ERP ürünleri için 2.38.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.
Önemli Uyarı :
Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.
Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına – (eksi) işareti konulmalıdır.
Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına – (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.
 • Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT
 • 2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.
 • Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.
 • Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.
Genel Uyarılar:
 • Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.
 • 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.
 • Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.
 • Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.
 • Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.
 • 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.
2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :
 • Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.
 • 2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.
 • Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.
 • Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.
2.12.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :
 • Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.
 • 2.12.00.00 sürümüyle birlikte ek paket ve ana paket kurulumları birleştirilip tek bir kurulum dosyası haline getirilmiştir. Kurulum sırasında girilen anahtar değerlendirilerek ek paket veya ana paket olmasına göre kurulum gerçekleştirilmektedir.
2.13.00.00. Versiyonuna Özel Uyarılar :
 • 2.13.00.00 sürümü ile birlikte ürünlerimizin veritabanına eklediği kayıtlar bir anahtar ile şifrelenmeye başladı. Bu anahtar sayesinde veritabanına ürünlerimiz ve araçlarımız (Logo Objects, Logo Object Designer ve XML) ile eklenen kayıtlar, farklı yöntemler kullanılarak eklenen kayıtlardan ayırt edilebiliyor. Dış ortamdan eklendiği anlaşılan kayıtlar için uygulamalarımızda bu sürüm için herhangi bir engelleme yapılmamıştır. Sadece kayıtların dış ortamdan geldiği ilgili kayıt browser’ında farklı şekilde (üzeri çizili olarak) gösterilerek ayırt edilmiştir.
 • Oracle veritabanı kullanan firmalarda bu versiyon kullanılmamalıdır. Oracle veritabanı kullanan firmalar için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
 • Logo BI Basic ürünleri 20 Mart 2012 tarihinden itibaren ana paket ve geçiş paketleri ile birlikte bundle olarak sunulmaktadır. Uygulamanın setupları 2.13.00.00 sürümü ile birlikte yeniden düzenlenerek otomatik kurulur olması sağlandı. Bundle BI Basic ürünü hakketmiş bir ana paket veya geçiş paketi kurulumu sırasında BI Basic ürünü de otomatik olarak kurulabilmektedir. Logo BI yükleme detayları için güncellenen yükleme dokümanından yararlanabilirsiniz.
 • İK programları ile entegrasyon kurulduğu durumlarda hem İK programının hem de ERP programının sürümleri 2.13.00.00 olmalıdır, sürüm farklılığı olmamalıdır.
 • 2.12.01.00 ara sürüm içeriğine ait maddeler de hatırlatma amaçlı olarak madde listesinin sonuna eklenmiştir.
2.14.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :
 • Sql2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.
 • Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT
2.19.00.00 versiyonuna özel uyarılar :
 • 2.19.00 versiyonu ile bilikte Malzeme ve Hizmet toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alacaktır. Data büyüklüklerine göre farklılaşacak veritabanı güncelleme sürelerinin  tespiti için, güncellemenin öncelikle test ortamında yapılması önerilir.
LV_FFF_DD_SRVNUMS
LV_FFF_DD_SRVTOT
LV_FFF_DD_STINVENS
LV_FFF_DD_STINVTOT
LV_FFF_DD_VRNTINVENS
LV_FFF_DD_VRNTINVTOT
 • Bu versiyonla birlikte LG_ başlayan eski tablolara işlem yapılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor yada form tasarımlarındaki stok toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar kontrol edilerek view’lardan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.
2.25.00.00 versiyonuna özel uyarılar :
 • 2.25.00.00 sürümüne geçişle birlikte mevcut tablolara yeni kolonların eklenmesi gerekmektedir. Kolon eklenmesi ve kolonların güncellenmesi sırasında performans sorunu yaşanmaması için sürüm güncelleme işlemi öncesinde aşağıdaki sorguların çalıştırılması gerekmektedir.
FFF : firma numarası (001,002 gibi); DD : dönem numarası (01, 02, 03 gibi).
ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE  ADD “CODEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD “LINETYPE” smallint NULL
UPDATE LG_FFF_DD_CLFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_BNFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_KSLINES SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_EMFLINE SET CODEREF=0, LINETYPE=0 WHERE LINETYPE IS NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ENABLE TRIGGER ALL
2.31.00.00 sürümüne özel uyarı :
 • Ürün görsel altyapısındaki güncellemelerden dolayı 2.31.00.00 ve sonrasındaki sürümlerde Tema kullanılmaması gerekmektedir.
2.34.00.00 sürümüne özel uyarı :
 • 2.34.00 versiyonu ile birlikte Cari Hesap toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alabilir.
LV_FFF_DD_CLTOTFIL
LV_FFF_DD_CLTOTFILV1
LV_FFF_DD_GNTOTCL
 • Bununla birlikte; LG_FFF_DD_GNTOTCL, LG_FFF_DD_CLTOTFIL  tabloları artık kullanılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor ya da form tasarımlarındaki cari hesap toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar (SQLINFO) ve raporlar kontrol edilerek view’lar dan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.
2.35.00.00 sürümüne özel uyarı : 
 •  Cari hesap toplamlarının view yapısına dönüştürülmesi ile birlikte Oracle veri tabanı kullanan müşterilerimizde işyeri bazında Cari hesap toplamlarının düzgün listelenebilmesi için versiyon değişimi sonrası cari hesap toplam servis çalıştırılmalıdır.
2.36.00.00 sürümüne özel uyarı : 

Toplu gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplamada performans arttırımı sağlamak için  Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi sırasında LG_FFF_DD_STFICHE tablosunda olan bazı kolonlar LG_FFF_DD_STLINE tablosuna yazılmaktadır.  Tabloları sürüme göre güncelleme sırasında performans sorunu yaşamamak için öncesinde;

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “PORDERFICHENO” varchar(17) NULL
ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “QPRODFCREF” int NULL
ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “RELTRANSFCREF” int NULL
UPDATE
       LG_FFF_DD_STLINE
SET
       PORDERFICHENO = STFIC.PORDERFICHENO, QPRODFCREF = STFIC.QPRODFCREF, RELTRANSFCREF = STFIC.RELTRANSFCREF
FROM
       LG_ FFF_DD _STLINE STRNS
       LEFT OUTER JOIN LG_FFF_DD _STFICHE STFIC ON (STRNS.STFICHEREF  =  STFIC.LOGICALREF)
WHERE
       STRNS.QPRODFCREF IS NULL
       AND ((STFIC.PORDERFICHENO ”) OR (STFIC.QPRODFCREF > 0) OR (STFIC.RELTRANSFCREF > 0))
UPDATE
       LG_FFF_DD_STLINE
SET
       QPRODFCREF = 0, RELTRANSFCREF = 0
WHERE
       QPRODFCREF IS NULL
İlgili Queryler firmada numarasına göre çalıştırıldıktan sonra Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi yapılmalıdır.
Skonsol.exe üzerinden e-Arşiv faturası gönderimi ve e-Arşiv Formatında yazdırılabilmesi sağlanmış olup otomatik e-Arşiv gönderimi yapabilmek için aşağıdaki düzenlemelerin yapılması gerekecektir;
 • Sistem işletmeni/Firma detaylarındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
 • İşyeri bazında e-Arşiv uygulaması kullanılması durumunda, İşyeri tanımındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
 • Ticari Sistem Yönetimi/Satış ve Dağıtım parametrelerindeki “Otomatik Fatura Basımı:Evet” olarak seçilmeli.
 • Cari hesap kartında “Perakende Cari Hesap” checkbox seçeneği işaretli olan cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda F9 – e-Arşiv bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunludur.
 e-Arşiv uygulaması kapsamında; tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için e-Arşiv bilgilerinin cari hesap kartından değil fatura içerisindeki e- Arşiv bilgileri alanından girilebilmesi sağlanmıştır.
Bunun için Cari Hesap Kartı’ndaki LogoConnect tabı altında bulunan e-Arşiv Bilgileri alanına “Perakende Cari Hesap” seçeneği eklenmiş ve bu seçeneğin işaretli olduğu cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda, fatura içerisindeki F9 – e-Arşiv Bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunlu hale getirilmiş ve buradaki bilgilerin e-Arşiv uygulamasında dikkate alınması sağlanmıştır.
2.37.00.00 sürümüne özel uyarı :
 • Firma üzerinde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapıldığında; Procedure, Trigger, view ve viewlara ait indexler için “Veritabanı araçlarını oluşturulacaktır” mesajı gelmektedir. Vazgeç işlemi yapıldığı zaman Procedure, Trigger , view ve viewlara ait indexler oluşturulmamaktadır. Bir versiyon öncesinden geçiş yapılıyorsa performans sorunu yaşamamak için “Vazgeç” ile geçilmelidir.
 • Tabloları sürüme göre güncelleme sonrasında Procedure, Trigger ve Viewların oluşması isteniyorsa Dönem üzerinde “Veritabanı Araçlarını Oluştur” işlemi yapılabilir
ERP 9 Mayıs 2016 Sürümü :
 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINERP-56672

  GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari hesap kartları browserında CTRL-F arama seçeneklerine cari hesap ünvanı2(açıklama2 ) alanının eklenmesi isteniyor.
Cari hesap kartları browserında CTRL-F arama seçeneklerine cari hesap ünvanı2 (açıklama2 ) alanı eklenmiştir.

2

WINERP-56429 altalt Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Karşılandı Statüsündeki Satınalma Siparişleri Malzeme Temininde Gelmemeli.
Karşılandı statüsünde bulunan satınalma siparişlerinin malzeme teminine gelmemesi sağlandı.

3

WINERP-56388

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Fatura Uygulaması Kapsamında Eklenen Genel Ve Satırlardaki Para Birimi Kontrolü Fiyatlandırma Dövizi Kullanımı Olduğunda Kontrol Yapılmamalı.
e-Fatura uygulaması kapsamında, fatura detaylar tabında işlem dövizi, genel de işlem dövizi ve satırlarda fiyatlandırma dövizi (farklı döviz türü) seçilerek işlem yapılabilmesi sağlandı.

4

WINERP-56272

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında, Statüsü GİB’e gönderildi veya Onaylı Berat İndirildi Durumundaki Defterler Üzerinde ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’ Seçeneği Seçildiği Anda İlgili Klasördeki Defter Dosyaların Arşiv Klasöre Taşınmalı.
e-Defter uygulaması kapsamında, daha önce GİB’e gönderilen ve GİB’den onay alınarak tekrar yüklenmesi gereken eski aylara ait defter dosyalarının tekrar oluşturulabilmesi için, statüsü ‘GİB’e gönderildi’ veya ‘Onaylı berat indirildi’ durumundaki defter dosyalarının üzerinde ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’ seçeneği eklendi. Bu seçenek ile ilgili klasördeki defter dosyaları ‘arşiv klasöre’ otomatik taşınarak tekrar defter dosyasının oluşturulmasına izin verildi. ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’, sadece kullanıcı işlem yetkileri altındaki e-Defter yetkileri içerisindeki ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’ yetkisi verilen kullanıcılarda GİB’e son yükleme tarihi geçmiş kayıtlar üzerinde gelecektir.

5

WINERP-56246

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
Başka Uygulamalardan Ara Dönemde Logo E – Defter Uygulamasına Geçen Kullanıcılar İçin Firma Veya İşyeri Bilgileri Detayına En Son Yevmiye Numarası Ve Sıra Numarası (JOURNALNO İle GLOBLINENO ) Alanı Eklenmelidir.
Ara dönemde başka uygulamalardan Logo e-Defter uygulamasına geçen kullanıcılar için firma veya işyeri bilgileri detayına en son yevmiye numarası(journalno) ve sıra numarası (globlineno) alanları eklenerek, önceki aylar için yevmiye madde numaralama yapılmadı ise bu numaralar üzerinden devam edecek şekilde yevmiye madde numaralama yapılması sağlandı.

6

WINERP-56226 altaltaltalt Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Hızlı Üretim Fişleri
Hızlı Üretim Sonucu Oluşan Malzeme Fişlerinden Fire Fişinde Birim Hatalı Oluşuyor
Hızlı üretim sonucu oluşan fire fişinde miktar ve birim hatalı oluşuyordu, düzeltildi.

7

WINERP-56198

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında, İlgili Aylar İçin e-Defter Dosyası Oluşturulduğu Durumda Firma Ve İşyerindeki e-Defter Tabındaki Kontrol Tipi, Şube Numarası, Para Birimi Alanlarında Değişikliğe İzin Verilmemeli.
Firma ya da ilgili şube için e-Defter dosyası oluşturulduğu durumda, Firma ve İşyeri tanımı içerisinde bulunan e-Defter tabındaki Kontrol Tipi, Şube Numarası, Para Birimi alanlarında değişik yapılması engellendi.

8

WINERP-56173

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulamasında, İşyeri Yada Şube Bazlı Büyük Defter Oluşturulurken Açılış Ve Kapanış Fişleri İle İlgili Giden Sorguda İşyeri Filtresi Olmadığı İçin Şematron Hatası Alınıyor.
İşyeri veya şube bazlı büyük defter oluşturulurken açılış ve kapanış fişleri için doğru fiş numarasının e-deftere getirilmesi sağlandı.

9

WINERP-56098

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
e-Fatura’ ya tabi olan Cari’den Alınan Hizmet Faturalarında Fatura Statüsü “Kağıt Fatura” olarak girilebilmelidir.
e-Fatura’ ya tabi olan cari hesaplardan alınan hizmet faturalarında fatura tipinin “Kağıt Fatura” olarak seçilerek kaydedilebilmesi sağlandı.

10

WINERP-56055

GO PLUSaltaltaltaltalt

Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – Finans Parametreleri
Kasadan Kesilen Faturalarda 8000 TL Olan Nakit Tutar Limiti Yasal Olarak 7000 TL’ye İndirilmiştir, Finans Parametrelerindeki “Ödeme ve Tahsilatlarda Uyarı Verilecek Tutar” Limiti 7000 TL Olarak Güncellenmeli.
Finans parametrelerindeki “Ödeme ve Tahsilatlarda Uyarı Verilecek Tutar” limiti 7000 TL olarak güncellenmiştir. 2.38.00.00 sürümünde eklenecek yeni firmalarda bu değer öndeğer olarak 7000 TL gelecektir.

11

WINERP-56038

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
E Beyanneme Programında Gelirler İdaresinin Bdp Programındaki Katma Değer Vergisi, Kurumlar Geçici, Gelir Geçici ve Kurumlar Beyannamesinde 1 Nisan 2016 da yapılan güncellemelerin programa eklenmesi.
E-Beyanneme programında Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın Bdp programındaki Katma Değer Vergisi, Kurumlar Geçici, Gelir Geçici ve Kurumlar Beyannamesinde yapılan 1 Nisan 2016 tarihli güncellemeler program tarafına da eklenmiştir.

12

WINERP-55964

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Fatura / e-Arşiv Uygulamasında, Hizmet Faturası Kur Farkı Faturası Olarak Eklendiğinde Fatura Detaylarında İşlem Dövizi Satırlarda İse Yerel Para Birimi Olarak Kaydedilmesi Sağlanmalı.
e-Fatura ve e-Arşiv türündeki hizmet faturaları, kur farkı faturası olarak eklendiğinde, fatura detaylarında işlem dövizinin, satırlarda ise yerel para biriminin uyarı vermeden seçilebilmesi sağlandı.

13

WINERP-55928

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Yansıtma
Yansıtma şablonunda Gider Yansıtma hesabı aynı hesap seçildiğinde oranın 100 olmaması gerektiği ile ilgili uyarı verilmeli.
Yansıtma şablonunda gider yansıtma hesabının aynı hesap seçildiği durumda, oranın 100 olmaması gerektiği ile ilgili uyarı verilmesi sağlanmıştır.

14

WINERP-55906

GO PLUSaltaltaltaltalt

Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış
e-Arşiv Uygulaması Kapsamında, Skonsol Üzerinden Müşteri Kayıt Penceresinde e-Arşiv İçin Gerekli Olan Semt, İlçe, Gönderim Şekli, Adı, Soyadı Alanları Eklenmeli.
e-Arşiv Uygulaması Kapsamında, Skonsol üzerinden eklenen Müşteri kayıt penceresinde e-Arşiv için gerekli olan semt, ilçe, adı, soyadı alanlarının girilebilmesi sağlandı.

15

WINERP-55894 altalt Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Bir Önceki Ay Açılıp Bir Sonraki Aya Sarkan Üretim Emirlerinin Muhasebeleştirmesi Yapılamıyor
Üretim Kontrol parametrelerinde bulunan “Üretim Emri Gerçekleşen Maliyetler” parametresi “Malzeme Fişi Bazında Muhasebeleştirilsin” olarak seçildiğinde üretim emrine ait fişlerin tek tek muhasebeleştirilmesi, “Üretim Emri Bazında Muhasebeleştirilsin” olarak seçildiğinde ise üretim emrindeki tüm fişlerin toplu muhasebeleştirilmesi sağlanmıştır.

16

WINERP-55878

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa İşlemlerinden Muhasebe Tahsil / Tediye İşlemleri EKlendiğinde “Ödeme Ve Tahsilatlarda Uyarı Verilecek Tutar” Kontrolü Yapılmalı.
Kasa işlemlerinden eklenen muhasebe tahsil ve tediye işlemlerinde limit kontrolü yapılması sağlandı.

Not: Finans parametrelerinde bulunan Ödeme ve Tahsilatlarda Tutar Uyarısı parametresi dikkate alınmadan ‘İşlem Bazında’ kontrol yapılmaktadır.

17

WINERP-55859

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler – Hareket Dökümü
Hareket Dökümünde Parametrelerden “Birimler = Ana Birime Çevrim Yapılacak” Seçili Olmasına Rağmen Raporda Alt Birim Miktar Bilgisini Getiriyor.
Malzeme Hareket Dökümü raporunda, “Birimler” filtresi “Ana Birime Çevrim Yapılacak” seçeneği ile alınmasına rağmen miktarlar alt birim cinsinden geliyordu, düzeltildi.

18

WINERP-55737

GO PLUSaltaltaltaltalt

Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (dışarı)
e-Arşiv , e-Fatura Uygulaması Kapsamında, Dövizli Girilen Faturada Aynı Malzeme Kodlu Satırlar Birleştirilsin Parametresi Seçili Olduğu Durumda Dövizli Tutar Alanlarında (KDV Tutarı Gibi) Satır Birleştirme Yapılmadan İlk Satırdaki Tutarlar Getiriliyor.
Dövizli girilen faturalarda, aynı malzeme kodlu satırlar birleştirilsin parametresi seçili olduğu durumda, dövizli tutar alanlarında satır birleştirme yapılmadan ilk satırdaki tutarlar getiriliyordu, düzeltildi. Ayrıca “Satış ve Dağıtım Parametreleri \ Fatura Satırları Malzeme/Grup Koduna Göre Birleştirilirken İndirim/Masraf Oranı Farklı Satırları” parametresine bağlı olarak malzeme satırları birleştirilirken bu satırlara bağlı İndirim / Masraf satırlarının da birleştirilmesi sağlandı.

19

WINERP-55735

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
E-Fatura ve E-arşiv Satış Faturalarında Detaylar Tab’ında İşlem Döviz Seçeneğinde Yerel Para Birimi Dışında Bir Döviz Türü Seçildiğinde Fatura Satırlarındaki Kullanılacak Para Birimi Seçeneği İşlem Dövizi Olarak Otomatik Tanımlansın.
e-Fatura ve e-Arşiv uygulaması kapsamında; sipariş, irsaliye ve faturalarda (e-fatura, e-arşiv, e-arşiv internet) detaylar tabında işlem dövizi seçildiğinde veya cari hesap kartı üzerinde seçili olan para biriminin dövizli olduğu durumda, fatura alt kısmında bulunan kullanılacak para birimleri (Genel ve Satırlar) öndeğer işlem dövizi gelmesi sağlanmış ve fatura geneli ile satırlardaki işlem dövizi farklı olması durumunda faturanın kaydedilmesi engellenmiştir.

Aynı şekilde Siparişi, İrsaliyesi ve Faturalarda (e-fatura, e-arşiv, e-arşiv internet) işlem dövizi seçili fakat kur girilmediyse uyarı verilerek kaydedilmesi engellenmiştir

20

WINERP-55692

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş Fişi İçerisinde Karma Koli ve Satıra İndirim Oranı Girdikten Sonra Parçalı Olarak Sevk İşlemi Ya Da Fatura Kesildiği Zaman Son Parçada İndirim Tutarını Oranlamadan Aynı Şekilde Getiriyor.
Sipariş fişi içerisinde karma koli ve satıra indirim oranı girdikten sonra parçalı olarak birden fazla irsaliyeye ya da faturaya aktarıldığı zaman indirim tutarları yanlış getiriliyordu, düzeltildi.

21

WINERP-55632

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulamasında Şematron Kontrolleri İçin Kullanılan SCH Dosyaları İmzalı Ve İmzasız Dosyalar İçin Ayrıştırılmalı Ve Şema Kontrolü de Eklenmeli.
Oluşturulan e-Defter dosyalarının standartlara uygunluğunun kontrolü için, dosya oluşturma işlemi esnasında şematron kontrolleri öncesinde şema kontrolü yapılmaya başlandı.

22

WINERP-55613

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kartı üzerinden Varyantlar seçilerek açılan pencerede Filtreler alanında Özellik Setine göre filtre verildiği zaman CHARVAL tablosuna giden query de CHARCODEREF de gitmeli.
Malzeme kartı üzerinden açılan Varyantlar ekranında, Filtreler alanında özellik setine göre filtre verildiği durumda listeleme yapmıyordu, düzeltildi.

23

WINERP-55577

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında, Yetkili Kullanıcı Tarafından Geçmiş Tarihli e-Defter Dosyaları Pasif Duruma Getirilip Tekrar İlgili Ay İçin Defter Dosyası Oluşturulmasına İzin Verilmelidir.
e-Defter uygulaması kapsamında, daha önce GİB’e gönderilen ve GİB’den onay alınarak tekrar yüklenmesi gereken eski aylara ait defter dosyalarının tekrar oluşturulabilmesi için, statüsü ‘GİB’e Gönderildi’ veya ‘Onaylı Berat İndirildi’ durumundaki defter dosyalarının üzerinde ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’ seçeneği eklendi. Bu seçenek ile ilgili klasördeki defter dosyaları ‘arşiv klasöre’ otomatik taşınarak tekrar defter dosyasının oluşturulmasına izin verildi. ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’, sadece kullanıcı işlem yetkileri altındaki e-Defter yetkileri içerisindeki ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’ yetkisi verilen kullanıcılarda GİB’e son yükleme tarihi geçmiş kayıtlar üzerinde gelecektir.

24

WINERP-55576

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında, GİB’e Son Yükleme Tarihi Geçmemiş (Son 3 Ay) e-Defter Dosyalarının Yetkili Kullanıcı Tarafından Sırası İle Silinebilmesine İzin Verilmeli.
Son yükleme tarihi geçmemiş (Son 3 Ay) e-defter dosyalarının yetkili kullanıcı tarafından Logo e-Defter uygulamasından sırası ile silinmesine izin verildi.

Not: Mevcut kullanıcıların e-Defter yetkisi varsa alt yetkilerinde otomatik seçili gelmektedir. Kullanıcı yetkileri detaylandırıldığı için, tekrar kullanıcı yetkilerinin gözden geçirilmesi, son 3 aya ait defter dosyalarının kullanıcılar tarafından çıkartılmaması için “Çıkar” yetkisinin kullanıcılardan kaldırılması gerekmektedir.

25

WINERP-55575

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. USYS
  alt alt Yönetim – Kullanıcılar
e-Defter Uygulaması Kapsamında Sistem İşletmenindeki Yönetici Yetkisine Sahip Kullanıcı Detaylarına e-Defter Yetki Alanları Eklenerek Sadece Bu Yetkiye Sahip Kullanıcıların İşlem Yapabilmesi Sağlanmalı.
Sistem işletmeni, Kullanıcı işlem yetkilerine e-Defter yetki alanları eklenerek sadece bu yetkiye sahip kullanıcıların işlem yapabilmesi sağlandı.

Not: Mevcut kullanıcıların e-Defter yetkisi varsa alt yetkileri de otomatik seçili gelmektedir. Kullanıcı yetkileri detaylandırıldığı için, tekrar kullanıcı yetkilerinin gözden geçirilmesi, özellikle eski tarihli defter dosyalarının statülerinin değiştirilmemesi için kullanıcılarda ‘İşlem Yapılmadı Durumuna Getir’ yetkisinin kullanıcılardan kaldırılması önerilmektedir.

26

WINERP-55573

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. USYS
  alt alt Yönetim – Firmalar
e-Defter Uygulaması Kapsamında Nace Kodu Alanına Sadece Sayı Ve Nokta Veri Girişi Yapılmasına İzin Verilmeli.
Firma tanımındaki Nace kodu alanına sadece sayı ve nokta girişine izin verildi.

27

WINERP-55480

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
E-arşiv Uygulması Kapsamında Kasadan Kesilen Faturaların Statüsü “Sunucuya İletildi” Olmasına Rağmen Değiştirilebiliyor.
e-Arşiv uygulaması kapsamında, Kasadan kesilen toptan satış ve perakende satış faturalarında ‘e-Arşiv Faturası Oluşturulacak’ ve ‘Sunucuda Hata Alındı’ statüleri dışındaki diğer statülerde faturanın değiştirilmesi engellendi.

28

WINERP-55479

GO PLUSaltaltaltaltalt

İzle
alt alt Seçenekler…
İzle / Seçeneklerde Araç Çubuğunda Gizlenecek Düğmeler İçerisinde Stok İşlem Merkezi Bulunmamaktadır.
İzle / Seçenekler menüsünde araç çubuğunda gizlenecek düğmeler içerisine “Stok İşlem Merkezi” seçeneği eklenmiştir.

29

WINERP-55401

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satınalma
alt alt Hareketler – Alım İrsaliyeleri
E-fatura Satınalma İade İrsaliyesi Üzerinden F9 Menü Faturala Yapıldığında Açılan Pencerede Kdv Muafiyet Sebebi Ve Ek Vergi Muafiyet Sebebi Giriş Alanları Gelmemektedir.
e-Fatura türünde girilen satınalma iade irsaliyesi üzerinden F9-Faturala işlemi yapıldığında açılan pencerede Kdv muafiyet sebebi ve Ek vergi muafiyet sebebi girişinin yapılabilmesi sağlanmıştır.

30

WINERP-55400

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Zorunlu Alanlarda ki İşlem Türü Filtresi Çalışmamaktadır.
Cari hesap fişlerinde, özel kod zorunlu alanının çalışması sağlandı.

31

WINERP-55376

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Ayrıntılı Tahsilat Listesi
Ayrıntılı Tahsilat Listesi Raporunda Listelenecek Hareketlerin Referans Tarihine Göre Yapılan Borç Kapamaları Dikkate Almaması Sağlanmalı.
Ayrıntılı tahsilat listesinde borç kapama ile kapatılmış hareketlerin referans tarihine göre kapamaları dikkate almadan listelenmesi sağlandı. Bu kapsamda filtrelere eklenen “Kapanmış Hareketler Listelensin” seçeneği evet olarak seçilip referans tarihi belirtilmelidir.

32

WINERP-55329 altaltalt
3 Serisi Ürünlerde(GO 3,Tiger3,TigerEnterprise3) Ctrl+L(Kilitleme) Özelliği Çalışmıyor
3 serisi ürünlerde Ctrl+L(Kilitleme) özelliği çalışmıyordu,çalışması sağlandı. Ayrıca buna bağlı olarak bu tuş kombinasyonun masaüstü ikonları için kısayol olarak atanması da engellenmiştir.

33

WINERP-55292

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; -Defter Oluşturulan İlgili Ayda Ayın Tamamı İçin Boş Defter Oluşturulması Engellenmeli, Kıst Defter Oluşturuluyorsa Son Parça İçin Boş Defter Oluşturulması Sağlanmalı.
e-Defter oluşturulan ayda, ayın tamamı için boş defter oluşturulması engellendi, Kıst defter oluşturuluyorsa, sadece son parça için boş defter oluşturulmasına izin verildi.

34

WINERP-55281

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; Onaylı Berat İndirildi Portal Butonuna Basıldığında Onaylı Berat Dosyası Klasörde Yoksa Klasör Seçim Ekranı Gelip Seçilen Onaylı Berat Dosyası Klasöre Kopyalanıp Statü Otomatik Güncellenmeli.
İlgili aya ait defter dosyaları üzerinde “Onaylı Berat İndirildi (Portal)” butonuna basıldığında, GİB onaylı berat dosyası eğer klasörde yoksa klasör seçim ekranı gelerek, seçilen onaylı berat dosyasının klasöre kopyalanması ve statünün otomatik olarak güncellenmesi sağlandı.

35

WINERP-55280

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; Yevmiye Defteri, Büyük Defter ve Berat Dosyaları Aynı Klasöre Oluşturulmalı Ve Bu Klasör Üzerinden Görüntülenmeli.
Yevmiye Defteri, Büyük Defter ve Berat dosyalarının aynı klasöre oluşturulması sağlandı.

36

WINERP-55277

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; e-Defter.exe’de İlgili Ayın Üzerine Konumlanıldığında, İlgili Defter Parçası İle İlgili Yevmiye Başlangıç Ve Bitiş Numarası, Satır Numarası (Globlineno) Ve Toplam Borç /Alacak Bilgisi Gösterilmeli.
e-Defter uygulaması kapsamında, defter parçası ile ilgili yevmiye başlangıç ve bitiş numarası, satır numarası ve toplam Borç /Alacak bilgisinin browserda ve F9 Menüde gösterilmesi sağlandı. Not: Yevmiye Defteri oluşturulduktan sonra büyük defter oluşturma esnasında yevmiye defteri ile tutarların uyuşmaması durumunda büyük defter dosyasının oluşturulması engellenerek hata raporunda listelenmesi sağlandı.

37

WINERP-55275

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; Kıst Dönem Kullananlarda 1. Parçadan Sonra 2. Parça Seçildiği Zaman 2. Parçanın Başlangıç Tarihi 1. Parçanın Bitiş Tarihi Olmalı Ve Kontrolleri Yevmiye Madde Numarasına Göre Yapılmalı.
Kıst Dönem kullanılan firmalarda 1. Parçadan sonra 2. Parça seçildiği zaman, 2. parçanın başlangıç tarihinin 1. parçanın bitiş tarihi olarak seçilebilmesi ve 1.parçanın bitiş tarihine fiş girişi yapılabilmesine izin verildi.

38

WINERP-55273

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; Kontrol Tipi İşyeri Bazında Seçilen Firma İçin e-Defter.exe İçerisinde Şube Numaraları Listeden Seçilerek Vergi Numaraları Otomatik Getirilmeli.
Kontrol tipi ‘İşyeri Bazında’ seçilen firma için Yevmiye Ve Kebir dosyası oluşturma ekranında İşyeri/Şube numaralarının listeden seçimi sağlandı.

39

WINERP-55272

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; e-Defter Oluşturulacak Ay İçin Oluşturma Tarihi İbraz Tarihi Son Üç Gün (3Ay – 3Gün) İçerisinde İse Zaman Damgası İle Defterin İmzalanması Zorunlu Tutulmalı.
e-Defter oluşturulacak ay için dosya oluşturma tarihi, ibraz tarihinin son üç günü(3 Ay 3Gün önce) içerisinde ise zaman damgası ile defterin imzalanması zorunlu tutuldu.

40

WINERP-55271

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter Uygulaması Kapsamında; Sistem İşletmeni Mali Müşavir Bilgilerinde Listeden Seçimli Unvan Alanı Eklenip Seçim Alanlarına SMM/SMMM/YMM ve Boş (-) Seçenekleri Eklenerek Adı/Soyadı Bilgisinin Başına Eklenmeli.
Sistem İşletmeni Mali Müşavir bilgilerinde; Listeden seçimli Unvan alanı eklendi. (SMM/SMMM/YMM) Sözleşme bilgileri alanına işletme bünyesinde seçeneği ile YMM ve Tam Tasdik sözleşme bilgileri alanları eklendi.

41

WINERP-55168

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Kasadan girilen Fatura muhasebeleştirildiği zaman oluşan mahsup fişinin genel açıklama alanına Fatura no gelmiyor.
Kasa işlemlerinden girilen fatura muhasebeleştirildiği zaman oluşan mahsup fişinin genel açıklama alanına yansıyacak numaranın; Muhasebeleştirme Filtrelerinde yer alan “Açıklama Alanı İşlem No Yerine Fatura No Gelsin : Evet / Hayır” filtresine bağlı olarak gelmesi sağlanmıştır.

42

WINERP-55142

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Hesap Durumları – Genel Mizan
Genel Mizan (TFRS) Raporunda VUK Bakiyeler Listelenmiyor.
Genel Mizan (TFRS) raporunda VUK bakiyelerin listelenmesi sağlanmıştır.

43

WINERP-55095

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Malzeme Yönetim Fişleri Altında Kullanıcı Tanımlı Fişlere Değiştir İle Giriş Yapılıp, Kaydet Tuşuna Basıldığında Performans Sorunu Yaşanıyor.
Malzeme Yönetimi parametrelerinde bulunan “Malzeme Fişlerindeki Boş Muhasebe Kodlarını Otomatik Doldur” parametresinin “Evet ” olarak seçili olduğu durumda, tek satırlık bir malzeme fişine değiştir ile girip kaydet işlemi yapıldığında performans sorunu yaşanıyordu, düzeltildi.

44

WINERP-54993

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
E-Fatura Ve E-Arşiv Uygulaması Kapsamında, Cari Hesap Kartı İçerisinde Tanımlanan Vergi Numarasında Algoritma Kontrolü Yapılmalı (Uzunluk 10 Karakter Olmalı Ve Boşluk Karaktere İzin Verilmemeli)
Cari hesap kartındaki vergi kimlik numarası alanında boşluk karakterinin girilmesi ve 10 karakterden az ya da daha fazla veri girişinin yapılması engellenmiştir.

45

WINERP-54991

GO PLUSaltaltaltaltalt

Üst Menü (ikonlar)
alt alt Menü
Cari Hesap İşlem Merkezinde Kullanıcının Yetki Koduna Bakılmaksızın Tüm Cariler Listelenmektedir.
Cari hesap işlem merkezinde kullanıcının yetki koduna bakılmaksızın tüm cariler listeleniyordu, düzeltildi.

46

WINERP-54960 altalt Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri F9-Gerçekleşen Miktar Girişi Penceresinde Negatife Düşen Malzemeler Listelenmiyor.
Üretim emri f9- Gerçekleşen miktar girişi penceresinde negatife düşen malzemeler eksik listeniyordu, düzeltildi.

47

WINERP-54897 altalt Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar – Ürün Reçeteleri
Varyantlı Ürünün Girdisi de Varyantlı Olduğu Durumda Ürün Ağacı Patlatma Esnasında Girdide ki Ürünün Varyant Koşulu Dikkate Alınmıyor.
Varyantlı ürünün girdisinin de varyantlı olduğu durumda, ürün ağacı patlatma işlemi sırasında girdide ki ürünün varyant koşulu ve formülü dikkate alınmıyordu, düzeltildi.

48

WINERP-54879

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Gider Pusulasında alıcının adı-soyadı alanında cari hesabın kodu ve ünvanı birlikte listeleniyor
Gider Pusulasında alıcının adı-soyadı alanında cari hesabın kodu ve ünvanı birlikte listeleniyordu , düzeltildi.

49

WINERP-54859

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satınalma
alt alt Hareketler – *
e-Fatura Satınalma İade Faturası Kaydı Sırasında Verilen “İade Faturasında Birden Fazla Faturanın İadesi Yapılmış. e-Fatura Olarak Gönderilmesi Uygun Değildir.” Uyarısı Kaldırılmalı.
e-Fatura statüsündeki Satınalma iade faturası kaydı sırasında verilen “İade faturasında birden fazla faturanın iadesi yapılmış. e-Fatura olarak gönderilmesi uygun değildir.” uyarısı kaldırılmıştır.

50

WINERP-54737

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Malzeme Raporları – Toplam Satış Rakamları
Şemsi Takvim Kullanıldığında Raporlardaki Ay Adları Convert Edilerek, İlgili Takvimdeki Karşılıkları Olarak Raporlarda Listelenmelidir.
Şemsi takvim kullanıldığında raporlardaki Ay adları Convert edilerek, ilgili takvimdeki karşılıkları olarak listelenmesi sağlanmıştır.

51

WINERP-54728

GO PLUSaltaltaltaltalt

Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – Muhasebe Parametreleri
E-defter Uygulaması Kapsamında, e-Defter Parametrelerinde Belirtilen Fiş Türleri İçin Belge Açıklaması Ve Ödeme Şekli Alanları da Parametrik Olarak Değiştirilebilmeli.
e-Defter parametrelerinde belirtilen fiş türleri için belge açıklaması ve ödeme şekli bilgilerinin, kullanıcı tarafından parametrik olarak tanımlanabilmesi sağlandı.

52

WINERP-54724

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebe Fişleri Browserında Manuel Eklenen Açılış Fişinin Açıklaması Yanlış Geliyor.
Muhasebe fişleri browser ekranında, manuel eklenen açılış fişine ait açıklamanın ilgili kolonda görüntülenmesi sağlanmıştır.

53

WINERP-54620

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Veri Tabanı Kullanım Lisansı Olmayan Setlerde Üstü Çizili Olan Kayıtlar Üzerinde (F9 Menü) Herhangi Bir İşlem Yapılması Engellenmeli ( İptal geri al vs..)
Veri tabanı kullanım lisansı olmayan setlerde üstü çizili olan kayıtlar üzerinde işlem yapılması engellendi.

54

WINERP-54555

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş fişine Kampanya Uygulayıp Kısmi Sevk işlemi yapıldıktan sonra Miktar değişikliği yada Sevkedilmemiş satırlar çıkartılıp tekrar kampanya uygulanabilmeli.
Sipariş fişine kampanya uygulayıp kısmi sevk işlemi yapıldıktan sonra miktar değişikliği yada sevkedilmemiş satırların çıkartılıp tekrar kampanya uygulanabilmesi için; Ticari Sistem Yönetimi => Malzeme Yönetimi Parametreleri içerisine “Sevkedilmiş Siparişlere Kampanya Uygulama Kontrolü = İşlem durdurulacak / Kullanıcı uyarılacak / İşleme Devam edilecek” parametresi eklenmiştir.

55

WINERP-54543

GO PLUSalt

 1. USYS
  alt alt Yönetim – Kullanıcılar
GO Plus Ve GO 3 Eğitim Setlerinde Kullanıcı Sayısı Kontrolü Kaldırılmalıdır.
Go Plus ve Go 3 Eğitim setlerinde maksimum kullanıcı sayısı sınırı kaldırılarak, alınan kullanıcı sayısı kadar terminallerin uygulamaya giriş yapabilmesi sağlandı.

56

WINERP-54461 altalt Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Hızlı Operasyon Tamamlama ve Tamamlama Oranında Üretim Emri Miktarından Daha Fazla Değer Girilebilmeli
Hızlı operasyon tamamlama ve tamamlama oranında üretim emri miktarından fazla miktar girişi yapılıp yapılamaması parametrik olmuştur.Bu kapsamda Üretim Kontrol parametrelerine ‘Hızlı operasyon tamamlama ve Tamamlama oranında fazla üretim emri miktar girişi kontrolü; İşlem Durdurulacak – Kullanıcı Uyarılacak – İşleme Devam Edilecek’ parametresi eklenmiştir.

57

WINERP-54437

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
e-Defter Kapsamında, Muhasebeden Eklenen Özel Fiş Ve Enflasyon Muhasebe Fişi İçin e-Defter Belge Detayı Zorunluluğu Kaldırılmalıdır.
e-Defter’e yansımayan Özel fiş ve Enflasyon muhasebe fişi için e-defter belge detayı zorunluluğu kaldırılmıştır.

58

WINERP-54433

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Banka Raporları – Banka Ekstresi
Banka Hesap Ekstresinde, Çek/Senet Modülünden Banka’da Tahsil Edilerek Oluşturulan Kayıtlar Üzerine Çift Tıklandığında Bnfline Tablosunda Aynı Source Referanslı Başka Bir Fiş Varsa Hatalı Fiş Açılıyor.
Banka hesap ekstresinde, Çek/Senet modülünden banka’da tahsil edilerek oluşturulan kayıtlar üzerine çift tıklandığında doğru kaydın açılması sağlandı.

59

WINERP-54361

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Ödeme Planı Seçilen Faturaya Sipariş Hareketi Aktarıldığında Ödeme Planı Ve Satış Elemanı Siliniyor.
Fatura içerisinden “Sipariş hareketi Aktar” işlemi ile sipariş aktarılması sonucu faturanın başlığındaki ödeme planı bilgisi ile satış elemanı bilgisi siliniyordu, düzeltildi.

60

WINERP-54316

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. USYS
  alt alt Yönetim – Firmalar
Başka Uygulamalardan Ara Dönemde Logo E Defter Uygulamasına Geçen Kullanıcılar İçin Firma veya İşyeri Bilgileri Detayına En Son Kontrol No Alanı Eklenmeli.
Başka uygulamalardan ara dönemde Logo e-Defter uygulamasına geçen kullanıcılar için firma veya işyeri bilgileri detayına en son kontrol numarası alanı eklenerek kontrol numarasının bu numara üzerinden devam edecek şekilde defter dosyalarının oluşturulması sağlandı.

61

WINERP-54289

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Faturalarda Satırda Kaydedilmiş Olan Proje Kodları Manuel Değiştirilmek İstendiğinde Performans Sorunu Yaşanmaktadır.
Fatura içerisinde satırda proje kodu değiştirildiği zaman “out of memory” hatası alınıyordu;

Ticari Sistem yönetimi altında Satış ve Dağıtım Parametrelerinde “Faturalardaki Boş Muhasebe Kodlarını Otomatik Doldur=Hayır” seçilerek değişiklik yapılmalıdır.

Not : Muhasebe bağlantı kodlarında Cari hesap kartı için çok fazla satır olduğundan tüm muhasebe kodlarının uygunluğu tek tek kontrol edildiğinden bu parametre evet olduğu zaman yavaş çalışması normaldir. Muhasebe bağlantı kodlarında düzenleme yapılmalıdır.

62

WINERP-54100

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Masraf Merkezi Kartları
Mali Dönem Bağımsız Çalışan Firmada Masraf Merkezi Browserında Bakiye Sadece 2016 Yılındaki Hareketleri Toplayarak Listeleniyor.
Mali dönem bağımsız çalışmada, Masraf merkezi browser bakiyesinin ,Muhasebe parametrelerinde bulunan ‘Hesap Planı Bakiye Yılı’ nda tanımlanan yıla göre listelenmesi sağlandı.

63

WINERP-53977

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Kullanıcı Yetkilerinde İş Akış Yönetimi/Ana Kayıtlar Altındaki İş Akış Rol Tanımları ve İş Akış Kartları Yetkileri Alındığında E-Arşiv Faturasında Sağ Menüde E-Arşiv Bilgileri Seçeneği Gelmiyor
E-Arşiv faturasında sağ menüdeki e-Arşiv bilgileri seçeneğini İş Akış yetkisi olmayan kullanıcılarda gelmiyordu, düzeltildi.

64

WINERP-53849

GO PLUSalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Arşiv Uygulaması Kapsamında, Taşıyıcı Kodunun, Go Plus Ve Go3 Ürünlerinde Gelmesi Sağlanmalı.
e-Arşiv uygulaması kapsamında, taşıyıcı kodunun Go Plus ve Go 3.0 ürünlerinde (sipariş, irsaliye ve faturada ) e-Arşiv özelliğine bağlı olarak gelmesi sağlandı.

65

WINERP-53839

GO PLUSaltaltaltaltalt

Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Sabit Kıymet Kaydının Girişi Merkez İşyeri Dışında Bir İşyerine Yapılmasına Rağmen, Amortisman Penceresinde İlk Amortisman Hesaplanan Satırdaki İşyeri Bilgisi Merkez (0) Olarak Görünmektedir.
Mali Dönem Bağımsız çalışan firmalarda Sabit Kıymet Kaydının girişi Merkez işyeri dışında bir işyerine yapılmasına rağmen, Devir fişi ile yapılan girişlerde, amortisman penceresinde ilk amortisman hesaplanan satırdaki işyeri bilgisi Merkez (0) olarak görünüyordu, düzeltildi.

66

WINTLS-4659 altaltalt
Go3 Ürünü Minimize Edildiği Durumda Windows ‘da Herhangi bir Dosya Ya da Klasör Açıldığında Go3 Maxsimize Oluyor
3 Serisi  ürünlerde  program minimize edildiği durumda Windows ‘da herhangi bir dosya ya da klasör açıldığında program maxsimize oluyordu,düzeltildi.

67

WINERP-53630

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. USYS
  alt alt Yönetim – İzleme Raporu
ERP Ürünlerinde Log Kayıtlarında Silinen/Eklenen/Değiştirilen Kayıtlar İçin Daha Fazla Bilgi Loglanmalı (Referans numarası, fiş numarası, tarih gibi.)
Programda silinen,eklenen,değiştirilen ve kaydetmeden çıkılan kayıtlar için daha fazla bilginin loglanması sağlanmıştır.(Referans numarası, fiş numarası, dönem numarası) Bu kapsamda SYSLOG tablosuna Portref(kayıt referansı), Portnr (tablo numarası) ve Perno (dönem numarası) alanları eklenmiştir.

Sistem işletmeninde İzleme Raporu alınıp ilgili kayda incele ile girildiğinde açılan ekranda ise dönem numarası,tablo adı ve ilgili kaydın referans değeri görüntülenebilecektir.

68

WINERP-53619

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Negatif Seviye Kontrolü Yapılan Malzemede Çıkış İrsaliyesinin Tarihini İleri Bir Tarihe Alıp Miktar Değiştirilince Stok Negatife Düşüyor.
Negatif Seviye Kontrolü yapılan malzemede çıkış irsaliyesinin tarihi ileri bir tarihe alınıp miktar değiştirildiğinde stok negatife düşüyor ise uyarı verilip  kaydedilememesi sağlandı.

69

WINERP-53600

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları
Fiyat Kartına Tanımlanan 10 Karakter Uzunluğundaki Cari Hesap Özel Kodu, Fiyat Kartları Browser Ekranında 9 Karakter Uzunluğunda Listeleniyor.
Fiyat kartına tanımlanan 10 karakter uzunluğundaki Cari Hesap Özel Kodu, fiyat kartları browserında 9 karakter olarak listeleniyordu, düzeltildi.

70

WINERP-53599

GO PLUSaltaltaltaltalt

Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Karşılama Ekranında F11 Kolon Ayarlarında Yapılan Değişikliği Dikkate Almıyor
Talep Karşılama ekranında F11-kolon ayarları ile yapılan değişikliklerin saklanması sağlanmıştır.

71

WINERP-53596

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satınalma
alt alt Hareketler – Verilen Siparişler
Satınalma Siparişi İçerisinde Talep Fişi Aktarıldığında Eğer Talep Fişinin Ambar, İşyeri, Fabrika Bilgileri Sipariş Fişinden Farklı İse Fiş Numarasına Göre Arama Ekranında Arama Sonuç Vermiyor, Tarihe Göre Arandığında Talep Fişleri Listeleniyor.
Satınalma siparişi içerisinde talep fişi aktarıldığında, talep fişinin ambar, işyeri ve fabrika bilgileri sipariş fişinden farklı olduğu durumlarda fiş numarasına göre arama yapıldığında talep fişleri listelenmiyordu, düzeltildi.

72

WINERP-53548

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Muhasebe Bağlantı Kodları
“Satılan Malın Maliyeti” Muhasebe Bağlantı Kodlarında Filtreler Arasına “Hareket Türü” Filtresinin Eklenmesi Talep Ediliyor.
“Satılan Malın Maliyeti” muhasebe bağlantı kodu tanımına “Satır Türü” filtresi eklenmiştir.

73

WINERP-53526

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Varyantlı Malzemenin Özellikleri Fazla Olduğunda Varyant İstisna Tanımı Yapmak İstediğimizde List index out of bounds (0) Hatası Alıyoruz
Varyantlı malzemenin özellikleri görüntülenemeyecek kadar fazla olduğu durumda uyarı verilip varyant istisna tanım ekranının açılmaması sağlandı.

74

WINERP-53496

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Banka Raporları – Banka Hareketleri Dökümü
Banka Hareketleri Dökümü Raporu Cari Hesap Kodu Filtresi Verilerek Alınmasına Rağmen Bankaya Ait Tüm Hareketleri Listeliyor Sadece O Cari İle İlgili Hareketler Listelenmeli
Banka Hareketleri Dökümü raporu “Cari Hesap Kodu” filtresi verilerek alınmasına rağmen diğer cari hesaplar için yapılan işlemler de listeleniyordu, düzeltildi.

75

WINTLS-4669 altaltalt
GO 3 Ürününde Herhangi Bir Form İçerisinde İken Tanımlanan Kısa Yol Tuşları İle Başka Bir Forma Geçiş Yapılabilmeli.
3 serisi ürünlerde herhangi bir form içerisinde iken tanımlanan kısa yol tuşları ile başka bir forma geçiş yapılabilmesi sağlanmıştır. Bu kapsamda form içinde kısayol kullanılırken sorun yaşanmaması için kısayol tanımlamalarında sadece tuş kombinasyonu kullanımına izin verilmiştir.

Not: 3 serisi ürünlerde önceki versiyonlarda tanımlanan kısayollarda tuş kombinasyonu kullanılmadı ise güncel versiyona geçiş ile kısayol tanımları değiştirilmelidir.

76

WINTLS-4757 altaltalt
GO 3 Ürünlerinde Windows Taskbarı Göster Özelliği Aktif Hale Getirilip Program Minimize Edilip Tekrar Maximize Edildiğinde Özellik Aktif Olmuyor.
3 serisi ürünlerde “Windows Taskbarı Göster” özelliği aktif hale getirildikten sonra program minimize edilip tekrar maximize edildiğinde, özellik aktif olmuyor ve taskbar görünmüyordu, düzeltildi.

77

WINERP-53436  GOPLUSaltaltaltaltalt
 1. Finans
  alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Borç Yaşlandırma Raporu
Borç Yaşlandırma Raporunda Rapor Detayı Evet Olarak Rapor Alındığında Kasadan Girilen Satış Faturaları da Listeleniyor, Listelenmemeli.
Borç Yaşlandırma Raporu, rapor detayı ‘evet’ olarak alındığında kasadan girilen satış faturaları listeleniyordu, listelenmemesi sağlandı.

78

WINERP-53348 altaltaltalt Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Hızlı Üretim Fişleri
Hızlı Üretim Fişi Satırlarında Malzeme Kartı Üzerinden İlgili Kartın Ambar Toplamları Görüntülenebilmeli.
Hızlı üretim fişi satırlarında malzeme kartı üzerinden ilgili kartın ambar toplamları görüntülenmesi sağlandı.

79

WINERP-53097

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Varyant Kartları Browserında F11 Kolon Gizle/Göster Seçeneği İle Kaldırılan Tüm Kolonlar Browsera Tekrar Girişte Görünmektedir.
Varyant Kartları penceresinde “F11 Kolon Gizle/Göster” seçeneği İle kaldırılan tüm kolonlar, pencereye tekrar giriş yapıldığında  listeleniyordu, düzeltildi.

80

WINERP-52982

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt İşlemler – Banka Kur Farkı Hesaplama
International Setlerde Firmalara Azeri Dilinde Giriş Yapıldığında, Banka Fişleri Altında Banka Kur Farkı Fişi Gelmemektedir.
International setlerde firmalara Azeri dilinde giriş yapıldığında, Banka Fişleri altında Banka Kur Farkı fişi gelmiyordu, düzeltildi.

81

WINERP-52945

GO PLUSaltaltaltaltalt

İzle
alt alt Seçenekler…
İzle / Seçeneklerde Pencere Büyültme :Daha Büyük Seçildiğinde Browserlardaki Yazı Fontları Büyümüyor.
İzle / seçeneklerde pencere büyültme ‘Daha Büyük’ seçildiğinde browserlardaki yazı fontları büyümüyordu, düzeltildi.

82

WINERP-52805 altaltaltalt
 1. Finans
  alt alt Banka Raporları – Hesap Detayına Göre Dağılım
Banka Raporlarından Hesap Detayına Göre Dağılım Raporunda Alacak Bakiyesi Veren Hesaplar Listelenmiyor.
Banka Raporları/Hesap Detayına Göre Dağılım raporunda alacak bakiyesi veren hesaplar listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.

83

WINTLS-4671 altaltalt
Go3’te Cursor Fiş Satırlarında Herhangi Bir Satıra Konumlanmış Haldeyken Ctrl+ Tab İşlevi İle Pencereler Arası Değişiklik Sağlandığında Cursor Konumlandığı Yerden Devam Etmiyor.
GO 3.0 ürününde cursor fiş satırlarında ya da başlık bölümünde herhangi bir bölümde konumlanmış haldeyken, Ctrl + Tab tuş kombinasyonu ile pencereler arası değişiklik sağlanıp fişe geri dönüldüğünde cursorın konumlandığı yer değişiyordu, düzeltildi.

84

WINERP-52708

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kartı Üzerinden Ambar Toplamlarına Ulaşıldığında, Malzeme Son Hareket Tarihi Getirilirken Kullanılan Sorguda Performans Sağlanması İçin İndex Eklenmeli.
Malzeme kartı üzerinden ambar toplamlarına ulaşıldığında, Malzeme son hareket tarihi getirilirken kullanılan sorguda performans sağlanması için “IFFF_DD_STLINE_I98″ isimli index eklenmiştir.

85

WINERP-52646

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Gelen Havale Fişine Satış Elemanı Seçildiğinde Banka Hesabı veya Cari Hesap Kartı Üzerinden Ulaşılan Hareketler Ekranında İlgili Fişe İncele Yapıldığında Satış Elemanı Görüntülenmiyor.
Gelen Havale fişine satış elemanı seçildiğinde banka hesabı veya cari hesap kartı üzerinden ulaşılan hareketler ekranında ilgili fişe incele ile girildiğinde satış elemanı görünmüyordu, düzeltildi.

86

WINERP-52642

GO PLUSaltaltaltaltalt

Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (içeri)
Banka Fişleri Xml İle İçeri Alındığında Hedef Firmada Otomatik Muhasebeleştirme Aktif İse İçeriye Alınan Fişleri Muhasebeleşmektedir.
Banka fişleri xml ile içeri alındığında hedef firmada otomatik muhasebeleştirme aktif ise içeri alınan tüm fişler muhasebeleşiyordu, otomatik muhasebeleşecek fiş türleri filtresini dikkate alarak muhasebeleştirme yapılması sağlandı.

87

WINERP-52605

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Çek Giriş Bordrosunda Olduğu Gibi Çek Çıkış Cari Hesaba Bordrosunda da Muhasebe Kodları Ekranında Cari Hesap Satırı Bir Kere Yazmalı.
Mali Konsolidasyon özelliğinin açık olmadığı setlerde Çek Giriş bordrosunda olduğu gibi Çek Çıkış Cari Hesaba bordrosunda da Muhasebe Kodları ekranında cari hesap satırının tek satır olarak gelmesi sağlandı.

88

WINERP-52564

altaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Hızlı Üretim Fişleri
Hızlı Üretim Fişi Tasarımında Hesaplama Sonucu Oluşan Ve Fiş Satırlarında Yer Alan Mamul Alt Malzeme Bilgilerinin De Listelenmesi Talep Ediliyor.
Hızlı üretim fişi tasarımında hesaplama sonucu oluşan ve fiş satırlarında yer alan mamul alt malzeme bilgileri listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı

89

WINERP-52360

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Borç Takip Raporu
Cari Hesap Kartında Ödeme İzleme Değişik Dövizli İşlemlerle Seçildiğinde Borç Takip Raporunda Cari Hesap Bakiyesinde Kur Farkı Fişi Dikkate Alınmıyor.
Cari hesap kartında ödeme izleme değişik dövizli işlemlerle seçildiğinde Borç Takip Raporu’nda cari hesap bakiyesinde kur farkı fişini dikkate alarak listelenmesi için standart alanlara “Cari Hesap Bakiyesi” alanı eklenmiş olup , bu standart alan tasarıma taşınarak kur farkını dikkate alan bakiye listelenebilir.

90

WINERP-52268

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Kasa İşlemleri
Kasa İşlemleri Üzerinden Yeni Eklenen Alınan/ Verilen Hizmet Faturasında Kasa İşlem No Alanı Değiştirilip Fatura Kaydedildiğinde Kasa İşlem No Değişikliği Kaydedilmiyor.
Kasa işlemleri üzerinden yeni eklenen Alınan/ Verilen hizmet faturasında Kasa İşlem No alanı değiştirilip fatura kaydedildiğinde Kasa İşlem No değişikliği kaydedilmiyordu, düzeltildi.

91

WINERP-51740

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Ödeme Listesi
Ödeme Tahsilat Raporlarında Döviz Türü Filtrelerindeki 0 (Yerel Para Birimi ) ve Yerel Para İle Aynı Olan İşlem Dövizi Birlikte Değerlendirilsin.
Ödeme Tahsilat Raporları altındaki Ödeme Listesi ve Tahsilat Listesi raporlarında döviz türü 0 (Yerel Para Birimi ) ve yerel para birimi ile aynı olan işlem dövizli hareketlerin birlikte değerlendirilebilmesi sağlanmıştır. Madde kapsamında yerel para birimi ile aynı olan işlem döviz türü seçeneği ilgili raporların döviz türü filtresinden kaldırılmıştır.

92

WINTLS-4493

altaltalt

Go 3 ürününde Tablo Raporları Excel Olarak Alındığında Dip Toplamlar Bölümü Koyu Renkli Görünüyor
3 serisi ürünlerde tablo raporları Excel olarak alındığında dip toplamlar ve başlık bölümleri koyu renkli görüntüleniyordu, düzeltildi.

93

WINERP-51040

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Girilen Toptan Satış İrsaliyesi e-Arşiv Faturasına F9 Menüsünden Faturala İşlemi İle Faturalandığında Ekrana Gelen e-Arşiv Fatura Numarası Kayıt Edildikten Sonra Bir Numara Artmış Olarak Sistemde Bulunuyor.
e-Arşiv statüsündeki toptan satış irsaliyesi, F9 Menüsünden faturala işlemi ile faturalandığında ekrana gelen e-Arşiv fatura numarası kayıt edildikten sonra irsaliye numarası bir numara artmış olarak sistemde kaydediliyordu, düzeltildi.

94

WINERP-50814

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – Yevmiye Defteri
Mali Dönem Bağımsız Çalışan Firmada Muhasebe Devir İşlemi Yapılıp, Yevmiye Defteri Alınırken Kapanış Maddesi Filtresi ‘Evet’ Olarak Seçilirse Bir Sonraki Dönemin Fişleri De Listelenmektedir.
Mali dönem bağımsız çalışan firmada muhasebe devir işlemi yapıldıktan sonra, “Kapanış Maddesi” filtresi “Evet” olarak seçilerek yevmiye defteri alındığında bir sonraki dönemin fişleri de listelenmekteydi, listelenmemesi sağlandı.

95

WINERP-49348 altalt Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
İhracat Operasyon Fişinden Miktar Bilgisi 999 Üzerinde Olduğunda Satış Faturaları ve GÇB Listesine Veri Satır Geliyor Fakat Excel’e Aktarılamıyor.
İhracat Operasyon fişinde miktar bilgisi 999 ‘dan fazla olduğunda Satış Faturaları ve GÇB Listesine veri geliyor ancak Excel’e aktarılamıyordu, düzeltildi.

96

WINERP-49172 altalt Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri İçerisinde İşlem Bağlantıları Tabında Üretim Emri Verilen Mamul Haricindeki Stokların Bulunduğu Satırlar da Seçilebiliyor.
Üretim emri içerisinde işlem bağlantıları tabında üretim emri verilen mamul haricindeki stokların bulunduğu satırların seçilmesi engellendi.

97

WINERP-48984 altalt İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişinde Dahilde İşleme İzin Belgesi (DİİB) Seçip Kaydedildikten Sonra Fiş Üzerinde Muhasebe Kodları Seçilip Kaydedildiğinde Fiş Satırındaki DİİB Siliniyor.
İhracat Operasyon fişi satırında Dahilde İşleme İzin Belgesi (DİİB) seçip kaydedildikten sonra fiş üzerinde F9 Muhasebe Kodları penceresinde muhasebe kodları seçilip kaydedilirse fiş satırındaki DİİB siliniyordu, düzeltildi.

98

WINERP-48371

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Yevmiye Madde Numaralama
E Defter Kapsamında Özel Dönem Kullanan Firmalarda E Defter Gönderimi İşyeri Bazında Olduğunda Yevmiye Madde Numaralama Yaparken Ocak Ayında Bir Önceki Numara Devam Etmeli.
Özel dönem kullanan firmalarda yevmiye madde numarası ve sıra numarasının (Globlineno) mali dönem içerisinde sıralı gitmesi sağlandı.

99

WINERP-48032 altalt Maliyet Muhasebesi
alt alt İşlemler – Fiili Genel Gider Yükleme İşlemi
Muhasebeden Girilen Özel Fiş Fiili Genel Yükleme İşlemini Etkilememelidir.
Muhasebeden girilen özel fişlerin, fiili genel gider işlemini etkilememesi sağlanmıştır.

100

WINERP-45835

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Türü Karma Koli (KK) Olan Sipariş İrsaliyeye Aktarıldığında Cari Hesap Kartı F9-Hesap Toplamlarında Bekleyen Sipariş Tutarı Hatalı Listeleniyor.
Türü karma koli (kk) olan malzemelerin bulunduğu sipariş irsaliyeye aktarıldığında, cari hesap kartı F9-hesap toplamlarında bekleyen sipariş tutarı hatalı listeleniyordu, düzeltildi.

101

WINERP-44171

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
E-fatura Kapsamında İptal Edilen/Çıkartılmak İstenilen Satınalma Faturalarına Bağlı Bulunan Satınalma İrsaliyeleri De İptal Ediliyor/Çıkartılıyor. Bu Durum Satış Faturalarında Olduğu Gibi Parametreye Bağlı Olmalıdır.
e-Fatura ve Kağıt fatura türündeki Satınalma faturaları iptal edildiğinde, Satınalma parametrelerine eklenen “Fatura İptal Edildiğinde Bağlı İrsaliye İptal Edilsin Evet/Hayır” parametresine bağlı olarak satınalma faturası ile irsaliye bağlantısı kopartılarak irsaliyenin tekrar faturalanabilmesi sağlanmıştır.

102

WINERP-43707

GO PLUSaltaltaltaltalt

Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış
Satış Konsolu İçerisinde Malzeme Kartı Kullanım Dışı İse Barkodu Okutulduğunda Malzemeye İlişkin Bilgilerin Gelmemesi İsteniyor.
Kullanım dışı olan malzeme SKONSOL da barkod numarasından çağrılmak istendiğinde ” Kullanımdaki malzemeler seçilmelidir ” mesajı alınarak faturaya gelmemesi sağlanmıştır.

103

WINERP-43645

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Banka Fişleri Browserında Toplu Kayıt Ekleme İşleminde İşyeri Seçilerek Oluşturulan Virman Fişinin Muhasebe Kodlarında Hem Merkez İşyeri Hem de Seçilen İşyeri İçin Muhasebe Satırı Oluşuyor.
Banka fişleri browserında toplu kayıt ekleme işleminde İşyeri seçilerek oluşturulan virman fişinin muhasebe kodlarında hem Merkez işyeri hem de seçilen işyeri için muhasebe satırı oluşuyordu, düzeltildi.

104

WINERP-43085

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Maliyet Dağıtım Fişleri
Maliyet Dağıtım Fişleri Üzerinde Malzemenin Satın Alma Muhasebe Kodu Gelmiyor
Maliyet dağıtım fişine malzemenin satınalma muhasebe kodu bilgisi yansımıyordu, düzeltildi.

105

WINERP-42769 altalt Üretim Kontrol
alt alt Üretim Emri Raporları – Üretim Emirleri Listesi
Üretim Emri Listesi Raporunda Operasyon Kodu Filtresi Çalışmıyor
Üretim emri listesi raporunda operasyon kodu filtresi çalışmıyordu, çalışması sağlandı.

106

WINERP-42720

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Tahsil Kurunun Çek Çıkış Bordrosundaki Kurdan Düşük Olması Durumunda Bankadan Çek Ödemesi Fişi Tahsil Kuru Üzerinden Muhasebeleştirilemiyor.
Bankadan çek ödemesi işleminde, tahsil kurunun çekin çıkış bordrosu içinde girilen kurdan düşük olması durumunda bankadan çek ödemesi fişi muhasebeleştiğinde, oluşan mahsup fişinde tahsil kurunu dikkate almıyordu, düzeltildi.

107

WINERP-42118

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Fatura Raporları – Satış Faturaları Dökümü
Satış Faturaları Dökümü Raporunda “Listeleme” Filtresinde “Özel Koda Göre” Seçilmesine Rağmen Fatura Sıralaması Fatura Tarihine Göre Yapılıyor.
Satış Faturaları Dökümü Raporunda “Listeleme” filtresi “Özel Koda Göre” seçili olmasına rağmen fatura tarihine göre sıralama yapılıyordu, özel koda göre sıralama yapılması sağlandı.

108

WINERP-40362

GO PLUSaltaltaltaltalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Çıkışı Yapılmış Seri/lot Hareketleri Tekrar Giriş Yapabilsin Parametresi Hayır Olmasına Rağmen Satışı Olan Seri Numarası Sayım Fazlası Fişi ile Tekrar Giriş Yapabiliyor
Çıkışı yapılmış Seri/lot Hareketleri tekrar giriş yapabilsin parametresi hayır olarak seçilimiş olmasına rağmen,  satışı yapılmış olan seri numarası giriş fişleri ile tekrar girilebiliyordu, düzeltildi.

109

WINERP-38581

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Fatura Raporları – Satışlar Tablosu
Satışlar Tablosu Haftalık Filtresi Verilerek Alınınca Pazartesi Ayrı Bir Satır Olmak Kaydıyla İki Satır Listeleniyor.
Satışlar Tablosu, dağılım periyodu seçeneği haftalık verilerek alındığında, haftanın ilk günü yapılan satışlar ayrı bir satırda listeleniyordu, düzeltildi.

110

WINERP-37962

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Browserında Herhangi Bir Cari Hesap Kartı Listelenmiyor İse Browser Altındaki Filtre Alanı Pasif Geliyor.
Cari hesap browserında herhangi bir cari hesap kartı listelenmiyor ise browser altındaki filtre alanı pasif geliyordu, düzeltildi.

111

WINERP-37695

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Logo Kullanıcısı Dışında Kullanıcı İle Programa Giriş Yapıldığında Referans Listesine Ekle Alanı Görüntülenmemektedir.
Logo kullanıcısı dışında bir kullanıcı ile programa giriş yapıldığında “Referans Listesine Ekle” alanı görüntülenmiyordu, görüntülenmesi sağlandı.

112

WINERP-36680 altalt Üretim Kontrol
alt alt Maliyet Raporları – Üretim Emri Maliyet Karşılaştırma Raporu
Üretim Emri Maliyet Karşılaştırma Raporunda, Tutar Alanlarında Ondalık (Kuruş) Hanesinde Yuvarlama Yapılıyor.
Üretim Emri Maliyet Karşılaştırma Raporunda, Malzeme maliyeti, İş ist.maliyeti, İşçilik maliyeti, Genel gider payı, Toplam maliyet alanlarında ondalık (kuruş) alanında yuvarlama yapılmaması sağlandı.

113

WINERP-36614

GO PLUSalt

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Go Plus Ürününde Malzeme Kartı – F9 – Sipariş Hareketleri Penceresinde Üretim İle İlgili Kolonlar Görünmemeli
Malzeme kartı üzerinden alınan sipariş hareketleri penceresindeki “Üretim Kalan Miktar” sütunu, GO 3.0, Goplus ve Start ürünlerinden kaldırılmıştır.

114

WINERP-36496

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Banka Raporları – Banka Hareketleri Dökümü
Banka Hareketleri Dökümü Raporunda, Banka Adı Filtresi Çalışmıyor.
Banka Hareketleri Dökümü Raporu’nda “Banka Adı”  filtresinin çalışması sağlandı.

115

WINERP-36003 altaltaltalt Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi – Satış Faaliyetleri
Satış Teklif Fişinde Dövizli Birim Fiyat Seçeneklerinde Birim Fiyat Seçeneklerinden Son Satış Teklif Fiyatı Seçildiğinde TL Cinsinden Fiyat Geliyor Ve İncele İle Girilemiyor
Teklif fişi girişinde dövizli birim fiyat seçeneklerinde “Son Satış Teklif Fiyatı” seçimi yapıldığında gelen ekranda satırlara incele seçeneği ile girilemiyordu, girilebilmesi sağlandı. Ayrıca gelen fiyat bilgisinin “dövizli birim fiyat*fiş kur bilgisi” hesaplama şekliyle görüntülenmesi sağlanmıştır.

116

WINERP-35916 altaltaltalt Genel Muhasebe
alt alt Hesap Durumları – İki Tarih Arası Mizan
İki Tarih Arası Mizan Raporu TFRS’ye Göre de Alınabilmeli.
İki Tarih Arası Mizan TFRS raporu eklendi.

117

WINERP-34273

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satınalma
alt alt Hareketler – Verilen Siparişler
Satınalma Emrine bağlı talep fişileri, Satınalma Siparişlerine aktarıldığında Talep Fiş No,Talep Belge No alanları değer getirmiyor
Satınalma emrine bağlı talep fişleri, satınalma siparişlerine aktarıldığında talep bilgilerinin listelenmesi için sipariş form tasarımına “Talep Başlığı” bölümü eklenmiştir.

118

WINERP-32924

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Kartı İçerisinde Hangi Döviz Kuru Türünün Kullanılacağı Belirtilmeli
Cari hesap kartlarının içerisinde, kartın döviz türüne göre hangi kur türünün kullanılacağının belirtilebilmesi sağlanmıştır.Kasa İşlemleri/Cari Hesap İşlemleri ve Faturalar seçeneklerinde, kasa kartında “Hareketlerde Döviz Kuru Değiştirilmeyecek” seçeneği işaretli ise, kasa kartında seçili olan döviz kur türü kullanılacaktır. Seçeneğin işaretli olmadığı durumlarda cari hesap kartının döviz kur türü baskın olacaktır.

119

WINERP-32744

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari Hesap Ve Banka Kur Farkı Hesaplamalarında Hesaplama Başlangıç Tarihi Filtresini Dikkate Almıyor
Kur farkı hesaplama işleminde Hesaplama Başlangıç tarihine göre kur farkının hesaplanması sağlanmıştır.

120

WINERP-29739

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Kartı Üzerinde F9-Hareketler Penceresinde Açıklama Kolonuna Firma Kredi Kartı Fişi Genel Açıklaması Gelmiyor.
Cari hesap kartı üzerinde F9-hareketler penceresinde açıklama kolonuna, firma kredi kartı fişi genel açıklamasının gelmesi sağlandı.

121

WINERP-26867

GO PLUSaltaltaltaltalt

Skonsol (Satış Konsolu)
Skonsol’da Uygulama Yeniden Başlatılmadan Kullanıcı Değiştirilebilmeli
Skonsol ekranına “Kullanıcı Değiştir” butonu eklenerek, uygulama içinden kullanıcı değişikliği yapılabilmesi sağlanmıştır.

122

WINERP-19480

GO PLUSaltaltaltaltalt

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – Muavin Defter
Muavin Defter Dökümünde Devreden Durum (Evet-Hayır) Filtresi İsteniyor.
Muavin Defter filtrelerine “Devreden Durum Listelensin: Evet /Hayır ” filtresi eklenmiştir.

123

WINERP-9654

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Proforma Faturada Fatura Satırına Tanımlı Alan (metin) Yapıldığında Form Basımında Bu Alan Yazdırılamıyor.
Fatura satırına tanımlanan metin tanımlı alanın proforma fatura form basımında yazdırılması sağlanmıştır.

124

WINERP-9215

GO PLUSaltaltaltaltalt

 1. Finans
  alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa İşlemlerinde (Bankaya Yatırılan ve Çekilen) Kredi Kartı Hesabı Seçilebilmeli.
Kasa İşlemleri içerisinden yapılan “Bankaya Yatırılan/Bankadan Çekilen” işlemlerinde kredi kartı türündeki banka hesaplarının seçilebilmesi sağlandı.

Bu düzenlemeye istinaden :Kredi Kartı türündeki banka hesap kartı içerisine “Kasa Tahsilat Hesabı” seçeneği eklenmiştir.

Kredi Kartı Fiş Tahsilatı ve Firma Kredi Kartı Fiş Ödemesi ekranına “Kasa Fişi Oluştur” seçeneği eklenmiştir. Bu butona tıklandığında kredi kartı tahsilatı ya da firma kredi kartı ödemesi işlemi sonucu kasa işlemi oluşacaktır.

Kasa İşlemleri/Bankaya Yatırılan ve Bankadan Çekilen fişlerine “KK Fiş No” kolonu eklenmiştir.

125

WINERP-9179

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hizmet Raporları – İşyerlerine Göre Verilen Hizmet Dağılımı
İşyerlerine Göre Verilen Hizmet Dağılım Raporunda Filtrede Fatura Türü, “Proforma Fatura” Seçim Dışı Bırakılarak Rapor Alındığında Raporda Proforma Hareketler de Listeleniyor.
İşyerlerine Göre Verilen Hizmet Dağılım raporunda fatura türü filtresinde proforma faturalar seçim dışı bırakılmasına rağmen ilgili fatura hareketleri de listeleniyordu, düzeltildi.

126

WINERP-8568 altaltaltalt
 1. Finans
  alt alt Teminat Raporları – Müşteri Teminatları
Teminat Raporlarına İşlem Dövizi Tutarı ve İşlem Döviz Türü Alanları Eklenmelidir.
Teminat Raporları altındaki Müşteri Teminatları , Kendi Teminatlarımız , Ayrıntılı Bordro Dökümü raporlarına; “İşlem Döviz Tutarı”,” İşlem Döviz Türü” standart alanları ve “İşlem Döviz Türü” filtresi eklenmiştir.

127

WINTLS-4829 altaltalt
Cari Hesap Analisti Application’ı Müşterinin Serverında Çalıştığı Halde Terminalinde Çalışmamakta
3 serisi ürünlere eklenebilen Cari Hesap Analisti Application’ının server dışındaki diğer terminallerde de çalışması sağlandı.

128

WINERP-55363

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Hatalı Statülerdeki e-Fatura ve e-Arşiv Faturalar Değiştirilebilir Olmalıdır.
Hatalı statülerdeki e-Fatura ve e-Arşiv faturalarının değiştirilebilmesine izin verilmiştir.

Hatalı e-Fatura statüleri: GİB ‘e gönderilemedi ,GİB ‘de işlenemedi ,Alıcıya gönderilemedi ,Alıcıda işlenemedi,

Sunucuda hata alındı.

Hatalı e-Arşiv statüleri: Sunucuda Hata Alındı

129

WINERP-54221

GO PLUSaltaltaltaltalt

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Arşiv internet faturalarında “Ödeme Tarihi” alanı “Ödeme Türü” alanında seçilen değere göre zorunlu olmalıdır.
Ödeme türü; Kapıda Ödeme ve Diğer seçildiği durumda ödeme tarihi seçimli, Ödeme türü; Kredi Kartı/ Banka Kartı , EFT/Havale ,Ödeme Aracısı seçildiği durumda ise ödeme tarihi girişi zorunlu tutulmuştur.

130

WINERP-55513 altaltalt
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
3 serisi ürünlerde cari hesap fişlerinde girilen açıklamada alt satırlara butonlar ile geçilemiyor
3 serisi ürünlerde cari hesap fişlerinde girilen genel açıklama alanındaki alt satırlara buton yardımı ile geçilemiyordu. Kaydırma çubuğu ile açıklama satırları arasında geçiş yapılabilmesi sağlandı.

131

WINERP-46632 altaltalt
Go 3.0’da widget listesine kullanıcının son yaptığı işlemlerin listelendiği bir widget eklenmeli. Bu listedeki bilgilerden birinin üzerine tıklandığında ilgili kayda ulaşılmalı.
3 serisi ürünlerde kullanıcının son yaptığı işlemlerin listelendiği “Son yaptığınız işlemleri görebilirsiniz” widgetı eklenmiştir.Bu ekranda listelenen kayda tıklanarak ilgili fiş ya da formun açılabilmesi de ayrıca sağlanmıştır.

132

WINTLS-4763 altaltalt
Go 3 yeni arayüzde desktop üzerinde seçilecek web adresleri tanımlanabilmeli.
3 serisi ürünlerde masa üstüne web adresi kısayollarının tanımlanabilmesi için masaüstü sağ tuş menüsüne “Web Adresi Kısayolu Ekle ” seçeneği eklenmiştir.