j-guar ürünü için v.2.38.10.0 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz. Sürüme ait genel uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

1. Genel Uyarılar

1.1. j-guar ürünü java 7 versiyonu ile birlikte çalışmaktadır. Client ve Server side’da java 7 ürünü kullanılmalıdır.

1.2. Apache Tomcat Application server 7 versiyonu desteklenmektedir.

1.3. IBM WAS kullanılan yerlerde, IBM WAS 7.0 sürümünün kurulu olması gerekmektedir. Bütün güncel fixpack’ler mutlaka kurulmalıdır.

1.4. Uygulama sunucularının ilgili sürümlerini; Apache Tomcat kullanılıyor ise ftp sayfamızdan, IBM WAS kullanılıyor ise ücretli olarak IBM’den temin edilebilir.

1.5. Versiyon değişimi sonrasında Sistem (sadmin – Server Administrator) ve Kurum tabloları güncellemelerinin (admin – Administrator) yapılması gerekmektedir.

1.6. Yeni versiyonun kurulumu sonrası LFS Cache klasörünün temizlenmesi tavsiye edilir. Windows7’de LFS cache %temp% kataloğunda yer almaktadır.

1.7. j-guar ürünü erişim adresleri aşağıda belirtilmiştir:

j-Guar’a giriş :

http://localhost:8080/logo/smart/login

Sistem Yöneticisine Giriş :

http://localhost:8080/logo/smart/admin

Veri Tabanı Bağlantı ayarları ve işlemleri :

http://localhost:8080/logo/smart/sadmin

Lisanslama :

http://localhost:8080/logo/Activation

Lisans Yenileme :

http://localhost:8080/logo/LicenseRenewal

Yukarıdaki localhost ifadeleri kurulumun yapıldığı serverın alias’ı veya ip’si ile değiştirilmelidir.

1.8. v.2.19.5.7 versiyonu ile birlikte standart güncelleme işlemlerine ek olarak admin panel’den aşağıda yeri belirtilmiş olan güncelleme işlemi çalıştırılmalıdır.

* Diğer Tanımlar – İşlemler – “Süreç Yönetimi Veritabanı Tanımlarını Oluşturma

1.9. Windows – Control Panel Home (My Computer üzerinde sağ tuş özellikler ile ulaşılabilir) – Gelişmiş Sistem Ayarları (ADVANCED SYSTEM Settings) – Advanced sekmesinden ulaşılan Ortam Değişkenleri (Environment Variables) ekranında Sistem Değişkenleri (System Variables) altındaki “Path” satırına JDK ‘nın kurulu olduğu katalogdaki binalt kataloğunun yolu girilmelidir.

* Path satırında yazan default bilgi ve bizim tarafımızdan eklenecek bilgi (kırmızı bant ile belirtilmiştir) aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;%SystemRoot%\system32;C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin

1.10. ServerConfig.xml, ConsoleConfig.xml, Oraconfig.xml, EncryptionConfig.xml, CustomSchemaDefinitions.xml dosyalarına ait bilgiler veritabanında tutulmaktadır. Bu dosyalardaki düzenleme işlemleri “Status” [( http://localhost:8080/logo/Status) / localhost:Makinenin IP adresi. 8080:Default port no”] ekranından yapılmaktadır.

1.11. DomainConfig.XML dosyası içerisindeki kullanıcının şifresi encrypted olarak tutulmaktadır.

1.12.

* Programa “Sorgu Zamanlama Yönetimi” özelliği eklenmiştir.

* Banka toplamları view yapısına geçirilmiştir.

* Finans modülüne “Kredi Kartı Hareket Raporu” eklenmiştir.

* Malzeme Değer Raporu “Toplam Değer Hesaplama Metodu” filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen “Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı” (Ve Alış Fiyatı) bilgisini tespit edip ona göre malzemeleri değerleyen filtre eklenmiştir.

* Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından birinin default olarak seçilebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik olarak fişe gelmesi sağlanmıştır.

1.13.
* UOD-72983 Üründe MS SQL 2012 “Sequence Numbers” özelliğinin desteklenmesi maddesi ile Sql Server 2012 ve üzeri versiyonlarda sequence mekanizması Sql Server üzerinden kullanılacaktır.

Bu özellik öndeğer olarak kapalı olarak ayarlanmıştır.Özelliği aktif edilmesi için web tarayıcınızdan http:ipadresi:port/logo/Status sayfası içerisinden “Log and Config Management\Config” yolunu izleyerek ServerConfig.xml dosyası içerisine aşağıdaki satırların eklenmesi gerekmektedir.ipadresi ve port bilgileri tomcat server bilgileri ile değiştirimelidir. Ekleme işlemi mutlaka MSSQL Parameters categorysi altına yapılmalıdır.İlgili değişiklik sarı ile boyalı alanda belirtilmiştir. Bu değişikikten sonra Tomcat restart edilmeli, sistem ve firma tabloları güncellenmelidir.

<category name="MSSQL Parameters" description="MSSQL parameters" sadmin="true">
<parameter name="use-jtds" description="Parameter to hold information about JTDS driver will be used for MSSQL or not." t="setter" side="s" enabled="false" sadmin="true">
<property name="class-name" description="" t="s" value="com.lbs.data.database.MsSqlServer.MsSqlConnection" />
<property name="value" description="" t="b" value="false" />
<property name="field-name" description="" t="s" value="USE_JTDS" />
</parameter>
<parameter name="use-new-sequences" description="Parameter to hold information about db sequences will be used for MSSQL or not." t="setter" side="s" enabled="false" sadmin="true">
<property name="class-name" description="" t="s" value="com.lbs.data.database.MsSqlServer.MsSqlConnection" />
<property name="value" description="" t="b" value="true" />
<property name="field-name" description="" t="s" value="USE_NEW_SEQUENCE" />
</parameter>
</category>

Bu düzenlemeden sonra 2.38 öncesi versiyonlara dönüş yapılamaz.

* Bu versiyon ile birlikte Exeption Handling özelliği devreye alınmıştır. Bu özellik ile hata mesajları ve log mekanizmasının detaylandırılması sağlanmıştır.

Sürüm İçeriği

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

UOD-78140 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – Financial Tables
– Bilanço tablosunda –> Raporlama, Ters Bakiye, Hesap Tutarı gibi Listeden Seçimli Alanlarda Yapılan Değişiklikler Kaydolmuyor.
Bilanço Tablosunda listeden seçimli alanlarda yapılan değişiklikler kayıt edilemiyordu, düzeltildi.

2

UOD-78121 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – Financial Tables
Bilanço Tablosunda –> “Genel Toplam” Alanı Ara Toplam Alanında Tutar Olmasına Rağmen Sıfır Değer Getiriyor.
Bilanço tablosunda “Genel Toplam” alanı ara toplam alanında tutar olmasına değer getirmiyordu, düzeltildi.

3

UOD-78120 PR (Payroll Management)
altaltTransactions – Point Cards Browser
Ücret Yönetimi – Puantaj kartları – Puantaj Kayıtlarındaki Borç Kesintileri Tab’ında, Borç Kaydı Çıkarmak İstediğimizde “Bir Seferde Okunabilecek Maksimum Kayıt Sayısı 10000 İle Sınırlandırılmıştır” Hatası Alınıyor
Ücret Yönetimi – Puantaj kartları – Puantaj Kayıtlarındaki Borç Kesintileri Tab’ında, Borç Kaydı Çıkarmak İstediğimizde “Bir Seferde Okunabilecek Maksimum Kayıt Sayısı 10000 İle Sınırlandırılmıştır” Hatası Alınıyordu. Sorun Giderildi.

4

UOD-78006 VM (Vacation Management)
altaltTransactions – Vacation Transfer Calculation
İzin Devri Hesaplamada Hakedilen İzin Hatalı Hesaplanıyor
İzin Devri Hesaplamada Hakedilen İzin Hatalı Hesaplanıyordu. Sorun giderildi.

5

UOD-77980 PR (Payroll Management)
altaltTransactions – Point Cards Browser
Ücret Yönetimi > Puantajlar da Personel Ay İçerisinde İşyeri Değişikliği Yaptığında İkinci İşyerindeki SGK Primi Hatalı Hesaplanıyor
Ücret Yönetimi > Puantajlar da Personel Ay İçerisinde İşyeri Değişikliği Yaptığında İkinci İşyerindeki SGK Primi Hatalı Hesaplanıyordu. Sorun Giderildi.

6

UOD-77818 PR (Payroll Management)
altaltTransactions – Payroll Calculation
Toplu Puantaj Kartı Hesaplama İşlemi Sonrasında ,Kişilerin Puantajına Tekrar Girildiğinde Hesaplama Değişiyor.
Toplu Puantaj Kartı Hesaplama İşlemi Sonrasında ,Kişilerin Puantajına Tekrar Girildiğinde Hesaplama Değişiyordu. Sorun Giderildi.

7

UOD-77795 LO (Purchasing Management)
Hızlı talep karşılama ile Satınalma dosyası oluşturulduğudan talep fişlerine girilen satır açıklamalarından biri kalıyor.
Hızlı talep karşılama ile satınalma dosyası oluşturulduğunda talep fişlerine girilen satır açıklamalarıın aktarılması sağlanmıştır.

8

UOD-77748 HR Self Service
IK – Self Servis – İnternet Explorer üzerinden izin talebi girilemiyor.
IK – Self Servis – İnternet Explorer üzerinden izin talebi girilemiyordu. Sorun giderildi.

9

UOD-77683 GL (General Ledger)
altaltAnalysis Dimension Reports – Analysis Dimension Extract
Analiz boyutunda kırılım içindeki digit sayısı farklı olması durumunda rapor hatalı değer döndürmektedir.
Analiz boyutunda kırılım içindeki digit sayısı farklı olması durumunda rapor hatalı değer döndürüyordu.Sorun giderildi.

10

UOD-77661 MM (Materials Management)
Malzeme Fişleri/Satış Faturaları – Çıkış fişlerinde seri/lot kulanımlı malzeme seçildiğinde, seri/lot için çıkış hareketi seçildiğinde seri numarası değiştirilebiliyor ve veri tabanından girişi olmayan seri/lot numaraları oluşuyor.
Çıkış fişlerinde seri/lot takibi yapılan malzeme hareketi seçildiğinde seri numarasının değiştirilememesi sağlandı.

11

UOD-77476 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – E-Declarations
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – Tamamı “İade Al” işlemi ile iade alınmış toptan satış faturası üzerinden İade Al denildiğinde tekrar toptan satış iade faturası açılıyor.
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – Tamamı “İade Al” işlemi ile iade alınmış toptan satış faturası üzerinden İade Al denildiğinde tekrar toptan satış iade faturası açılıyordu. Sorun giderildi.

12

UOD-77365 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – Finans parametrelerindeki “CH Ödeme Tahsilat Planı Grup Kontrolü” – “Yapılacak” olarak seçiliyken sevkiyat üzerinden “Faturala” yapıldığında “Ödeme planları ch ödeme grubu ile tutarlı olmalıdır” hatası alınıyor, fatura oluşturulamıyor.
Sevkiyat Fişleri – Finans parametrelerindeki “CH Ödeme Tahsilat Planı Grup Kontrolü” – “Yapılacak” olarak seçiliyken sevkiyat üzerinden “Faturala” yapıldığında “Ödeme planları ch ödeme grubu ile tutarlı olmalıdır” hatası alınıyordu, fatura oluşturulamıyordu. Sorun giderildi.

13

UOD-77336 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – Başlığında ödeme planı olan sipariş sevkiyat fişine aktarılıyor, akabinde sevkiyat hareketleri ekranından irsaliye oluşturulmaya çalışıldığında “Ödeme planları ch ödeme grubu ile tutarlı olmalıdır” hatası alınıyor, fiş oluşturulamıyor.
Sevkiyat Fişleri – Başlığında ödeme planı olan sipariş sevkiyat fişine aktarılıyor, akabinde sevkiyat hareketleri ekranından irsaliye oluşturulmaya çalışıldığında “Ödeme planları ch ödeme grubu ile tutarlı olmalıdır” hatası alınıyordu, fiş oluşturulamıyordu. Sorun giderildi.

14

UOD-77208 SS/ST (System Settings)
altaltOperations – Record Numbering
Sistem Ayarları – Kayıt Numaralama İşlemi – Üçüncü hesap planı için kayıt numaralama işlemi yapılamıyor. Seçenekler arasında yok.
Sistem Ayarları – Kayıt Numaralama İşlemi – Üçüncü hesap planı için kayıt numaralama işlemi yapılamıyor. Seçenekler arasında yok.

15

UOD-77179 LO (Purchasing Management)
altaltTransactions – Purchase Orders
Talep yönetiminden girilen fiş satınalma siparişi ile karşılandığında, sipariş fişinde temin tarihi sipariş fişi tarihine göre güncellenmiyor.
Talep yönetiminden girilen fiş satınalma siparişi ile karşılandığında, sipariş fişinde temin tarihi sipariş fişi tarihine göre güncellenmiyordu. Sorun giderildi.

16

UOD-77143 MM (Materials Management)
altaltCost Reports – Inventory Report
Malzeme Yönetimi-Maliyet Raporları-Envanter Raporunda, filtrelerde listeleme şekli ambara göre seçilir ise,ortalama değer ve envanter tutarı olmayan malzemeynin RPB envanter tutarına bir üstteki malzemenin envanter tutarı geliyor.
Malzeme Yönetimi-Maliyet Raporları-Envanter Raporunda, filtrelerde listeleme şekli ambara göre seçilir ise,ortalama değer ve envanter tutarı olmayan malzemenin RPB envanter tutarına bir üstteki malzemenin envanter tutarı geliyordu. Sorun giderildi.

17

UOD-77117 EM (Employee Management)
Personel Yönetimi-Toplu Terfi Uygulama İşlemi Sonrasında 5510 Sonrası Personellerin Hizmet Sınıfı ve Kazanılmış Hak Derecesi Sıfırlanıyor.
Personel Yönetimi-Toplu Terfi Uygulama İşlemi Sonrasında 5510 Sonrası Personellerin Hizmet Sınıfı ve Kazanılmış Hak Derecesi Sıfırlanıyordu. Sorun Giderildi.

18

UOD-77103 LO (Purchasing Management)
altaltTransactions – Purchase Invoices
Ötv li fatura xml inde ötv li malzeme varken içeri alındığında Browserdaki tutar bilgileri yanlış görünüyor.
Ötv li fatura xml inde ötv li malzeme varken içeri alındığında Browserdaki tutar bilgileri yanlış görünüyordu. Sorun giderildi.

19

UOD-77100
E-defter Geçerlilik tarihi girildikten sonra her işlemde belge no girilmesi isteniyor, bu işlemin parametrik olması gerekiyor.
E-defter geçerlilik tarihi girildikten sonra her işlemde belge no girilmesi , bu işlemin parametrik olması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

20

UOD-77095 LO (Purchasing Management)
altaltTransactions – Purchase Invoices
Ötvl fatura xml ini ötv siz malzeme ile içeri aldığımızda ötv tutarı faturaya gelmiyor.
Ötvl fatura xml ini ötv siz malzeme ile içeri aldığımızda ötv tutarı faturaya gelmiyordu. Sorun giderildi.

21

UOD-77089 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – E-Declarations
Genel Muhasebe E-defter dosyası oluşturulurken lisans olmasına rağmen hata alınıyor alınan hatanın nedeni daha anlaşılabilir olmalıdır.
Genel Muhasebe E-defter dosyası oluşturulurken lisans olmasına rağmen hata alınıyordu ve alınan hatanın nedeni daha anlaşılabilir olması isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.

22

UOD-77063 LO (Purchasing Management)
altaltTransactions – Purchase Invoices
Satınalma Yönetimi – Cari ve org.birim e-fatura mukellefi olmasına rağmen Satınalma Faturalarında e-fatura seçeneği işaretli gelmiyor, manual e-fatura girişi yapılamıyor.
Satınalma Yönetimi – Cari ve org.birim e-fatura mukellefi olmasına rağmen Satınalma Faturalarında e-fatura seçeneği işaretli gelmiyor, manual e-fatura girişi yapılamıyordu. Sorun giderildi.

23

UOD-77036 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – Sevkiyat fişi üzerinden oluşturulan fatura içerisindeki Takım Bileşeni Ctrl+Delete ile silinebiliyor.
Sevkiyat Fişleri – Sevkiyat fişi üzerinden oluşturulan fatura içerisindeki Takım Bileşeni Ctrl+Delete ile silinebiliyordu. Sorun giderildi.

24

UOD-77035 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fiş satırında “Tür – Malzeme Takımı” seçilmişken lookup butonuyla ulaşılan malzeme browser’ı üzerinden ilgili malzeme takımına ait bileşenlere ulaşılamıyor.
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fiş satırında “Tür – Malzeme Takımı” seçilmişken lookup butonuyla ulaşılan malzeme browser’ı üzerinden ilgili malzeme takımına ait bileşenlere ulaşılamıyordu. Sorun giderildi.

25

UOD-77020 FI (Finance)
altaltTransactions – Safe Deposit Transactions
Finans-Kasa işlemlerinde seçilen ödeme tahsilat noktası üzerinde bulunan hareketlerde işlem dövizi değiştirilmeyecek seçeneği işaretli olmamasına rağmen, kasa fişi içerisinden bankaya yatırılan işleminde İPB türünün değiştirilmesine izin vermiyor.
Finans-Kasa işlemlerinde seçilen ödeme tahsilat noktası üzerinde bulunan hareketlerde işlem dövizi değiştirilmeyecek seçeneği işaretli olmamasına rağmen, kasa fişi içerisinden bankaya yatırılan işleminde İPB türünün değiştirilmesine izin vermiyordu. Sorun giderildi.

26

UOD-77019 GL (General Ledger)
Toplu Dosya Oluştur işlemi işlemi sonucu oluşan Toplu İşlem Sonuçları ekranında Schematron hataları text dosya ya yazdırılabiliyor. Uyarı hatalarınında bu text dosya ya yazdırılması faydalı olucaktır.
Toplu Dosya Oluştur işlemi işlemi sonucu oluşan Toplu İşlem Sonuçları ekranında Schematron hataları text dosya ya yazdırılabiliyor. Uyarı hatalarınında bu text dosya ya yazdırılması talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

27

UOD-77015 AM (Asset Management)
altaltDefinitions – Transport Vehicles
Nakil Vasıtaları penceresinde aynı varlık 1’den fazla listeleniyor.
Nakil Vasıtaları penceresinde aynı varlık 1’den fazla listeleniyordu.Sorun giderildi.

28

UOD-76914 AM (Asset Management)
altaltTransactions – Asset Transactions
Varlık Yönetimi > Varlık Hareketlerinde İşletmeye Al İşleminde Tahsis Fişi İçerisinde Özel Kod Seçilmek İstendiğinde “Gerekli Lisansınız Yoktur” Uyarısı Veriyor
Varlık Yönetimi > Varlık Hareketlerinde İşletmeye Al İşleminde Tahsis Fişi İçerisinde Özel Kod Seçilmek İstendiğinde “Gerekli Lisansınız Yoktur” Uyarısı Veriyordu.Sorun giderildi.

29

UOD-76798 FI (Finance)
altaltAR/AP Reports – AR/AP Extract
Finans Yönetimi – Cari Hesap Ekstresi – Cari hesap ekstresi filtrelerinde “Fiş Durumu” filtresi içerisindeki “Onaysız” seçeneği öndeğer gelmemelidir.
Finans Yönetimi – Cari Hesap Ekstresi – Cari hesap ekstresi filtrelerinde “Fiş Durumu” filtresi içerisindeki “Onaysız” seçeneği öndeğer gelmemesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

30

UOD-76760 VM (Vacation Management)
altaltDefinitions – Vacation Definitions
İzin tanımında plan çakışma kontrolü hayır olan izin tipleri için kontrol çift taraflı olarak yapıldığından yıllık izin kaydedilemiyor.
İzin tanımında plan çakışma kontrolü hayır olan izin tipleri için kontrol çift taraflı olarak yapıldığından yıllık izin kaydedilemiyordu.Sorun giderildi.

31

UOD-76717 PR (Payroll Management)
altaltTransactions – Data Import From Excel
Ücret Yönetimi > İşlemler > Excel’den Puantaja Veri Aktarımı İşlemi İçin Excel de Sicil Numaralarının Önüne Apostrof Koyulmadan Aktarım Yapılamıyor.
Ücret Yönetimi > İşlemler > Excel’den Puantaja Veri Aktarımı İşlemi İçin Excel de Sicil Numaralarının Önüne Apostrof Koyulmadan Aktarım Yapılamıyordu. Sorun Giderildi.

32

UOD-76669 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Sales Invoices
Satış Yönetimi – Sevkiyat fişi üzerinden “Faturala” yapıldığında oluşan faturada kdv tutarı sıfır (0) olan satırlar için “KDV Muafiyet Sebebi” alanını boş bırakıyor.
Satış Yönetimi – Sevkiyat fişi üzerinden “Faturala” yapıldığında oluşan faturada KDV tutarı sıfır (0) olan satırlar için “KDV Muafiyet Sebebi” alanını boş bırakıyordu. Sorun giderildi.

33

UOD-76608 FI (Finance)
Cari hesaplardaki BA/BS formu filtre ekranında form limiti filtresi ile verilen aralıkta kayıt olmaması durumunda ekrana boş sayfa çıkıyor ve boş mail gönderilebiliyor.
Cari hesaplardaki BA/BS formu filtre ekranında form limiti filtresi ile verilen aralıkta kayıt olmaması durumunda ekrana boş sayfa çıkıyordu ve boş mail gönderilebiliyordu. Sorun giderildi.

34

UOD-76584 LO (Purchasing Management)
altaltTransactions – Purchase Invoices
Satınalma Faturaları Dökümü raporunda ek SQLINFO Çalışmıyor.
Satınalma Faturaları Dökümü raporunda ek SQLINFO Çalışmıyordu. Sorun giderildi.

35

UOD-76509 FI (Finance)
altaltTransactions – Safe Deposit Transactions
Finans-Hareketler-Kasa işlemleri içerisinden, birimi TL olan bir banka seçilerek bankaya yatırılan işlemi yapıldığında, banka hesap açıklaması kısmından dövizli hesap seçilebiliyor.
Finans-Hareketler-Kasa işlemleri içerisinden, birimi TL olan bir banka seçilerek bankaya yatırılan işlemi yapıldığında, banka hesap açıklaması kısmından dövizli hesap seçilebiliyordu. Sorun giderildi.

36

UOD-76445 GENERAL
Veri Aktarımı – “Dışarı Aktarım” işlemi yapılırken ilgili browser’da herhangi bir filtre verilmeden işlem başlatılırsa tüm nesneler aktarılıyor, cursor’ın üzerinde olduğu ya da Ctrl+A ile seçilenler aktarılmalı.
Veri Aktarımı – “Dışarı Aktarım” işlemi yapılırken ilgili browser’da herhangi bir filtre verilmeden işlem başlatılırsa tüm nesneler aktarılıyor, cursor’ın üzerinde olduğu ya da Ctrl+A ile seçilenlerin aktarılması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

37

UOD-76443 PR (Payroll Management)
altaltTransactions – Similar Wage Calculation
Ay İçinde Emekli Olan Personellerin Aylık Prim Ve Hizmet Belgesi Hatalı Geliyor.
Ay İçinde Emekli Olan Personellerin Aylık Prim Ve Hizmet Belgesi Hatalı Geliyordu.Sorun giderildi.

38

UOD-76326 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – General Ledger Connection Groups
Genel Muhasebe – Muhasebe Bağlantı Grubu – Satış İade Muhasebe Kodları, Satınalma İade Muhasebe Kodları vs. tanımları içindeki filtreler arasına “KDV Oranı” filtresinin eklenmesi isteniyor.
Genel Muhasebe – Muhasebe Bağlantı Grubu – Satış İade Muhasebe Kodları, Satınalma İade Muhasebe Kodları vs. tanımları içindeki filtreler arasına “KDV Oranı” filtresinin eklenmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

39

UOD-76308 GL (General Ledger)
altaltOperations – Approve G/L Slips
Genel Muhasebe – “Muhasebe Fişlerini Onayla” ekranına Uygula denildiğinde gelen “Toplu İşlem Onayı” ekranındaki “İşlem Görecek Kayıt Sayısı” alanı hatalı veri listeliyor.
Genel Muhasebe – “Muhasebe Fişlerini Onayla” ekranına Uygula denildiğinde gelen “Toplu İşlem Onayı” ekranındaki “İşlem Görecek Kayıt Sayısı” alanı hatalı veri listeliyordu. Sorun giderildi.

40

UOD-76303 FI (Finance)
altaltDefinitions – AR/AP
Finans Yönetimi – Cari Hesaplar – Açılış fişinin tutarı “Cari Hesap Özeti” ekranındaki “Önceki Yıl Bakiyesi” alanına yansımıyor.
Finans Yönetimi – Cari Hesaplar – Açılış fişinin tutarı “Cari Hesap Özeti” ekranındaki “Önceki Yıl Bakiyesi” alanına yansımıyordu. Sorun giderildi.

41

UOD-76097 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri – “Tamamlanmış” durumdaki sevkiyat fişleri üzerinden “Sipariş Faturalama Bilgileri” ekranına ulaşılamıyor.
Sevkiyat Fişleri – “Tamamlanmış” durumdaki sevkiyat fişleri üzerinden “Sipariş Faturalama Bilgileri” ekranına ulaşılamıyordu. Sorun giderildi.

42

UOD-76075 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Sales Invoices
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – “Muhasebe Onaylı” satış faturası üzerinden direkt olarak “Onaylı Muhasebe Fişi”‘ne ulaşılabilmelidir.
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – “Muhasebe Onaylı” satış faturası üzerinden direkt olarak “Onaylı Muhasebe Fişi”‘ne ulaşılabilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

43

UOD-75576 BU (Budget Management)
Bütçe Yönetimi – analitik bütçeye ait ödenek tahsisi fişi bağlı muhasebe fişi oluşmuyor.
Bütçe Yönetimi – Analitik bütçeye ait ödenek tahsisi fişi bağlı muhasebe fişi oluşmuyordu. Sorun giderildi.

44

UOD-75361 HR Self Service
Self Servis’de Ana sayfadaki Bekleyen Performans talebi sayısı, performans kartı durumu değerlendirildi olduğunda bekleyen sayısı azalmıyor.
Self Servis’de Ana sayfadaki Bekleyen Performans talebi sayısı, performans kartı durumu değerlendirildi olduğunda bekleyen sayısı azalmıyordu. Sorun giderildi.

45

UOD-75334 LO (Purchasing Management)
Satınalma yönetimi-Satınalma dosyası üzerinden oluşturulan tekliflerde durumu değiştir ile iptal edilip yazdırmak istenildiğinde yazdırma ekranı arkada kalıyor.
Satın alma yönetimi-Satın alma dosyası üzerinden oluşturulan tekliflerde durumu değiştir ile iptal edilip yazdırmak istenildiğinde yazdırma ekranı arkada kalıyordu. Sorun giderildi.

46

UOD-75230 BU (Budget Management)
Bütçe Yönetimi-İşlemler-Bütçe parametre değerleri toplu güncelleme işlemi içerisine, Gerçekleşen döviz kurunu hesapla evet/hayır seçeneğinin eklenmesine ihityaç vardır.
Bütçe Yönetimi-İşlemler-Bütçe parametre değerleri toplu güncelleme işlemi içerisine, ” Gerçekleşen döviz kurunu hesapla : Evet / Hayır ” seçeneği eklenmiştir.

47

UOD-75172 LO (Purchasing Management)
“Analiz Detaylarının uygulanacağı satırlar” parametresinde cari ve kasa seçildiği halde, varlık satış/satınlama faturası muhasebe fişi cari hesap muhasebe kodu ve kasa muhasebe kodu satırına analiz detayı yansımıyor.
“Analiz Detaylarının uygulanacağı satırlar” parametresinde cari ve kasa seçildiği halde, varlık satış/satınlama faturası muhasebe fişi cari hesap muhasebe kodu ve kasa muhasebe kodu satırına analiz detayı yansımıyordu. Sorun giderildi.

48

UOD-75111 LO (Purchasing Management)
altaltTransactions – Purchase Orders
Sipariş satırlarında sağ klik bilgiler sevkiyat durumu içerisinde oluşan fatura incele ile görüntülenebilmeli.
Sipariş satırlarında sağ klik bilgiler sevkiyat durumu içerisinde oluşan fatura incele ile görüntülenebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

49

UOD-75110 LO (Purchasing Management)
altaltTransactions – Purchase Invoices
Fatura satırlarında sağ klik işlem dateyları ilişkili işlemler ilgili sipariş fişininin incele ile görüntülenmesine ihtiyaç vardır.
Fatura satırlarında sağ klik işlem detayları ilişkili işlemler ilgili sipariş fişininin incele ile görüntülenmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

50

UOD-75099 FI (Finance)
altaltAR/AP Reports – AR/AP Extract
Finans-Cari hesap raporları-Cari hesap ekstresinde bankadan girilen alınan ve verilen hzimet faturalarının satır açıklaması getirilmesine ihtiyaç vardır.
Finans-Cari hesap raporları-Cari hesap ekstresinde bankadan girilen alınan ve verilen hizmet faturalarının satır açıklaması getirilmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

51

UOD-74921 GL (General Ledger)
altaltOperations – Post Payroll Accruals to G/L
Genel Muhasebe-İşlemler-Bordro Tahakkuklarını Muhasebeleştir İşleminde, org birim seçildiğinde öndeğer evet olarak gelen fişler birleştirilsinmi seçeneği doğru çalışmıyor.
Genel Muhasebe-İşlemler-Bordro Tahakkuklarını Muhasebeleştir İşleminde, org birim seçildiğinde öndeğer evet olarak gelen fişler birleştirilsinmi seçeneği doğru çalışmıyordu.Sorun giderildi.

52

UOD-74890 GL (General Ledger)
altaltTransactions – G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Muhasebe Fişi içerisinden yapılan onaylamada muhasebe hesabı kullanım dışıysa bile onaylama yapıyor. Kontrol olmalıdır.
Muhasebe Fişi içerisinden yapılan onaylamada muhasebe hesabı kullanım dışıysa bile onaylama yapıyordu. Sorun giderildi.

53

UOD-74828 MM (Materials Management)
altaltTransactions – Material Slips
Malzeme Yönetimi- Devir fişi girilirken, fişi açtığımızda saat 00:00 İken kaydet dediğimizde 23:59 olarak kaydediyor.
Malzeme Yönetimi – Devir fişi girilirken, fişi açtığımızda saat 00:00 İken kaydet dediğimizde 23:59 olarak kaydediyordu. Sorun giderildi.

54

UOD-74776 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – E-Declarations
E beyannamelerde hesap aralığı verildiğinde ilgili aralık için çoklu seçime ihtiyaç vardır.
E beyannamelerde hesap aralığı verildiğinde ilgili aralık için çoklu seçime ihtiyaç duyuluyordu. Talep gerçekleştirildi.

55

UOD-74559 DE (Demand Management)
altaltTransactions – Demand Slips
Talep Yönetimi-Hareketler-Talep fişlerinde talep eden sicil no seçildikten sonra fiş satırları girildiğinde, sonra eklenen satırlara talep eden sicil nosunu taşımıyor.
Talep Yönetimi-Hareketler-Talep fişlerinde talep eden sicil no seçildikten sonra fiş satırları girildiğinde, sonra eklenen satırlara talep eden sicil no’sunu taşımıyordu. Sorun giderildi.

56

UOD-74492 LO (Sales Management)
altaltDefinitions – Sales Prices
Satış Faturasında Malzemenin Alt Birimi Seçildiğinde, Alt Birime Ait Tanımlı Satış Fiyatı Hatalı Geliyor.
Satış Faturasında Malzemenin Alt Birimi Seçildiğinde, Alt Birime Ait Tanımlı Satış Fiyatı Hatalı Geliyordu. Sorun Giderildi.

57

UOD-74458 GL (General Ledger)
altaltTransactions – G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Muhasebe Fişinde, Borç ve Alacak Değerleri kayd yaparken, Bakiye Alanı Canlı Canlı Güncelenmiyor .
Muhasebe Fişinde, Borç ve Alacak Değerleri kaydı yaparken, Bakiye Alanı Canlı Canlı Güncellenmiyordu. Sorun Giderildi.

58

UOD-74103 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – Financial Tables
Kar/zarar tablosu içinde 4D satışların maliyeti (-) standart tasarımda bakiyesi sıfır olması durumunda sıfır yerine brüt satışların bakiyesini yazmaktadır.
Kar/zarar tablosu içinde 4D satışların maliyeti (-) standart tasarımda bakiyesi sıfır olması durumunda sıfır yerine brüt satışların bakiyesi yazmakta idi. Sorun giderildi.

59

UOD-74101 BU (Budget Management)
altaltTransactions – Budgets
Bütçe Yönetimi – Hesaplama Kontrol Kriteri – Fiş filtrelerinde “tutar tipi” bakiye seçilebilmeli, bütçe satırlarına yansıyan değerler artı eksi olarak işlem görebilmeli.
Bütçe Yönetimi – Hesaplama Kontrol Kriteri – Fiş filtrelerinde “tutar tipi” bakiye seçilebilmeli, bütçe satırlarına yansıyan değerlerin artı eksi olarak işlem görebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

60

UOD-74057 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Sales Invoices
Satış faturalarda sihirbaz ile tanımlı satış fiyatı getirmek istediğinizde, fiyatları yuvarlak bir şekilde görünüyor.
Satış faturalarda sihirbaz ile tanımlı satış fiyatı getirmek istediğinizde, fiyatları yuvarlak bir şekilde görünüyordu. Sorun giderildi.

61

UOD-73648 JGuar Administrator
altaltUser Groups
Malzeme, hizmet ve cari hesap kartlarını, fatura ve fişlere, kullanıcının yetkisi olmamasına rağmen elle girilerek seçtiriyor.
Malzeme, hizmet ve cari hesap kartlarını, fatura ve fişlere, kullanıcının yetkisi olmamasına rağmen elle girilerek seçtiriliyordu. Sorun giderildi.

62

UOD-73561 FI (Finance)
altaltTransactions – Safe Deposit Transactions
Finans Yönetimi – Çek/Senet Bordroları – Kasa’dan yapılmış (browser’da “K” harfi ile gösterilen) çek senet işlemleri üzerinden ilgili Günlük Kasa Fişi’ne ulaşılabilmelidir.
Finans Yönetimi – Çek/Senet Bordroları – Kasa’dan yapılmış (browser’da “K” harfi ile gösterilen) çek senet işlemleri üzerinden ilgili Günlük Kasa Fişi’ne ulaşılabilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

63

UOD-73516 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Satırda önce A malzemesini seçip miktar girdikten sonra kod alanı B malzemesi olarak değiştirildiğinde “Bekleyen Miktar” alanı sıfırlanıyor.
Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Satırda önce A malzemesini seçip miktar girdikten sonra kod alanı B malzemesi olarak değiştirildiğinde “Bekleyen Miktar” alanı sıfırlanıyordu. Sorun giderildi.

64

UOD-73380 SS/ST (System Settings)
Sistem ayarları/öndeğer ve parametreler/org. birim – ambar ilişkisi kontrolu parametresi satırda çalışmamaktadır.
Sistem ayarları/öndeğer ve parametreler/org. birim – ambar ilişkisi kontrolü parametresi satırda çalışmamakta idi. Sorun giderildi.

65

UOD-73328 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Sales Orders
Satış Yönetimi – Satış Siparişleri – Sipariş browser filtrelerinde “Ters Çevirme” özelliği çalışmıyor.
Satış Yönetimi – Satış Siparişleri – Sipariş browser filtrelerinde “Ters Çevirme” özelliği çalışmıyordu. Sorun giderildi.

66

UOD-73026 GENERAL
altaltHuman Resources
Eleman Seçme Yerleştirme de Başvuru kartında ki Görüşme kayıtlarında yeni kayıt eklenmek istendiğinde yada değiştirilmek istendiğinde hata alınıyor.
Eleman Seçme Yerleştirme de Başvuru kartında ki Görüşme kayıtlarında yeni kayıt eklenmek istendiğinde yada değiştirilmek istendiğinde hata alınıyordu.Sorun giderildi.

67

UOD-72894 SS/ST (System Settings)
Ön değer ve Parametereler/Satış Yönetimi/Öndeğerlerde/ Fatura Durumu Filtresinde [MuhasebeOnaylı] Değer Seçtiğimiz Rağmen Satış Faturaları Onaylanmış Statüsünde Oluşturuyor.
Ön değer ve Parametereler/Satış Yönetimi/Öndeğerlerde/ Fatura Durumu Filtresinde [MuhasebeOnaylı] Değer Seçtiğimiz Rağmen Satış Faturaları Onaylanmış Statüsünde Oluşturuyordu. Sorun Giderildi.

68

UOD-72802 GL (General Ledger)
altaltDefinitions – G/L Connection Codes
Genel Muhasebe – Satınalma KDV Muhasebe Kodları tanımında “Ambar” filtresi olmamasına rağmen kaydedildiğinde listelenen browser’da “Ambar” kolonu var.
Genel Muhasebe – Satınalma KDV Muhasebe Kodları tanımında “Ambar” filtresi olmamasına rağmen kaydedildiğinde listelenen browser’da “Ambar” kolonu vardı. Sorun Giderildi.

69

UOD-72727 GENERAL
İşlemler – İşlemler ekranına Toplu Sipariş Faturalama (satış) ile ilgili olarak sevkiyat fiş no’sunun eklenmesi isteniyor.
İşlemler – İşlemler ekranına Toplu Sipariş Faturalama (satış) ile ilgili olarak sevkiyat fiş no’sunun eklenmesi isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.

70

UOD-72670 SS/ST (System Settings)
altaltDefaults and Parameters – Payroll Management – Payroll Parameters
Sistem ayarları/Türler/Personel Yönetimi/Nitelikler browserında sağ tuş ile durumunu değiştir formunun başlığı hatalı geliyor.
Sistem ayarları/Türler/Personel Yönetimi/Nitelikler browserında sağ tuş ile durumunu değiştir formunun başlığı hatalı geliyordu. Sorun giderildi.

71

UOD-72052 PR (Payroll Management)
altaltDefinitions – Calculation Templates
Ücret Yönetimi \ Tanımlar \ Hesap Şablonları Hesap Şablonu içerisindeki metinsel alanlarda kısaltmalar (..) üç nokta ile yapılmış. Alanların tam açıklamalarının gelmesi gerekmektedir.
Ücret Yönetimi \ Tanımlar \ Hesap Şablonları Hesap Şablonu içerisinde ki metinsel alanlarda kısaltmalar (..) üç nokta ile yapılmıştı. Alanların tam açıklamalarının gelmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

72

UOD-71634 PR (Payroll Management)
altaltTransactions – Point Cards Browser
Ücret Yönetimi \ Hareketler \ Puantajlar\ Puantaj Kartları browserında, sağ klik oluştur seçeneğinde açılan Personel Kartları Browserında Filtreler sekmesinde en altta ki “Zaman Palanlama Durumu” filtre seçeneğinin kaldırılması gerekmektedir.
Ücret Yönetimi \ Hareketler \ Puantajlar\ Puantaj Kartları browserında, sağ klik oluştur seçeneğinde açılan Personel Kartları Browserında Filtreler sekmesinde en altta ki “Zaman Planlama Durumu” filtre seçeneğinin kaldırılması gerekiyordu. Sorun giderildi.

73

UOD-71541 LO (Sales Management)
altaltTransactions – Sales Invoices
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – Satış faturası içindeki “No” alanı Kısıtlı ise fatura ilk eklendiğinde Tab tuşu ile giridlerin üzerinde gezilemiyor.
Satış Yönetimi – Satış Faturaları – Satış faturası içindeki “No” alanı Kısıtlı ise fatura ilk eklendiğinde Tab tuşu ile giridlerin üzerinde gezilemiyordu. Sorun giderildi.

74

UOD-71005 GL (General Ledger)
altaltOperations – Regenerate G/L Slips for İnvoices
Kaynak işlemlerin muhasebe fişleri oluşturulurken bölüm filtresi de olması isteniyor.
Kaynak işlemlerin muhasebe fişleri oluşturulur işlleminde filtrelere bölüm filtresi alanı eklendi.

75

UOD-62258 PR (Payroll Management)
altaltReports – Realization totals
Tahakkuk Toplamları Raporunda”Sakat Çalışan Sayısı” Alanı Değer Listelemiyor.
Tahakkuk Toplamları Raporunda “Sakat Çalışan Sayısı” Alanı Değer Listelemiyordu. Sorun giderildi.