j-guar ürünü için v.2.38.12.0 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Sürüme ait genel uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

 

1. Genel Uyarılar

1.1. j-guar ürünü java 7 versiyonu ile birlikte çalışmaktadır. Client ve Server side’da java 7 ürünü kullanılmalıdır.

1.2. Apache Tomcat Application server 7 versiyonu desteklenmektedir.

1.3. IBM WAS kullanılan yerlerde, IBM WAS 7.0 sürümünün kurulu olması gerekmektedir. Bütün güncel fixpack’ler mutlaka kurulmalıdır.

1.4. Uygulama sunucularının ilgili sürümlerini; Apache Tomcat kullanılıyor ise ftp sayfamızdan, IBM WAS kullanılıyor ise ücretli olarak IBM’den temin edilebilir.

1.5. Versiyon değişimi sonrasında Sistem (sadmin – Server Administrator) ve Kurum tabloları güncellemelerinin (admin – Administrator) yapılması gerekmektedir.

1.6. Yeni versiyonun kurulumu sonrası LFS Cache klasörünün temizlenmesi tavsiye edilir. Windows7’de LFS cache %temp% kataloğunda yer almaktadır.

1.7. j-guar ürünü erişim adresleri aşağıda belirtilmiştir:

j-Guar’a giriş :

http://localhost:8080/logo/smart/login

Sistem Yöneticisine Giriş :

http://localhost:8080/logo/smart/admin

Veri Tabanı Bağlantı ayarları ve işlemleri :

http://localhost:8080/logo/smart/sadmin

Lisanslama :

http://localhost:8080/logo/Activation

Lisans Yenileme :

http://localhost:8080/logo/LicenseRenewal

Yukarıdaki localhost ifadeleri kurulumun yapıldığı serverın alias’ı veya ip’si ile değiştirilmelidir.

1.8. v.2.19.5.7 versiyonu ile birlikte standart güncelleme işlemlerine ek olarak admin panel’den aşağıda yeri belirtilmiş olan güncelleme işlemi çalıştırılmalıdır.

* Diğer Tanımlar – İşlemler – “Süreç Yönetimi Veritabanı Tanımlarını Oluşturma

1.9. Windows – Control Panel Home (My Computer üzerinde sağ tuş özellikler ile ulaşılabilir) – Gelişmiş Sistem Ayarları (ADVANCED SYSTEM Settings) – Advanced sekmesinden ulaşılan Ortam Değişkenleri (Environment Variables) ekranında Sistem Değişkenleri (System Variables) altındaki “Path” satırına JDK ‘nın kurulu olduğu katalogdaki binalt kataloğunun yolu girilmelidir.

* Path satırında yazan default bilgi ve bizim tarafımızdan eklenecek bilgi (kırmızı bant ile belirtilmiştir) aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;%SystemRoot%\system32;C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin

1.10. ServerConfig.xml, ConsoleConfig.xml, Oraconfig.xml, EncryptionConfig.xml, CustomSchemaDefinitions.xml dosyalarına ait bilgiler veritabanında tutulmaktadır. Bu dosyalardaki düzenleme işlemleri “Status” [( http://localhost:8080/logo/Status) / localhost:Makinenin IP adresi. 8080:Default port no”] ekranından yapılmaktadır.

1.11. DomainConfig.XML dosyası içerisindeki kullanıcının şifresi encrypted olarak tutulmaktadır.

1.12.

* Programa “Sorgu Zamanlama Yönetimi” özelliği eklenmiştir.

* Banka toplamları view yapısına geçirilmiştir.

* Finans modülüne “Kredi Kartı Hareket Raporu” eklenmiştir.

* Malzeme Değer Raporu “Toplam Değer Hesaplama Metodu” filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen “Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı” (Ve Alış Fiyatı) bilgisini tespit edip ona göre malzemeleri değerleyen filtre eklenmiştir.

* Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından birinin default olarak seçilebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik olarak fişe gelmesi sağlanmıştır.

1.13.
* UOD-72983 Üründe MS SQL 2012 “Sequence Numbers” özelliğinin desteklenmesi maddesi ile Sql Server 2012 ve üzeri versiyonlarda sequence mekanizması Sql Server üzerinden kullanılacaktır.

Bu özellik öndeğer olarak kapalı olarak ayarlanmıştır.Özelliği aktif edilmesi için web tarayıcınızdan http:ipadresi:port/logo/Status sayfası içerisinden “Log and Config Management\Config” yolunu izleyerek ServerConfig.xml dosyası içerisine aşağıdaki satırların eklenmesi gerekmektedir.ipadresi ve port bilgileri tomcat server bilgileri ile değiştirimelidir. Ekleme işlemi mutlaka MSSQL Parameters categorysi altına yapılmalıdır.İlgili değişiklik sarı ile boyalı alanda belirtilmiştir. Bu değişikikten sonra Tomcat restart edilmeli, sistem ve firma tabloları güncellenmelidir.
Bu düzenlemeden sonra 2.38 öncesi versiyonlara dönüş yapılamaz.

* Bu versiyon ile birlikte Exeption Handling özelliği devreye alınmıştır. Bu özellik ile hata mesajları ve log mekanizmasının detaylandırılması sağlanmıştır.

Sürüm İçeriği

Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 UOD-6070 GENERAL
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Browser filtrelerinde aynı isimli ikinci bir filtre kaydedilmek istendiğinde üzerine yazıp yazmamak konusunda uyarmalı.
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Browser filtrelerinde aynı isimli ikinci bir filtre kaydedilmek istendiğinde üzerine yazıp yazmamak konusunda uyarması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
2 UOD-7799 GENERAL
e-faturalarda KDV Muafiyet sebebinin kod olarak tanımlanması istenmektedir.
E-faturalarda KDV Muafiyet sebebinin kod olarak tanımlanması sağlanmıştır.
3 UOD-8029 GENERAL
alt alt Human Resources
Terminoloji değişikliği yapılarak “Nitelikler” yerine Yetkinlikler olmalı.
Terminoloji değişikliği yapılarak “Nitelikler” yerine “Yetkinlikler” kullanılmaya başlandı.
4 UOD-7679 MM (Materials Management)
alt alt Definitions – Materials
Malzeme Yönetimi – Malzeme Tanımları – Hareket görmüş malzemenin stok yeri ve seri takibi alanları kapalı olmalı, değiştrilememeli.
Malzeme Yönetimi – Malzeme Tanımları – Hareket görmüş malzemenin stok yeri ve seri takibi alanlarının değiştirilememesi sağlandı.
5 UOD-7967 MM (Materials Management)
alt alt Slip Lists and Extracts – Material Extract
Lisanslı setlerde Malzeme ekstresi raporu alındığında, ekstre üzerinden transfer fişi hareketlerine ulaşılmak istendiğinde lisans hatası alınıyor.
Lisanslı setlerde Malzeme ekstresi raporu alındığında, ekstre üzerinden transfer fişi hareketlerine ulaşılmak istendiğinde lisans hatası alınıyordu. Sorun giderildi.
6 UOD-8296 AM (Asset Management)
alt alt Reports – Depreciation Tables
İşletmeden Çıkarma İşleminden Sonra Amortisman Tablosunda, “Başlangiç Maliyeti” Değeri Hesaplamalar Sonrası Etkilenmiyor
İşletmeden Çıkarma İşleminden Sonra Amortisman Tablosunda, “Başlangıç Maliyeti” Değeri Hesaplamalar Sonrası Etkilenmiyordu. Sorun Giderildi.
7 UOD-8243 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Demands
Proje – Malzeme Talep Fişleri – Hızlı Talep Karşılama ekranında Satınalma Dosyası ile karşılanan talep fişini tekrar karşılamak için ekran açıldığında satınalma dosyasının Fiş Numarası ve Fiş Tarihi gelmiyor.
Proje – Malzeme Talep Fişleri – Hızlı Talep Karşılama ekranında Satınalma Dosyası ile karşılanan talep fişini tekrar karşılamak için ekran açıldığında satınalma dosyasının Fiş Numarası ve Fiş Tarihi gelmiyordu. Sorun giderildi.
8 UOD-7678 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Orders
Satınalma Yönetimi – Satınalma Sipariş içerisinden talep hareketi aktardığımızda Talep fişi satırları Karşılandı durumuna geçmiyor ve başka bir siparişlerde kullanılabiliyor.
Satınalma Yönetimi – Satınalma Sipariş içerisinden talep hareketi aktardığımızda Talep fişi satırları Karşılandı durumuna geçmiyor ve başka bir siparişlerde kullanılabiliyordu. Sorun giderildi.
9 UOD-8053 LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions – Purchase Invoices
Satınalma Yönetimi-Satınalma Faturaları-Alınan Hizmet Türünde bir faturanın muhasebe fişini onaylarken kaynak fiş onaysız hatası alınıyor
Satınalma Yönetimi-Satınalma Faturaları-Alınan Hizmet Türünde bir faturanın muhasebe fişini onaylarken kaynak fiş onaysız hatası alınıyordu. Sorun giderildi.
10 UOD-5585 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fişleri browser’ında siparişin “Durumunu Değiştir” işleminde performans artışı sağlanmalıdır.
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fişinde “Durumunu Değiştir” işleminde performans artışı sağlandı.
11 UOD-6636 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fişi satırından ulaşılan “Sevkiyat Durumu” ekranında listelenen “İrsaliye” incelenebilmelidir.
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fişi satırından ulaşılan “Sevkiyat Durumu” ekranında listelenen “İrsaliye”nin incelenebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
12 UOD-8499 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fiş satırında sağ tuş’daki “Takım Bileşenleri” seçeneği ile ulaşılan ekran boş listeleniyor.
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fiş satırında sağ tuş’daki “Takım Bileşenleri” seçeneği ile ulaşılan ekrana ilgili takım bileşenlerinin gelmesi sağlandı.
13 UOD-8412 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Siparişte Sevkiyat Adr. Kontrolü Yapılsı parametresi “evet”seçildiğinde, sevkiyat hesabı seçilmeden kayıt edildiğinde Sevkiyat Bilgilerine Sevk Adresi girilmelidir uyarısı veriyor,sevk adresi girilse bile hata devam ediyor.
Satış Yönetimi – Siparişte Sevkiyat Adr. Kontrolü Yapılsı parametresi “evet”seçildiğinde, sevkiyat hesabı seçilmeden kayıt edildiğinde Sevkiyat Bilgilerine Sevk Adresi girilmelidir uyarısı veriyordu ve sevk adresi girilse bile hata devam ediyordu. Sorun giderildi.
14 UOD-7974 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Çapraz hareketlerle oluşturulmuş işlemler silinemiyor.
Çapraz hareketlerle oluşturulmuş işlemler silinemiyordu. Sorun giderildi.
15 UOD-7981 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Toptan satış faturası ile satılan varlığın, bağlı varlık fişi, onaylı malzeme fişi ((53)işletmeden giriş fişi) olmasına rağmen silinebiliyor.
Toptan satış faturası ile satılan varlığın, bağlı varlık fişi, onaylı malzeme fişi ((53)işletmeden giriş fişi) olmasına rağmen silinebiliyordu. Sorun giderildi.
16 UOD-7824 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – Fişin geneline promosyon, masraf vs. türleri için tutar girilmiş olan faturalar kaydedilebiliyor.
Batch işlemler ile oluşan faturalarda promosyon ve masraf satırlarının tek başına oluşması engellenmiştir.
17 UOD-5188 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Toptan satış faturaları ile satışları yapılan malzeme bağlantılı varlıklarda, fatura satırında hem malzeme hem de varlık olduğu için SMM oluşturulduğunda sadece malzeme için oluşturulmasına ihtiyaç vardır.
Toptan satış faturaları ile satışları yapılan malzeme bağlantılı varlıklarda, fatura satırında hem malzeme hem de varlık olduğu için SMM oluşturulduğunda sadece malzeme için oluşturulmasına ihtiyaç vardı. Talep gerçekleştirildi.
18 UOD-8470 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Sales Invoices
Satış Yönetimi – Satış siparişlerinde KDV dahil satırlar toptan satış faturasına aktarıldığında aynı birim fiyat ile kdv dahil olarak aktarmıyor.
Satış Yönetimi – Satış siparişlerinde KDV dahil satırlar toptan satış faturasına aktarıldığında aynı birim fiyat ile kdv dahil olarak aktarmıyordu. Sorun giderildi.
19 UOD-7840 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – Sipariş sevkiyata aktarılıp tamamlanıyor. Sonra diğer sevkiyata aktarılıp fatura oluşturuluyor ve taslağa alınıyor. İlk sevkiyattaki faturanın bir kısmı iade alınıyor. Son olarak taslağa alınan fatura onaylanabiliyor.
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – Sipariş sevkiyata aktarılıp tamamlandıktan sonra diğer sevkiyata aktarılıp fatura oluşturuluyor ve taslağa alınıyordu. İlk sevkiyattaki faturanın bir kısmı iade alındıktan sonra son olarak taslağa alınan fatura onaylanabiliyordu. Sorun giderildi.
20 UOD-7886 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – Sevkiyat fişi üzerinden tamamı faturalanıp sonra iade alınan bir sipariş fişi sevkiyat üzerinden tekrar faturalandığında bağlı indirimler gelmiyor.
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – Sevkiyat fişi üzerinden tamamı faturalanıp sonra iade alınan bir sipariş fişi sevkiyat üzerinden tekrar faturalandığında bağlı indirimler gelmiyordu. Sorun giderildi.
21 UOD-6002 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – “Sevkiyat Fişi Aktar” işlemi yapıldığında aynı siparişe ait indirim tutarının bir kısmı faturalanamıyor.
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – “Sevkiyat Fişi Aktar” işlemi yapıldığında aynı siparişe ait indirim tutarının bir kısmı faturalanamıyordu. Sorun giderildi.
22 UOD-6273 LO (Sales Management)
alt alt Transactions – Shipment Slips
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – Fatura toplam tutarı sıfır (0) ise sevkiyat üzerinden fatura kesilmesi engellenmeli.
Satış Yönetimi – Sevkiyat Fişleri – Fatura toplam tutarı sıfır (0) ise sevkiyat üzerinden fatura kesilmesi engellendi.
23 UOD-7445 PJ (Project Management)
Proje Yönetimi – Aktivite kaydı içerisinde, önceki aktiviteler – Gecikme kolonuna buçuklu değer girilemiyor. örneğin 1,5 gün gecikme veya 2,5 saat gecikme giremiyoruz.
Proje Yönetimi – Aktivite kaydı içerisinde, önceki aktiviteler – Gecikme kolonuna buçuklu değer girilemiyordu. Sorun giderildi.
24 UOD-7444 PJ (Project Management)
Proje Yönetimii – Aktiviteler listesinde öncül aktivite alanı doldurulduğunda aktivitenin başlangıç bitiş tarihi güncellenmiyor.
Proje Yönetimii – Aktiviteler listesinde öncül aktivite alanı doldurulduğunda aktivitenin başlangıç bitiş tarihi güncellenmiyordu. Sorun giderildi.
25 UOD-8222 PJ (Project Management)
alt alt Transactions – Projects
Proje Yönetimi – Taşeron Hakedişi Hesapla – Hakediş hesapla ekranında gelen alt aktivite ve üst aktiviteler numaraya göre sıralı gelmeli.
Proje Yönetimi – Taşeron Hakedişi Hesapla – Hakediş hesapla ekranında gelen alt aktiviterin ve üst aktivitelerin numaraya göre sıralanması sağlandı.
26 UOD-2068 PJ (Project Management)
alt alt Transactions – Projects
Proje Yönetimi – Aktiviteye bir öncül aktivite eklendiği zaman, sonrasında browserda hiçbir değişiklik yapılamıyor,yeni aktivite eklenemiyor.
Proje Yönetimi – Aktiviteye bir öncül aktivite eklendiği zaman, sonrasında browserda hiçbir değişiklik yapılamıyor,yeni aktivite eklenemiyordu. Sorun giderildi.
27 UOD-7904 FI (Finance)
alt alt Definitions – Guarantees
Finans Yönetimi-Tanımlar-Teminatlar-Alınan/Verilen (Cari Hesap) fişlerinde, İPB seçimi yapılıp kur getiriliyor ve fiş kaydedilip, fişe tekrar girildiğinde İPB kuru siliniyor.
Finans Yönetimi-Tanımlar-Teminatlar-Alınan/Verilen (Cari Hesap) fişlerinde, İPB seçimi yapılıp kur getiriliyor ve fiş kaydedilip, fişe tekrar girildiğinde İPB kuru siliniyordu. Sorun giderildi.
28 UOD-7664 FI (Finance)
alt alt Transactions – Check&P.Note Slips
Finans – Çek/Senet Borsroları – X müşterisinden alınan çek, Y firmasına ciro edildiğinde, çekin karşılığı yoksa Y firmasını kara listeye alıyor ve fatura kesilmesini engelliyor.
Finans – Çek/Senet Borsroları – X müşterisinden alınan çek, Y firmasına ciro edildiğinde, çekin karşılığı yoksa Y firmasını kara listeye alıyor ve fatura kesilmesini engelliyordu. Sorun giderildi.
29 UOD-8410 FI (Finance)
alt alt Transactions – Check&P.Note Slips
Finans – Onaylı kasa fişi içerisine değiştir ile girilip “Çek Tahsil” hareketi silndiğinde, çek/senet bordrolarından ilgili hareket kalıyor.
Finans – Onaylı kasa fişi içerisine değiştir ile girilip “Çek Tahsil” hareketi silndiğinde, çek/senet bordrolarında ilgili hareket kalıyordu. Sorun giderildi.
30 UOD-8216 FI (Finance)
alt alt Transactions – Check&P.Note Slips
Finans Yönetimi – Çek/Senet Bordroları – Portföye çek alınıyor. Banka tahsile verilip iptal ediliyor. Sonra tekrar banka tahsile verilip iptal ediliyor. Akabinde tahsildeki iptal çekler onaylı duruma alınabiliyor.
Finans Yönetimi – Çek/Senet Bordroları – Portföye çek alınıyor. Banka tahsile verilip iptal ediliyor. Sonra tekrar banka tahsile verilip iptal ediliyor. Akabinde tahsildeki iptal çekler onaylı duruma alınabiliyordu. Sorun giderildi.
31 UOD-7806 FI (Finance)
alt alt Transactions – Leasing Registrations
Leasing kayıtlarına, lesaing kodunun altında bir açıklama alanına ihtiyaç vardır.
Leasing kayıtlarına, lesaing kodunun altında bir açıklama alanına ihtiyaç vardı. Talep gerçekleştirildi.
32 UOD-7685 FI (Finance)
alt alt Operations – AR/AP Risk Adjustments
Finans Yönetimi – “Cari Hesap Risk Toplamları Güncelleme” toplu işlemindeki “Ticari İşlem Grubu” filtresi hatalı çalışmaktadır.
Finans Yönetimi – “Cari Hesap Risk Toplamları Güncelleme” toplu işlemindeki “Ticari İşlem Grubu” filtresi hatalı çalışmaktaydı. Sorun giderildi.
33 UOD-8161 FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports – AR/AP Extract
Finans Yönetimi – Cari Hesap Raporları – İşlem Bordrosu(MüşteriÇeki)-Müşteriye İade işlemi yapıldığında ilgili çek tutarı, cari hesap ekstresinde ilgili bordro tutarı olarak listelenmektedir.
Finans Yönetimi – Cari Hesap Raporları – İşlem Bordrosu(Müşteri Çeki)-Müşteriye iade işlemi yapıldığında ilgili çek tutarı, cari hesap ekstresinde ilgili bordro tutarı olarak listelenmekteydi. Sorun giderildi.
34 UOD-8065 GL (General Ledger)
E-Defter’in web servisleri kullanılarak GİB portal’a gönderilmesi
E-Defter’in web servisleri kullanılarak GİB portal’a gönderilmesi isteniyordu.İşlem tamamlandı.
35 UOD-7413 GL (General Ledger)
alt alt Definitions – E-Declarations
e-defter için amortisman muhasebe kayıtlarında, belge detayı alanının, “fişe ait belge yoktur” seçili gelmesi istenmektedir.
E-defter için amortisman muhasebe kayıtlarında, belge detayı alanının, “fişe ait belge yoktur” seçili gelmesi sağlandı.
36 UOD-4724 GL (General Ledger)
alt alt Analysis Dimension Reports – Analysis Dimension Extract
Genel Muhasebe-Raporlar-Analiz boyutu ekstresi raporundaki kaynak türü filtresine Muhasebe fişi türü eklenmesine ihtiyaç vardır.
Genel Muhasebe-Raporlar-Analiz boyutu ekstresi raporundaki kaynak türü filtresine Muhasebe fişi türü eklenmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
37 UOD-7539 EM (Employee Management)
Personel Kartında Revizyon Geçmişindeki Detaylar İncelenmiyor.
Personel Kartında Revizyon Geçmişindeki Detaylar İncelenmiyordu. Sorun Giderildi.
38 UOD-8897 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Point Cards Browser
Ay İçerisinde İşyeri Değişikliği Yapan Personelde SGK Matrahı Hatalı Hesaplanıyor
Ay İçerisinde İşyeri Değişikliği Yapan Personelde SGK Matrahı Hatalı Hesaplanıyordu. Sorun Giderildi.
39 UOD-8734 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Payroll Lines
Ücret Yönetimi-Hareketler-Puantaj Kartında Ücretsiz İzin Tipindeki Mesai Tanımı , SGK ve Vergi Gün Sayısından düşmüyor.
Ücret Yönetimi-Hareketler-Puantaj Kartında Ücretsiz İzin Tipindeki Mesai Tanımı , SGK ve Vergi Gün Sayısından düşmüyordu. Sorun giderildi.
40 UOD-8297 PR (Payroll Management)
alt alt Transactions – Period Info
Ücret Yönetimi > Hareketler > Dönem Bilgileri Üzerinden “Dönem Puantajları Güncelleme” İşlemi İle Puantajın Durumu Değiştirilemiyor
Ücret Yönetimi > Hareketler > Dönem Bilgileri Üzerinden “Dönem Puantajları Güncelleme” İşlemi İle Puantajın Durumu Değiştirilemiyordu. Sorun Giderildi.
41 UOD-7899 VM (Vacation Management)
İzin Yönetimi – Memurlarda izin hakedişlerinin düzenlenmesi. 10 Yılını dolduran personelin izin hakkı 1 Ocakta 20 olarak verilmiyor.
İzin Yönetimi – Memurlarda izin hakedişlerinin düzenlenmesi. 10 Yılını dolduran personelin izin hakkı 1 Ocakta 20 olarak verilmiyordu. Sorun giderildi.
42 UOD-7504 VM (Vacation Management)
İzin Gruplarında Filtre Değeri Vererek ve Personele İzin Grubu Seçmeden İzin Devri Hesaplatma İşlemi Yapıldığında Hesaplama Yanlış Oluyor.
İzin Gruplarında Filtre Değeri Vererek ve Personele İzin Grubu Seçmeden İzin Devri Hesaplatma İşlemi Yapıldığında Hesaplama Yanlış Oluyordu. Sorun Giderildi.
43 UOD-7959 TM (Training Management)
alt alt Transactions – Training Registries
Eğitim Yönetimi-Hareketler-Eğitim Kayıtlarında “Tamamlandı” Durumundaki Bir Kayıta “Değiştir” Dendiğinde “Sadece,Plan durumundaki kayıtlar silinebilir.” hatası veriyor.
Eğitim Yönetimi-Hareketler-Eğitim Kayıtlarında “Tamamlandı” Durumundaki Bir Kayıta “Değiştir” Dendiğinde “Sadece,Plan durumundaki kayıtlar silinebilir.” hatası veriyordu. Sorun giderildi.
44 UOD-7407 SS/ST (System Settings)
Kırılımlı yapıda açılan analiz boyutlarında üst analiz boyutu silinememeli.
Kırılımlı yapıda açılan analiz boyutlarında üst analiz boyutu silinememesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.
45 UOD-7953
Borç Yaşlandırma ve Dağılım Raporlarında Bakiye ve Dilimlere Dağılımlarda Rakamlar Hatalı
Borç yaşlandırma raporu, kapanmamışlar kapanacak ve tümü kapatılacak filtreleri ile alındığında bazı durumlarda dövizli işlemlerin kurlarına ulaşamadığı için dağılımlarda hatalı rakamlar oluşuyordu, kur bilgillerine ulaşılması ve dağılımların doğru yapılması sağlandı.
46 UOD-9065
Sipariş/İrsaliye Aktarımında Kur Güncelleme Parametreleri Evet İken Faturalama Yapıldığında YPB Türündeki Faturalarda İD kur bilgisine RD kuru atanıyor.
Sipariş ve irsaliyelerin faturaya aktarımında, Satış Parametrelerindeki Sipariş/İrsaliye Aktarımında Kur Güncelleme parametresi evet iken, yerel para birimi cinsinden girilen faturalar için, işlem dövizine kur atanıyordu, düzeltildi.
47 UOD-7569
Muhasebe hesabında bağlantı ve kontroller kısmında bütçe kalemine tıklandığında o bütçe kalemine gitmemektedir.
Muhasebe hesabında bağlantı ve kontroller kısmında bütçe kalemine tıklandığında ilgili bütçe kalemine gitmesi sağlanmıştır.
48 UOD-8469
Çapraz hareketler ile oluşturulmuş faturalarda, kaynak işlemde değişiklik yapıldığında, satınalma tarafında oluşmuş alınan hizmet faturasının, alacakta bulunan bakiyesi borç tarafına geçiyor. data bozulmasına yol açıyor.
Çapraz hareketler ile oluşturulmuş faturalarda, kaynak işlemde değişiklik yapıldığında, satınalma tarafında oluşmuş alınan hizmet faturasının, alacakta bulunan bakiyesi borç tarafına geçiyor böylece datanın bozulmasına yol açıyordu. Sorun giderildi.