UOD-78853 VM (Vacation Management)
alt alt Transactions – Vacation Transactions
İzin Yönetimi > Hareketler > İzin Hareketleri listesinde, tek veya toplu durum değişikliği esnasında Onaylandı statüsünde Gerçekleşti’ye geçiliyorsa izin hakkı kontrolü yapılmamalı.
İzin Yönetimi-Hareketler-İzin Hareketleri-Toplu Durum Değiştirme İşlemi Çalışmıyordu.Sorun Giderildi.
14 UOD-78982 PR (Payroll Management)
alt alt Reports – Realization List
Tahakkuk Listesi – Sosyal Güvenlik Statüsü “Emekli Sandığı (Memur)” Olan Personeller İçin Tahakkuk Listesinde Emekli Keseneği Hatalı gösteriliyor.
Tahakkuk Listesi – Sosyal Güvenlik Statüsü “Emekli Sandığı (Memur)” Olan Personeller İçin Tahakkuk Listesinde Emekli Keseneği Yanlış Hesaplanıyordu. Sorun Giderildi.
15 UOD-80031 PR (Payroll Management)
Fazla Çalışma Karşılığının İzin Hakkı yada fazla mesai ücreti olarak verilebilmesi talep ediliyor.
Fazla Çalışma Karşılığının İzin Hakkı yada fazla mesai ücreti olarak verilebilmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi. Detaylar; * Seçenek Sonradan eklendiği için Admin’den Yetki verilmeli. * İzin Yönetimi/Hareketler/Fazla Mesai Talepleri * İzin Yönetimi/Tanımlar/İzin Tanımları ekranında İzin Günlerine etkisi Hakedilen izne etkisi olarak değiştirildi. Ücret ve izin olarak kullanıldığında iki izin tanımı yapılması gerekiyor. * İzin Tanımında Bordroya yansıması : Mesai seçildiğinde izne yansır. İzin olarak kullanılabilir. * İzin Tanımında Bordroya yansıması : Ek Mesai seçildiğinde puantaja aktarıldığında mesai ücret olarak ödenir.
16 UOD-80033 SS/ST (System Settings)
SelfServis Yetki Grubu Tanımları Sicil Kartında Seçili İse, Kullanım Dışı Yapılamamalı ve Uyarı Vermeli.
“Self Servis Yetki Grubu” nda yapılan bir tanım, sicil kartlarında seçili ise sistemden çıkarılamamalı ve sistem uyarı vermesi ve self servis yetki grubu tanımı kullanım dışı yapıldığında personel kartında hala seçili olarak görünüyor,ancak içerisine girilemiyordu. Sorun giderildi. Detaylar; Self Servis Yetki Grubu’ndaki tanımların durumu değiştirileceği zaman, bu tanımın herhangi bir yerde kullanılıp kullanılmadığı kontrol ediliyor, sicil kartlarından herhangi birinde seçili ise “Durumunu değiştirmek istediğiniz kayıt kullanılmaktadır.” uyarısı verilip durumunun değiştirilmesine izin verilemiyor.
17 UOD-80048
5510 Sonrası Personellerde Terfi Farkı ve Ücret Farkı Tek İşlemde Hesaplatılabilmeli.
5510 Sonrası Personellerde Terfi Farkı ve Ücret Farkı Tek İşlemde hesaplatılabilmesi sağlandı.
18 UOD-80372
Self serviste performans kayıtlarındaki Hedef Türü ve Ölçüm tipi filtrelerine tümü seçeneği eklenmeli.
Self serviste performans kayıtlarındaki Hedef Türü ve Ölçüm tipi filtrelerine tümü seçeneği eklenmesi talpe ediliyordu. Self Servis – Performans Kayıtları – Hedef Tanımları “Hedef Türü ve Ölçüm Tipi” filtrelerine “Tümü” seçeneği eklendi.
19 UOD-80373
Yetkinliklerde eğitim alanında listelenenler için beklenen ve gerçeklesen sonuc değerleri eşit ise de bir üst skalanın eğitimleri listelenmeli şeklinde bir koşul eklenmeli
Yetkinliklerde eğitim alanında listelenenler için beklenen ve gerçeklesen sonuc değerleri eşit ise de bir üst skalanın eğitimlerinin listelenmesi sağlandı.
20 UOD-80596 PC (Performance Management)
alt alt Transactions – Personnel Competency Update
Performans Yönetimi-İşlemler-Performans Kaydı Üretme/Güncelleme İşlemi Filtrelerine “Personel İşe Giriş Tarihi” Filtresi Eklenmesi İsteniyor.
Performans Yönetimi-İşlemler-Performans Kaydı Üretme/Güncelleme işlemi filtrelerine “Personel İşe Giriş Tarihi” filtresi eklenmesi isteniyordu. Performans Kaydı Üretme/Güncelleme işlemine “İşe Giriş Tarihi” filtresi eklenmiştir.
21 UOD-80600 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Payroll Lines
Puantaj Kartı Hesaplar Ekranı Açık İken Diğer Modüllerde İşlem Yapılabilmeli.
Hesaplar Ekranı Simge Durumunda Küçültülebilmesi ve Puantaj Kartı Hesaplar Ekranı Açık İken Diğer Modüllerinde İşlem Yapılabilmesi Sağlandı.
22 UOD-80607 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Period Info
Ücret Yönetimi > Hareketler > Dönem Bilgileri > Sağ Klik Seçeneklerindeki “Kayıt Bilgisi” Boş Gelmektedir.
Ücret Yönetimi-Hareketler-Dönem Bilgileri-Sağ Klik Seçeneklerindeki “Kayıt Bilgisi” Boş Gelmekteydi. Sorun Giderildi.
23 UOD-80694 PC (Performance Management)
alt alt Transactions – Performance Records
Performans Yönetimi > İşlemler > Performans Kaydı Üretme/Güncelleme İşlemi İle Performans Kaydı Üretme/Güncellemesinde Performans Kaydı Satırlarınında Toplu Durumu Değiştirilebilmeli
Performans Yönetimi/İşlemler/Performans Kaydı Üretme/Güncelleme İşlemi İle Performans Kaydı Üretme/Güncellemesinde Performans Kaydı Satırlarınında Toplu Durumu Değiştirilebilmesi İsteniyordu. Performans Kaydı Üretme/Güncelleme işleminin parametreler sekmesine Performans Satırlarının Durumu seçeneği eklendi.Performans Satırlarının Durumu alanı combo box bir alandır ve Taslak, Onaylandı, İptal seçeneklerini listeler.
24 UOD-80950 TM (Training Management)
alt alt Definitions – Training Definitions
Eğitim Yönetimi > Tanımlar > Eğitim Tanımlarında Süre ve Ders Süresi Alanına Ondalıklı Sayı Girilebilmeli.
Eğitim Yönetimi-Tanımlar-Eğitim Tanımlarında Süre ve Ders Süresi Alanına buçuklu saat girilebilmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.
25 UOD-80954 TM (Training Management)
alt alt Definitions – Training Definitions
Eğitim Yönetimi-Tanımlar-Eğitim Tanımları-Değerlendirme Kriterleri Toplu Olarak Seçilebilmeli.
Eğitim Yönetimi-Tanımlar-Eğitim Tanımları-Değerlendirme Kriterleri Toplu Olarak Seçiminde Hata Alınıyordu.Sorun Giderildi.
26 UOD-81120
Eğitim Yönetimi – Katılımcıların Eğitim değerlendirmelerinde isim belirtmeden değerlendirme yapılabiliyor. Bu değerlendirmeleri programa girebilmek istiyorlar.
Eğitim Kayıtları/F9 menüsü/Bağlı Kayıtlar’a “Değerlendirme” seçeneği eklenerek isimsiz değerlendirme kaydı girilmesi imkanı sağlandı. Self Servis’te Eğitim Bigilerim/Eğitim Değerlendirmesi ekranına “İsimsiz Eğitim Değerlendirmesi” seçeneği eklenerek self servisten girilen kayıtların da isimsiz olarak gösterilmesi sağlandı.
27 UOD-81948 PC (Performance Management)
alt alt Reports – Performance Criteria List
Performans Hedefleri Listesi Raporunda Hedef Durumunu Filtrelemek İçin Filtre Olmalıdır
Performans hedefleri raporunda “Kullanım Dışı” olan kayıtların rapora gelmemesi için rapor filtrelerinde Durum filtresi olması talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.
28 UOD-82040
Yetkinlikler browserının filtrelerindeki Kodu filtresinden “Çoklu Seçim” yapılabilmeli.
Rol Tanımı eklenirken Yetkinlikler tabından ulaşılan yetkinlikler browserından çoklu seçim yapılmak isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
29 UOD-82066
Performans Hedef Tanımlarında Bir Hedef İçin Birden Fazla Bölüm Seçilebilmeli
Bölüm ve Birim Alanları form üzerinde sekme olarak eklenerek çoklu seçim yapılması sağlandı.
30 UOD-83222 PR (Payroll Management)
alt alt Operations – Create Payroll Payments
Yurtdışı Maaşına Özel Kur Tipi Seçilebilmeli.
Döviz Kullanım Parametreleri ekranına yurt dışı Maaş Hesaplaması alanı eklenerek yurt dışı maaş hesaplarında kullanılacak kur için Özel Kur Tipi Seçilebilmesi sağlandı.
31 UOD-83285 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Point Cards Browser
Tahakkuk Toplamları İle APHB Arasında Kuruş Farkı Çıkıyor
Tahakkuk Toplamları İle APHB Arasında Kuruş Farkı Çıkıyordu. Sorun Giderildi.
32 UOD-83457 VM (Vacation Management)
alt alt Transactions – Vacation Transactions
İzin Bilgileri – Bordro Kanun Parametresinde “Aylık Toplam Gün Sayısı” 30 Olduğunda Personelin 31.12 Tarihindeki İzni Kalan İzninden Düşmüyor
İzin Bilgileri – Bordro Kanun Parametresinde “Aylık Toplam Gün Sayısı” 30 Olduğunda Personelin 31.12 Tarihindeki İzni Kalan İzninden Düşmüyordu. Sorun Giderildi.
33 UOD-83611 PC (Performance Management)
alt alt Transactions – Batch Performance Calculation
Performans Kaydı Üretme /Güncelleme-Rol Tanımı Yetkinliklerini Uygula Filtresinde Yetkinlik Adeti Girildiğinde,Tüm Yetkinlik Satırlarında Yöneticisi Gelmemeli.
Rol Tanımı Yetkinliklerini Uygula Dendiğinde ve Yetkinlik Adetine birden farklı değer verildiğinde, oluşan satırlardan sadece birinde yöneticisi gelmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
34 UOD-83681 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Montly Premium and Service Documents
Ücret Yönetimi/İşlemler/Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Oluşturma İşleminde Bildirgenin Mahiyetini “Ek” Olarak Seçtiğimizde Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin İçinde Görünmüyor
Ücret Yönetimi/İşlemler/Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Oluşturma İşleminde Bildirgenin Mahiyetini “Ek” Olarak Seçtiğimizde Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin İçinde Görünmüyordu. SSK çalışanlarda ücret fark puantajı yapıldığında ssk primlerine ait farklar için EK Aylık Hizmet Belgesi gönderiliyor. İlgili sorun kaydı düzeltilmiştir.
35 UOD-83719 HR Self Service
SelfServis-Ekip İşlemlerim-Performans Kaydı Üzerinde Bulunan Hint Özelliği İncele Yetkisinde Çalışmıyor.
Ekip İşlemlerim-Performans Kaydı Üzerinde Bulunan Hint Özelliğinin İncele Yetkisinde çalışması sağlandı.
36 UOD-83750 PC (Performance Management)
alt alt Transactions – Batch Performance Calculation
Aynı Dönem İçinde Performans Kaydı Varsa ve Performans Kaydı Üretme/Güncelleme-Performans Kaydı Ekle İşlemi Yapılıyorsa,” Performans Kaydı Oluşturulsun Mu” Uyarısı Verilmeli.
Aynı Dönem İçinde Performans Kaydı Varsa ve Performans Kaydı Üretme/Güncelleme-Performans Kaydı Ekle İşlemi Yapılıyorsa,” Performans Kaydı Oluşturulsun Mu” Uyarısı Verilmesi İsteniyordu. Bunun için Batch işlem arayüzüne “Performans kaydı yoksa oluşturulsun” checkbox eklendi. İşlem tipi: “Performans kaydı ekle” seçili ise seçilebilir durumda diğer işlem tiplerinde gizlenebilir olarak talep gerçekleştirildi.
37 UOD-83920 HR Self Service
Mazeret İzni Girildiğinde,İzin Hakkı Kontrolü Yapılmamalı.
Kişinin izin hakkı olmadığında,mazeret izni girildiğinde “izin hakkı yetersiz “uyarısı veriyordu. Sorun giderildi.
38 UOD-84553 HR Self Service
Jguar+SelfServis’de İzin Taleplerinden Saat Aralığı Girildiğinde Saat Aralığına Bakmadan 0,5 Gün Getiriyor.
Personlin bağlı bulunduğu bir vardiya tanımı var ise vardiya tanımına göre yarım günden az izin talebinde 0,5 olarak hesaplanır. Vardiya tanımı yok ise günlük çalışma süresi bordro parametrelerine bağlı olarak hesaplanır.
39 UOD-84941 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Payroll Calculation
Yurt dışı Maaş Hesaplamalarında,Puantaja Ek Kesintinin %100 Yansıtılmalı.
Yurt dışı Maaş Hesaplamalarında Ek Kesintinin %100 Yansıtılması sağlandı.
40 UOD-84988 PR (Payroll Management)
Borç Aktarımında eğer net istihkak, borç tutarından daha az ise puantajda ters bakiye olmuyor.
Borç Aktarımında eğer net istihkak, borç tutarından daha az ise puantajda ters bakiye oluşması isteniyordu. Bunun için Borç aktarımı batch işlemine “Net istihkak aşılıyorsa” filtresi eklendi. Eğer borç tutarı net istihkakdan fazla ise “Net istihkak aşılıyorsa” filtresinden “Net istihkak tutarı kadar kesilecek” seçildiğinde ters bakiye oluşmasına izin veriliyor.
41 UOD-85138 PR (Payroll Management)
Tahakkuk Toplamları Listesinde “Borç Kesintileri” Değişkeni Kurum/İşyeri Bazında da Toplam Vermeli
Tahakkuk Toplamları Listesinde “Borç Kesintileri” Değişkeni Kurum/İşyeri Bazında da Toplam Vermesi Gerekiyordu. Bunun için tahakkuk raporlarında “Borç Kesintileri” alanların standart rapora eklenmesi gerekiyordu. “3146-Borç Kesintileri Toplamı” eklendi. Sorun giderildi.
42 UOD-85311 GL (General Ledger)
Muhasebe bağlantı grupkodları/sicil kartları/tahakkuk muhasebe kodları içinde P65 değer dönmemektedir.
Muhasebe bağlantı grupkodları/sicil kartları/tahakkuk muhasebe kodları içinde P65 değer dönmemekte idi. Sorun giderildi.
43 UOD-85915
Performans Kaydına Sözel Tipinde Bir Hedef Satırı Eklendiğinde ‘Hedef ile ilgili eğitim tanımlanmamıştır” Mesajı Alınıyor.
Programda Performans Kaydına Sözel Tipinde Bir Hedef Satırı Eklendiğinde ‘Hedef ile ilgili eğitim tanımlanmamıştır” Mesajı Alınıyordu. Sorun giderildi.
44 UOD-86144 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Payroll Calculation
Emekli Sandığı Memur Olan Personellerde Kıst Maaş Hesaplamasında “Mesai Kazançları” Hatalı Hesaplanıyor.
Emekli Sandığı Memur Olan Personellerde Kıst Maaş Hesaplamasında “Mesai Kazançları” Hatalı Hesaplanıyordu.Personelin 15 günlük kısıt puantajında mesai kazançları normal maaşının yarısı üzerinden hesaplanması gerekiyor yani bu ücretin yarısını almaması gerekiyordu. Sorun giderildi.
45 UOD-86598 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – General Ledger Connection Groups
Muhasebe Yönetimi/Muhasebe Bağlantı Gruplarında 6111 Torba Yasası İçin Parametre Eklenmelidir
Muhasebe bağlantı grupları/Tahakkuk Muhasebe Kodları parametrelerine “İşsizlik Fonunca Karşılanacak İşveren Primi” eklendi. P78 : İşsizlik Fonunca Karşılanacak İşveren Primi eklendi.
46 UOD-86721 PR (Payroll Management)
alt alt Reports – Realization totals
Tahakkuk Toplamları Raporuna OHT tutarı Emekli Sandığı Memur, Emekli Sandığı Emekli ve Emekli Sandığı Çalışan Değişkenleri Eklenmeli.
Tahakkuk Toplamaları Raporuna OHT tutarı Emekli Sandığı Memur, Emekli Sandığı Emekli ve Emekli Sandığı Çalışan Değişkenleri Eklenmesi İsteniyordu. Değişkenler rapora eklenmiştir.
47 UOD-86822 HR Self Service
HRSelfServis’te performans iyileştirilmesi
HRSelfServis’te performans iyileştirilmesi çalışması tamamlandı. Sorun giderildi.
48 UOD-86905 PC (Wage Scenarios Management)
alt alt Transactions – Scenarios
Ücret Senaryoları Hesaplamasında Agi Kolonuda Olmalı
Ücret Senaryoları Hesaplamasında Agi Kolonuda Olması İsteniyordu. Talep gerçekleştirildi. Ücret Senaryoları raporuna ve senaryo formuna “GelirVergisi” kolonundan sonra “Asgari Geçim İndirimi” kolonu eklendi.
49 UOD-86916 PC (Wage Scenarios Management)
alt alt Transactions – Scenarios
Ücret Senaryoları Gerçek Personellerde ve Sanal Personellerde Gelir Vergisini Yanlış Hesaplıyor.
Ücret Senaryoları Gerçek Personellerde ve Sanal Personellerde Gelir Vergisini Yanlış Hesaplıyordu. Sorun giderildi.
50 UOD-87223 EM (Employee Management)
Önceki Setlerde Sağlık Bilgilerine Eklediği Kolay Uyarlamayı Açmayı Çalıştığında 2.42 setinde Programda Hata Alınıyor
Önceki versiyonlarda sağlık bilgilerine eklenen kolay uyarlamalar çalıştırıldığında uyarlama paketi hataları alınıyordu, düzeltildi.
51 UOD-87265 VM (Vacation Management)
alt alt Transactions – Vacation Transactions
Personellere İki Yıllık İzin Girilememektedir.
Personellere İki Yıllık İzin Girilememekteydi.Sistem Ayarları/ Öndeğer ve Parametreler/ Genel/ Öndeğer ve Parametreler/ İzin Yönetimi/ Parametreler sekmesindeki “İki yılı kapsayan izinlerde her yıla ayrı izin kaydı” parametresi olusturulsun seçili olduğunda,personellere iki yıllık izin girilemiyordu. Sorun giderildi.
52 UOD-87430 PR (Payroll Management)
alt alt Reports – Realization totals
Personelin SGK Statüsü SGK(Emekli) Olduğunda Önceki Aylar İçin Tahakkuk Toplamlarında “Sosyal Güvenlik Destek Primi Matrahı” Yanlış Hesaplanıyor
Personelin SGK Statüsü SGK(Emekli) Olduğunda Önceki Aylar İçin Tahakkuk Toplamlarında “Sosyal Güvenlik Destek Primi Matrahı” Yanlış Hesaplanıyordu. Sorun giderildi.
53 UOD-87918
Aynı Dönemi Kapsayan Terfi ve Ücret Farkı Değişikliklerinde Fark Puantajları Hesaplama İşlemi Terfi Farkı Hesaplamıyor.
Atama kaydında girilen terfi tarihi önceki ayı kapsıyor ise ilgili aya terfi farkı puantajı hesaplanması sağlandı.
54 UOD-88009 VM (Vacation Management)
alt alt Transactions – Vacation Transactions
İzin Yönetimi-İzin Hareketlerinda İzin Tarihi Değiştirildiğide veya İzin İptal Edildiğinde Devreden İzinler Hatalı Geliyor.
İzin Yönetimi-İzin Hareketlerinda İzin Tarihi Değiştirildiğide veya İzin İptal Edildiğinde Devreden İzinler Hatalı Geliyordu. Sorun giderildi.