BordroPlus ürünü için 4.39.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

 

Uyarılar:

 

Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

 

4.39.00.00 Sürüm Maddeleri;

 

Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINHR-14689 Sicil Yönetimi
Tanımlar – Sicil Kartları
6645 Sayılı Kanunun 9. Maddesine İstinaden Türkiye İş Kurumu Tarafından Düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarından Faydalanan Personellerin Puantajında, Asgari Ücretin Yarısını Geçmeyecek Şekilde Gelir Vergisi İstisnasının Hesaplanması Sağlanmalıdır
6645 sayılı kanunun 9. maddesine istinaden Türkiye İş Kurumu tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarından faydalanan personellerin puantajında, asgari ücretin yarısını geçmeyecek şekilde gelir vergisi istisnasının hesaplanması sağlandı.Uygulamaya istinaden Sicil Kartı-Bordro Bilgileri-İstihdam Yasası seçeneklerine “6645 Sayılı Kanun Teşviği” eklenmiştir.
2 WINHR-14788 Sicil Yönetimi
Tanımlar – Sicil Kartları
Sicil Kartındaki Yönetici Alanı Zorunlu Alanlardan Seçilebilmeli.
Sicil kartındaki “Yöneticisi” alanının zorunlu alan olarak tanımlanabilmesi sağlandı.Bu kapsamda SYS – Kuruluş Bilgileri – Zorunlu Alanlar – Sicil Kartı tanımı içerisine “Yöneticisi” alanı eklenmiştir.
3 WINHR-14867 Sicil Yönetimi
Kayıtlar – İşten Çıkış Kayıtları
İşten Çıkış Kaydında Kıdem ve İhbar Katsayısı Alanına Küsaratlı Değer Girilebilmeli.
İşten çıkış kaydında Kıdem ve İhbar Tazminatı katsayısı alanına ondalıklı değer girilebilmesi sağlandı.
4 WINHR-14704 Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
Ayni Olarak Tanımlanan Hayat Sigortasına Fiili Hizmet Zammı Eklenebilmelidir.
Ayni olarak tanımlanan hayat sigortası için kurum çalışma parametresindeki Fiili seçeneğine bağlı olarak Fiili hizmet zammı hesaplanabilmesi sağlandı.
5 WINHR-14789 Sicil Yönetimi
Tanımlar – Sicil Kartları
Sicil Kartı İçerisinde Bordro Bilgileri Tabındaki Muafiyetler Bölümünde Bulunan Alandaki Boş Bir Yere Tıklansa Dahi Hizasındaki Başlığa Check İşareti Atıyor Sadece İlgili Yazı ve Yakınındayken Check Atmalı
Sicil kartı içerisinde Bordro Bilgileri tabı Muafiyetler bölümünde bulunan başlıkların üzerine tıklanması durumunda check atılması sağlandı.
6 WINHR-14777 Sicil Yönetimi
Raporlar – Personel Listesi
Personel Listesinde İşten Çıkış Tarihi Filtresi Kullanıldığında Performans Problemi Yaşanıyor.
Personel Listesi raporunda “İşten Çıkış Tarihi” filtresi kullanıldığında performans problemi yaşanıyordu, düzeltildi.
7 WINHR-14414 Sicil Yönetimi
Raporlar – İzin Durum Raporu
İzin Durum Raporunda Hak Edilen İzin Hatalı Hesaplanıyor.
Gruba giriş tarihi ile işyerine giriş tarihi arasında farklılık olan sicillerde Giriş Tarihi Seçimi filtresi hatalı raporlamaya sebep oluyordu. İzin durum raporunda Giriş Tarihi filtresine “Bordro Parametresine Göre” seçeneği eklendi.Bu seçenek seçildiğinde bordro parametrelerindeki “İzin Hesaplamalarına Esas Başlangıç Tarihi” filtresine göre hesaplama yapılması sağlandı.
8 WINHR-14642 Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
Devreden Sgk Matrahı Olan Bir Puantajda Net Maaş Alan Bir Personele Gelir Vergisinden Muaf Net Nakit Bir Ek Ödeme Verildiğinde Net İstihkak Hatalı Hesaplanıyor.
Devreden Sgk matrahının olduğu bir puantajda net maaş alan bir personele gelir vergisinden muaf nakit bir ek ödeme verildiğinde net istihkak hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.
9 WINHR-14700 Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
Ay İçerisinde Fiili Hizmet Zammı Kapsamında Gelir Vergisi Ve Damga Vergisi Muaf Olarak Çalışan Sicilin Devreden Sgk Matrahı Var İse Net İstihkak Fazla Hesaplanıyor
Ay içerisinde fiili hizmet zammı kapsamında gelir vergisi ve damga vergisinden muaf olarak çalışan personelin, devreden sgk matrahı var ise net istihkak tutarı fazla hesaplanıyordu, düzeltildi.
10 WINHR-14730 Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
İşyeri Değişikliğinde Devreden Sgk Matrahı Yeni Aya Aktarılmıyor,Sadece Ay İçerisindeki İkinci Puantaja Aktarım Sağlanabiliyor
İşyeri değişikliklerinde , önceki aylardan devreden sgk matrahının yeni işyerindeki puantaja aktarılabilmesi kullanıcı kontrolünde sağlanmıştır. Bu kapsamda bordro parametrelerine “İşyeri Değişikliğinde Önceki Aylardan Devreden SGK Matrahı Aktarılsın = Evet / Hayır” parametresi eklenmiş olup öndeğer seçeneği Hayır olarak gelecektir.
11 WINHR-14821 Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
Aynı Zamanda İzin Aktarımının da Yapıldığı Puantaj Kartı Üret İşlemi Sonucu Eklenen Puantajlarda Mesai Tutarları Yanlış Hesaplanıyor.
Aynı zamanda izin aktarımının da yapıldığı puantaj kartı üret işlemi sonucu eklenen puantajlarda, mesai gününün 0 olarak hesaplandığı durumlarda bu mesai için tutar hesaplanıyordu,düzeltildi.
12 WINHR-14831 Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
Hesap Şablonunda Damga Vergisi ve Gelir Vergisi Kutucukları İşaretli Değil İse Dövizli Maaş Alan Personellerin Net İstihkak tutarı Hatalı Hesaplanıyor.
Hesap şablonunda Damga Vergisi ve Gelir Vergisi kutucukları işaretli olmadığında dövizli maaş alan personellerin net istihkak tutarı hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.
13 WINHR-14490 Ayarlar
İşlemler – Kurumlara Parametre Aktarımı
Kurumlara Parametre Aktarımı Yapıldığında Daha Önce Aktarım Yapılmış Parametrenin Yeniden Aktarılması Engellenmeli.
Kurumlara parametre aktarımı yapıldığında ilgili tarihte geçerli olan daha önce aktarımı yapılmış parametrenin yeniden aktarılması engellenerek aktarım aşamasında parametre bazında “Bu parametre belirtilen tarihte daha önce eklenmiştir. Tekrar eklenmeyecektir.” uyarısı verilmesi sağlandı.