ERP ürünleri için 2.37.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.

 

 

Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına – (eksi) işareti konulmalıdır.Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına – (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT
2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.
Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.
Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

 

Genel Uyarılar:
• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.
• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.
• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.
• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.
• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.
• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.
2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :
Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.
2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.
Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.
Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.12.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :
Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.
2.12.00.00 sürümüyle birlikte ek paket ve ana paket kurulumları birleştirilip tek bir kurulum dosyası haline getirilmiştir. Kurulum sırasında girilen anahtar değerlendirilerek ek paket veya ana paket olmasına göre kurulum gerçekleştirilmektedir.
2.13.00.00. Versiyonuna Özel Uyarılar :

2.13.00.00 sürümü ile birlikte ürünlerimizin veritabanına eklediği kayıtlar bir anahtar ile şifrelenmeye başladı. Bu anahtar sayesinde veritabanına ürünlerimiz ve araçlarımız (Logo Objects, Logo Object Designer ve XML) ile eklenen kayıtlar, farklı yöntemler kullanılarak eklenen kayıtlardan ayırt edilebiliyor. Dış ortamdan eklendiği anlaşılan kayıtlar için uygulamalarımızda bu sürüm için herhangi bir engelleme yapılmamıştır. Sadece kayıtların dış ortamdan geldiği ilgili kayıt browser’ında farklı şekilde (üzeri çizili olarak) gösterilerek ayırt edilmiştir.

Oracle veritabanı kullanan firmalarda bu versiyon kullanılmamalıdır. Oracle veritabanı kullanan firmalar için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
Logo BI Basic ürünleri 20 Mart 2012 tarihinden itibaren ana paket ve geçiş paketleri ile birlikte bundle olarak sunulmaktadır. Uygulamanın setupları 2.13.00.00 sürümü ile birlikte yeniden düzenlenerek otomatik kurulur olması sağlandı. Bundle BI Basic ürünü hakketmiş bir ana paket veya geçiş paketi kurulumu sırasında BI Basic ürünü de otomatik olarak kurulabilmektedir. Logo BI yükleme detayları için güncellenen yükleme dokümanından (Yükleme Dökümanı) yararlanabilirsiniz.
İK programları ile entegrasyon kurulduğu durumlarda hem İK programının hem de ERP programının sürümleri 2.13.00.00 olmalıdır, sürüm farklılığı olmamalıdır.
2.12.01.00 ara sürüm içeriğine ait maddeler de hatırlatma amaçlı olarak madde listesinin sonuna eklenmiştir.

2.14.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :
Sql2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.
Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT
2.19.00.00 versiyonuna özel uyarılar :
2.19.00 versiyonu ile bilikte Malzeme ve Hizmet toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alacaktır. Data büyüklüklerine göre farklılaşacak veritabanı güncelleme sürelerinin tespiti için, güncellemenin öncelikle test ortamında yapılması önerilir.
LV_FFF_DD_SRVNUMS
LV_FFF_DD_SRVTOT
LV_FFF_DD_STINVENS
LV_FFF_DD_STINVTOT
LV_FFF_DD_VRNTINVENS
LV_FFF_DD_VRNTINVTOT
Bu versiyonla birlikte LG_ başlayan eski tablolara işlem yapılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor yada form tasarımlarındaki stok toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar kontrol edilerek view’lardan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

 

2.25.00.00 versiyonuna özel uyarılar :
2.25.00.00 sürümüne geçişle birlikte mevcut tablolara yeni kolonların eklenmesi gerekmektedir. Kolon eklenmesi ve kolonların güncellenmesi sırasında performans sorunu yaşanmaması için sürüm güncelleme işlemi öncesinde aşağıdaki sorguların çalıştırılması gerekmektedir.

 

FFF : firma numarası (001,002 gibi); DD : dönem numarası (01, 02, 03 gibi).
ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD “CODEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD “LINETYPE” smallint NULL
UPDATE LG_FFF_DD_CLFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_BNFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_KSLINES SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_EMFLINE SET CODEREF=0, LINETYPE=0 WHERE LINETYPE IS NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ENABLE TRIGGER ALL

 

2.31.00.00 sürümüne özel uyarı :
Ürün görsel altyapısındaki güncellemelerden dolayı 2.31.00.00 ve sonrasındaki sürümlerde Tema kullanılmaması gerekmektedir.
2.34.00.00 sürümüne özel uyarı :
– 2.34.00 versiyonu ile birlikte Cari Hesap toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alabilir.
LV_FFF_DD_CLTOTFIL
LV_FFF_DD_CLTOTFILV1
LV_FFF_DD_GNTOTCL
Bununla birlikte; LG_FFF_DD_GNTOTCL, LG_FFF_DD_CLTOTFIL tabloları artık kullanılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor ya da form tasarımlarındaki cari hesap toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar (SQLINFO) ve raporlar kontrol edilerek view’lar dan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.
2.35.00.00 sürümüne özel uyarı :
Cari hesap toplamlarının view yapısına dönüştürülmesi ile birlikte Oracle veri tabanı kullanan müşterilerimizde işyeri bazında Cari hesap toplamlarının düzgün listelenebilmesi için versiyon değişimi sonrası cari hesap toplam servis çalıştırılmalıdır.

2.36.00.00 sürümüne özel uyarı :

– Toplu gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplamada performans arttırımı sağlamak için Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi sırasında LG_FFF_DD_STFICHE tablosunda olan bazı kolonlar LG_FFF_DD_STLINE tablosuna yazılmaktadır. Tabloları sürüme göre güncelleme sırasında performans sorunu yaşamamak için öncesinde;

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “PORDERFICHENO” varchar(17) NULL
ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “QPRODFCREF” int NULL
ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “RELTRANSFCREF” int NULL

UPDATE
LG_FFF_DD_STLINE
SET
PORDERFICHENO = STFIC.PORDERFICHENO, QPRODFCREF = STFIC.QPRODFCREF, RELTRANSFCREF = STFIC.RELTRANSFCREF
FROM
LG_ FFF_DD _STLINE STRNS
LEFT OUTER JOIN LG_FFF_DD _STFICHE STFIC ON (STRNS.STFICHEREF = STFIC.LOGICALREF)
WHERE
STRNS.QPRODFCREF IS NULL
AND ((STFIC.PORDERFICHENO ”) OR (STFIC.QPRODFCREF > 0) OR (STFIC.RELTRANSFCREF > 0))

UPDATE
LG_FFF_DD_STLINE
SET
QPRODFCREF = 0, RELTRANSFCREF = 0
WHERE
QPRODFCREF IS NULL

İlgili Queryler firmada numarasına göre çalıştırıldıktan sonra Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi yapılmalıdır.

– Skonsol.exe üzerinden e-Arşiv faturası gönderimi ve e-Arşiv Formatında yazdırılabilmesi sağlanmış olup otomatik e-Arşiv gönderimi yapabilmek için aşağıdaki düzenlemelerin yapılması gerekecektir;

• Sistem işletmeni/Firma detaylarındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
• İşyeri bazında e-Arşiv uygulaması kullanılması durumunda, İşyeri tanımındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
• Ticari Sistem Yönetimi/Satış ve Dağıtım parametrelerindeki “Otomatik Fatura Basımı:Evet” olarak seçilmeli.
• Cari hesap kartında “Perakende Cari Hesap” checkbox seçeneği işaretli olan cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda F9 – e-Arşiv bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunludur.

– e-Arşiv uygulaması kapsamında; tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için e-Arşiv bilgilerinin cari hesap kartından değil fatura içerisindeki e- Arşiv bilgileri alanından girilebilmesi sağlanmıştır.
Bunun için Cari Hesap Kartı’ndaki LogoConnect tabı altında bulunan e-Arşiv Bilgileri alanına “Perakende Cari Hesap” seçeneği eklenmiş ve bu seçeneğin işaretli olduğu cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda, fatura içerisindeki F9 – e-Arşiv Bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunlu hale getirilmiş ve buradaki bilgilerin e-Arşiv uygulamasında dikkate alınması sağlanmıştır.

2.37.00.00 sürümüne özel uyarı :

Firma üzerinde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapıldığında; Procedure, Trigger, view ve viewlara ait indexler için “Veritabanı araçlarını oluşturulacaktır” mesajı gelmektedir. Vazgeç işlemi yapıldığı zaman Procedure, Trigger , view ve viewlara ait indexler oluşturulmamaktadır. Bir versiyon öncesinden geçiş yapılıyorsa performans sorunu yaşamamak için “Vazgeç” ile geçilmelidir.
Tabloları sürüme göre güncelleme sonrasında Procedure, Trigger ve Viewların oluşması isteniyorsa Dönem üzerinde “Veritabanı Araçlarını Oluştur” işlemi yapılabilir

ERP 14 Mart 2016 Sürümü

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINERP-55457 TIGERENTERPRISE Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
“Fatura Formunda Cariye Ait Kapanmamış Tahsilat Hareketleri Basılsın” parametresi “Evet” iken fatura form basımı yapıldığında, formdaki dip toplamlar bölümü basılamıyor.
“Fatura Formunda Cariye Ait Kapanmamış Tahsilat Hareketleri Basılsın” parametresi “Evet” iken fatura form basımı yapıldığında, formdaki dip toplamlar bölümü basılamıyordu, düzeltildi.

2

WINERP-55441 GO 3 Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Ekran çözünürlüğü max. 1366×768 olan makinelerde Go3 üründe fatura alt kısmındaki butonlar görünmüyor.
Ekran çözünürlüğü maksimum 1366×768 olan bilgisayarlarda fatura altındaki “Kaydet” ve “Vazgeç” butonları görünmüyordu, düzeltildi.

3

WINERP-55398 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
e-Defter uygulaması kapsamında; ilgili aya ait kıst yevmiye ve kebir defter şablonları oluşturulup “Dosya Oluştur” denildiğinde yevmiye kontrol numaraları değişiyor.
e-Defter uygulamasında ilgili aya ait kıst yevmiye ve büyük defter şablonları oluşturulup sonrasında dosya oluştur denildiğinde yevmiye kontrol numarası artıyordu, düzeltildi.

4

WINERP-55282 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
e-Defter uygulaması kapsamında F9 menüye Şematron Kontrol seçeneği eklenmeli.
Yevmiye ve Büyük Defter dosyaları üzerindeki F9 menüye “Şematron Kontrolü Yap”, “Şematron Kontrolü Yap (Berat)” seçenekleri eklenerek defter durumuna göre defter dosyalarının şematron kontrolünden geçirilmesi sağlandı.

5

WINERP-55088 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Muhtasar Beyanname içerisinde Ekler tabında İşyeri/İşçi Bilgileri bölümünde bulunan İşyeri Ticaret Sicil Numarası, Ticaret Sicil Müdürlüğü, İşyeri/Şube Faaliyet Kodu (NACE Kodu) alanları programa eklenmelidir.
Muhtasar Beyanname içerisinde Ekler tabında İşyeri/İşçi Bilgileri bölümüne İşyeri Ticaret Sicil Numarası, Ticaret Sicil Müdürlüğü, İşyeri/Şube Faaliyet Kodu (NACE Kodu) alanları eklenmiştir.

6

WINERP-55069 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (Excel’den)
2.36.00 versiyonda, Araçlar\Veri Aktarımı (Excel) seçeneği malzeme, cari ve fiyat kartları güncelleme olarak aktarılmak istendiğinde ‘Duplicate Error’ hatası alınıyor.
Araçlar\Veri Aktarımı (Excel) seçeneği ile malzeme, cari ve fiyat kartlarının güncelleme olarak aktarılması sağlanmıştır.

7

WINERP-55051 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. USYS
  alt alt Yönetim – Firmalar
Firma üzerinde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapıldığında “Veritabanı Araçlarını Oluştur” işlemi yapılsın mı diye bir mesaj gelmeli “Hayır” denildiğinde buna ait işlemler yapılmamalı.
Firma üzerinde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapıldığında; Procedure, Trigger, view ve viewlara ait indexler için “Veritabanı araçlarını oluşturulacaktır” mesajı gelmektedir. Vazgeç işlemi yapıldığı zaman Procedure, Trigger , view ve viewlara ait indexler oluşturulmamaktadır. Bir versiyon öncesinden geçiş yapılıyorsa performans sorunu yaşamamak için “Vazgeç” ile geçilmelidir.

Tabloları sürüme göre güncelleme sonrasında Procedure, Trigger ve Viewların oluşması isteniyorsa Dönem üzerinde “Veritabanı Araçlarını Oluştur” işlemi yapılabilir

8

WINERP-54959 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Seri/lot takipli ürünlerde ambar transferi yapıldıktan sonra durum değişikliği yapıldığında fiş bağlantısını siliyor.
Seri/Lot takipli ürünlerde ambar transferi yapıldıktan sonra durum değişikliği yapıldığında STFICHE bağlantısını siliyordu. Hata düzeltildi.

9

WINERP-54895 TIGERENTERPRISE İthalat
alt alt Hareketler – Dağıtım Fişleri
İthalat dağıtım fişi üzerinde Muhasebe Kodları penceresini açıp “Muhasebe Kodları Genel Uygula/Tüm Kayıtlar” seçildiğinde performans sorunu yaşanıyor.
İthalat dağıtım fişi üzerinde Muhasebe Kodları penceresini açıp “Muhasebe Kodları Genel Uygula/Tüm Kayıtlar” seçildiğinde performans sorunu yaşanıyordu, düzeltildi.

10

WINERP-54878 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
KDV2 ve KDV Tevkifatı beyannamelerinde yer alan Soyadı-Unvanı alanlarında BDP programında olduğu gibi 30 karakter kontrolü yapılmalıdır.
KDV1, KDV2 ve KDV Tevkifatı beyannamelerinde yer alan Soyadı- Adı alanlarında BDP programında olduğu gibi 30 karakter kontrolü yapılması sağlanmıştır. Bu doğrultuda cari hesap unvanında ilk 30 karakter soyadı sonraki 30 karakter adı bölümünde listelenecektir.

11

WINERP-54876 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
KDV2 Beyannamesi “Kesinti Yapılan Satıcılar” tabındaki ödeme türü cari hesap kartında yer alan ticari bilgilere göre gelmeli.
KDV2 beyannamesi kesinti yapılan satıcılar tabındaki ödeme türü cari hesap kartında girilen Vergi Kimlik Numarası ya da T.C Kimlik Numarası seçeneğine göre yapılmaktadır. Yabancı cariler için ödeme türü 101 gelirken diğer cariler için ödeme türü 102 olarak listelenmektedir.

12

WINERP-54875 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
KDV1 Beyannamesi Ekler – Kısmi Tevkifat Uygulanan İşlemler Tabında Güncelleme
KDV1 beyannamesi Ekler – Kısmi Tevkifat Uygulanan İşlemler tabında işlemin cinsi ve tevkifat oranının veri al seçeneği ile listelenen tevkifatlı faturadan gelmesi sağlanmıştır.

13

WINERP-54874 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
Personel masrafları için girilen hizmet faturaları Form BA-BS ye yansımamalı.
Alınan ve verilen hizmet faturaları detaylar tabına ” Personel ve Diğer Masraflar ” kutucuğu eklenmiştir. Bu kutucuğun işaretli olduğu faturaların Form BA-BS de listelenmemesi sağlanmıştır.

14

WINERP-54795 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme browserında filtrelerde Fiili Stok Miktarı ve Gerçek Stok Miktarı filtresi hatalı çalışıyor.
Malzeme browserında filtrelerde fiili stok miktarı ve gerçek stok miktarı filtresi hatalı çalışıyordu, hata düzeltildi.

15

WINERP-54753 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Arşiv uygulaması kapsamında, perakende cari hesap kesilen satış faturasında F9 – “e-Arşiv Bilgileri” ekranında Şahıs Şirketi denildiğinde T.C Kimlik Numarası doğruluk kontrolü yapılıyor. Yabancı şahıslar için kontrol etmemeli (11111111111,22222222222).
e-Arşiv uygulaması kapsamında, perakende cari hesaba kesilen satış faturasında F9 – “e-Arşiv Bilgileri” ekranında şahıs şirketi seçeneği ile girilen T.C Kimlik numarası doğrulamasında yabancı şahıslar için kullanılan (11111111111,22222222222) kimlik numaralarında kontrol edilmemesi sağlandı.

16

WINERP-54749 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebeleşen fiş değiştirildiğinde / iptal edildiğinde mahsup fişi “Silinecek” olmasına rağmen silinmiyor.
Muhasebeleşen fiş değiştirildiğinde , Muhasebe parametrelerinde bulunan “Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi” parametresi “Silinecek” seçilmiş olmasına rağmen muhasebe fişi silinmiyordu, silinmesi sağlandı. 

17

WINERP-54708 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satınalma
alt alt Hareketler – Alım Faturaları
e-Fatura uygulaması kapsamında kesilen alış iade faturalarında, e-fatura statüsü “GİB’e Gönderilecek” statüsünde olduğunda satış faturalarında olduğu gibi faturadaki tüm alanlara müdahale edilebilmeli.
“GİB’e Gönderilecek” statüsündeki alış iade faturalarında tüm alanlara müdahale edilebilmesi sağlandı.

18

WINERP-54657 TIGERENTERPRISE İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Serbest bölgeye ihracat faturaları e-fatura statüsünde ise dosya bilgileri değiştirilebilmeli.
E-fatura olarak girilmiş olan Serbest Bölgeye İhracat faturalarının dosya bilgilerinin değiştirilebilmesi için F9 menüye “İhracat Bilgilerini Değiştir” seçeneği eklenmiştir.

19

WINERP-54640 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – *
e-Arşiv uygulaması kapsamında, zorunlu tutulan adres bilgilerindeki Semt alanı zorunluğu kaldırılmalı.
e-Arşiv uygulaması kapsamında, zorunlu tutulan adres bilgilerindeki Semt alanının zorunluluğu kaldırılmıştır.

20

WINERP-54596 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – *
2.36.00.00 setinde Add-ons.ini dosyasında GoGaranti.dll Ve Diyalogo.dll dosyaları ‘+’ olmasına rağmen eklentiler program açıldığında açılmıyor.
Add-ons.ini dosyasında GoGaranti.dll Ve Diyalogo.dll dosyaları ‘+’ olmasına rağmen eklentiler program içerisinden açılamıyordu, düzeltildi.

21

WINERP-54581 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – Muhasebe Parametreleri
2.36.00 versiyonunda e-defter parametreleri üzerindeki diğer parametreler açılmak istendiğinde “Başka Kullanıcılar Çalışma Parametreleri Üzerinde Çalışıyor” uyarısı alınmaktadır.
e-Defter parametreleri üzerindeki diğer parametreler açılmak istendiğinde “Başka kullanıcılar çalışma parametreleri üzerinde çalışıyor” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.

22

WINERP-54564 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Muhtasar beyannamedeki Ekler tabında bulunan İşyeri / İşçi bilgilerinde bulunan İşyeri Çalışan SGK bilgilerindeki “Ait Olduğu Dönem Tipi” “Aylık” seçildiğinde XML’de boş gidiyor.
Muhtasar beyannamedeki Ekler tabında bulunan İşyeri / İşçi bilgilerinde yer alan “Ait Olduğu Dönem Tipi” “Aylık” seçildiğinde XML’de boş gidiyordu; 0 değerini alması sağlanmıştır.

23

WINERP-54520 TIGERENTERPRISETIGER PLUS İthalat
alt alt Hareketler – İthalat Operasyon Fişleri
“İthalat Bilgilerini Değiştir” ve “İhracat Bilgilerini Değiştir” işlemi ile girip herhangi değişiklik yaptıktan sonra kaydedildiğinde muhasebe bağlantısı kopmamalıdır.
“İthalat / İhracat Bilgilerini Değiştir” işlemi ile girip herhangi değişiklik yaptıktan sonra kaydedildiğinde muhasebe bağlantısının aynı şekilde kalması sağlandı.

24

WINERP-54496 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. USYS
  alt alt Yönetim – Firmalar
Firma güncelleme işleminde “MAXDOP” sayısının 8 yada 64 olması SYS’ de bir parametreye bağlanmalı.
Firma yada Dönem üzerinde “Veritabanı Araçlarını Oluştur” işlemi ile View lara ait index oluştururken; SYS’ de Kuruluş bilgileri alanında MS SQL Server/Oracle Hint Kullanımı penreceresine “MAXDOP Kullanımı” alanına 8, 16, 32, 64 seçeneği eklenmiştir.

Microsoft SQL Server Maksimum paralellik derecesi (MAXDOP), yapılandırma seçeneğinin paralel bir planı için sorgu yürütmede kullanılan işlemci sayısını ifade eder.

Tabloları sürüme göre güncelleme yada Veritabanı araçlarını oluştur işlemi sırasında Viewlara ait indexler oluşturulmaktadır. Bu indexler oluşturulurken SQL Server üzerinde yer alan işlemcilerden kaç tanesinin kullanılacağı parametre olarak seçilebilmektedir. Bu seçilecek değere göre de performans artışı sağlanabilmektedir.

25

WINERP-54442 TIGERENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim emrinin başlangıç zamanı ile başlayan ve üretim bitiş zamanından 1 dk fazla iş emrine durma nedeni tanımlandığında, iş emrindeki (iş istasyonu, çalışan) kullanımları siliniyor.
Üretim emrinin başlangıç zamanı ile başlayan ve üretim bitiş zamanından 1 dk fazla iş emrine durma nedeni tanımlandığında iş emrindeki kaynak kullanımları siliniyordu, düzeltildi.

26

WINERP-54387 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (içeri)
Satınalma faturası ve alınan hizmet faturası XML İle yada LogoConnect üzerinden aktarıldığında cari hesap, malzeme ve hizmet kartında girilen “Satınalma Muhasebe Kodu” faturaya öndeğer gelmiyor.
Fatura XML şablonuna aşağıdaki alanlar eklendinde;

1 : “1” değeri verilirse öndeğerleme servisini kullanarak boş olan muhasebe kodlarını bağlantı kodlarından okuyarak doldurulması.1 : “1” değeri verilirse öndeğerleme servisini kullanarak boş olan muhasebe kodlarını kartlardan okuyarak doldurur.

Bu alanlar XML’e standart’da eklenmeyip Lobjets ve LogoConnect üzerinden aktarılan XML kayıtlarında default eklenecektir. Bu alanlar XML’e eklenmediği durumda default “0” olarak algılanır ve işlem yapmaz.

27

WINERP-54354 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebe fişlerinde günün kuru tanımlı değil ise yerel para birimi dışındaki döviz türleri için kur bilgisi öndeğer 1 gelmemeli.
Muhasebe fişlerinde günün kuru tanımlı değil ise yerel para birimi dışındaki döviz türleri için kurun öndeğerinin 1 gelmemesi sağlandı.

28

WINTLS-4664 GO 3
Go 3 ana ekranda “Yeniden Yerleştir” denildiğinde kısa yollardan bazılarını Taskbar’ın üzerine yazmaktadır.
Go3 ana ekranda “Yeniden Yerleştir” denildiğinde kısa yollardan bazılarını taskbar’n üzerine yazmaktaydı, düzeltildi.

29

WINERP-53963 TIGERENTERPRISE Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Üretim emri “Başlamadı” durumundayken planlanan üretimden giriş fişi Detaylar sekmesinde, mamul kartının fabrika parametresi seri/lot no. ilk değerindeki bilgiye göre lotlar otomatik oluşmalı ve gerçekleşen üretim emri fişine de bu lot numarası taşınmalı.
Seri/Lot takipli üretimlerde ürünün seri/lot numarası planlanan üretimden giriş fişlerine gelmesi sağlanmıştır.

30

WINERP-53853 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
 1. Dosya
  alt alt Öndeğerleme – *
Öndeğerleme Servisi altında Dağıtım Fişi seçeneğinin analitik bütçe’ye bağlı olarak gelmesi konusunda düzenleme yapılmalıdır.
Analitik bütçe modülü olmayan setlerde de Öndeğerleme Servisi başlığı altında dağıtım fişlerinin de gelmesi sağlanmıştır.

31

WINERP-53815 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satınalma
alt alt Hareketler – Alım İrsaliyeleri
Kullanıcı yetkilerinde kullanıcıya bir ambar için, Ambarlar, Ambarlar (Girişler) , Ambarlar (Çıkışlar) yetkisi verildiğinde irsaliyede F9-“Sipariş Fişi Aktar”da ambar yetki kontrolü yapılmadan tüm sipariş fişleri listelenmekte ve seçilebilmekte.
İrsaliyede F9-“Sipariş Fişi Aktar” işleminde ambar yetki kontrolü yapılması sağlanarak, kullanıcının yetkili olduğu ambarlara ait sipariş fişlerinin listelenmesi sağlandı.

Not: Satınalma siparişleri için ambarlar (girişler), satış siparişleri için ise ambarlar (çıkışlar) yetkisine bakılması sağlanmıştır.

32

WINERP-53715 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS İzle
alt alt Seçenekler…
Fişlerde satırlar istenilen veriye göre sıralanamıyor.
Fiş ve fatura satırlarında İzle-Seçenekler menüsünde “Fişler İstenilen Veriye Göre Sıralanabilsin” seçeneği işaretli olsa dahi, sadece küçükten büyüğe doğru sıralama yapılabiliyordu. Büyükten küçüğe de sıralama yapılması sağlandı.

33

WINERP-53704 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
TFRS düzenleme fişi e-defter kapsamında olmadığı için kaydederken belge detayı girmek zorunlu olmamalı ve e-defter oluşturulup gönderilen dönemde TFRS düzenleme fişi girilebilmeli.
e-Defter beyan edilen ayda TFRS düzeltme fişi girişine izin verilmiş ve eklenen TFRS düzeltme fişinde F9 belge detayı zorunluluğu kaldırılmıştır.

34

WINERP-53681 TIGERENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim emirlerine onay tarihi girildiğinde iş emirlerini etkilemiyor.
Üretim emirlerine onay tarihi girildiğinde iş emirlerini etkilemiyordu. Onay tarihinin iş emirlerini de etkilemesi sağlanmıştır.

35

WINERP-53525 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Kur Farkı Hesaplama
Muhasebe Kur Farkı Hesaplama İşleminde Muhasebe Hesap Kodu İçin Verilen Detaylı Filtre Dikkate Alınmıyor
Muhasebe kur farkı hesaplama işleminde, muhasebe hesap kodu için kullanılan detaylı filtre dikkate alınmıyordu, dikkate alınması sağlandı.

36

WINERP-53481 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari hesap kartı üzerinde Hesap Toplamları penceresindeki “Bekleyen Siparişler” rakamları hatalı listeleniyor.
Cari hesap kartı üzerinde Hesap Toplamları penceresine Bekleyen Siparişler penceresindeki rakamlar hatalı geliyordu, düzeltildi.

37

WINERP-53464 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Toplu muhasebeleştirme filtrelerinde “Muhasebe Kodu Girilmemiş Satırlar” için: Karttan Okunacak” şeklinde seçim yapılmış ise muhasebeleştirme yapılamıyor.
Satınalma ve satış faturaları için yapılan toplu muhasebeleştirme işleminde “Muhasebe Kodu Girilmemiş Satırlar İçin” filtresi “Karttan Okunacak” şeklinde seçilmiş ise, ek vergi muhasebe kodu fatura muhasebe kodlarında görünmesine rağmen muhasebeleştirme yapılamıyordu, yapılması sağlandı.

38

WINERP-53426 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari hesap kartında çek senet risk çarpanları müşteri için 0 ciro 1 olduğu zaman ciro senet alıp tahsil edildikten sonra bakım çalıştırıldığında riskten 2 defa düşüyor.
Cari hesap kartında çek/senet risk çarpanları müşteri için 0 ciro 1 olduğu zaman ciro senet alıp tahsil edildikten sonra bakım çalıştırıldığında riskten 2 defa düşüyordu, düzeltildi.

39

WINERP-53406 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Muhasebe Bağlantı Kodları
International setlerde ERP ve Bordro Plus entegrasyonu sonrasında programa hangi dilde giriş yapılırsa yapılsın Personel Muhasebe Bağlantı Kodları Tanımı penceresinde kolon başlıkları Türkçe gelmektedir.
International setlerde ERP ve Bordro Plus entegrasyonu sonrasında programa hangi dilde giriş yapılırsa yapılsın, Personel Muhasebe Bağlantı Kodları penceresinde kolon başlıkları Türkçe geliyordu, düzeltildi.

40

WINERP-53303 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Katma Değer Vergisi Beyannamesi’nin XML versiyonu 18 olmalıdır.
Katma değer vergisi beyannamesi beyanname düzenleme programına göre ürün içerisinde de güncellenmiştir.

41

WINERP-53262 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Oracle’da Form BA/BSs alınırken “1.OraOLEDB: ORA-1790 Expression must have same datatype as corresponding expression (800004005)” hatası alınıyor.
Oracle ’da Form Ba – Bs alınırken “1.OraOLEDB: ORA-1790 Expression must have same datatype as corresponding expression (800004005)” hatası alınıyordu, düzeltildi.

42

WINTLS-4663 GO 3
3.0 serisi ürünlerde arka plan rengi değiştirilebilmelidir.
3 serisi ürünlerde arka plan rengi değiştirilebilmesi için masaüstü sağ mause menüsüne “Arka Plan Rengini Değiştir” seçeneği eklenmiştir.

43

WINERP-53182 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Muhtasar Beyanname’de Çalışan İşçi Sayısı alanına 0 (Sıfır) olarak değer girişi sağlanamıyor.
Muhtasar beyanname Ekler tabında yer alan İşyeri / İşçi Bilgileri alanında işçi sayılarında 0 değer girişi yapılabilmesi sağlanmıştır.

44

WINERP-53085 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş içerisinde “Bağlantı Takibi Yapılacak” özelliğinde ticari işlem grubu seçiliyse sipariş faturalandırıldıktan sonra siparişe “Değiştir” kaydet yapıldığında “Bağlantı Limiti Aşılmıştır” uyarısı alınıyor.
Bağlantı takibi yapılan bir ticari işlem grubu girilerek kaydedilmiş olan sipariş fişine değiştir – F2 yapıldığında ” Bağlantı Limiti Aşılmıştır” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.

45

WINERP-55046 GO 3 Üst Menü (ikonlar)
GO 3 ürününde Hızlı Veri Girişi seçeneği içerisinden açılan formların minimize edilebilmesi ve kullanıcının başka formlara geçişi sağlanmalı.
GO 3 ürününde Hızlı Veri Girişi seçeneği içerisinden açılan formlar minimize edilemiyordu ve farklı bir forma geçiş sağlanamıyordu. Formların minimize edilebilmeleri ve farklı formların açılabilmesi sağlandı.

46

WINERP-53018 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (dışarı)
e-Faturalarda olduğu gibi e-arşiv faturalarında da aynı malzeme kodlu satırların birleştirilebilmesi için ” e-Arşiv Faturalarının XML’i Oluştururken Satırlar Malzeme Koduna Göre Birleştirilsin” parametresi eklenmeli.
e-Arşiv tipindeki satış faturaları XML ‘i oluşturulurken aynı kodlu malzeme satırlarının birleştirilebilmesi için; Satış Dağıtım Yönetimi Parametreleri’ne; – “e-Arşiv/e-Arşiv (İnternet) Faturasının XML’i Oluştururken Satırlar Malzeme Koduna Göre Birleştirilsin: Evet/Hayır” – “e-Arşiv/e-Arşiv (İnternet) Fatura Satırları Malzeme Koduna Göre Birleştirilirken Farklı Fiyatlı Satırları: Birleştirmesin /Birleştirsin ve Ortalama Fiyat Getirsin” parametreleri eklenmiştir.

47

WINERP-52986 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura ve irsaliye içinden “Sipariş Fişi Aktar” seçildiğinde başlangıç – bitiş tarihleri aralığı fatura tarihi esas alınarak 30 gün önceyi kapsayacak şekilde gelmeli.
Ticari sistem yönetiminde sipariş fişi aktarım başlangıç tarihi parametresine, fatura tarihi esas alınıp 30 gün öncesini getirecek seçenek eklenmiştir.

48

WINERP-52694 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler – Malzeme Ekstresi
Malzeme Ekstresi Çıkışlar/Tutar kolonu brüt tutarı listelemiyor net tutarı listeliyor.
Malzeme ekstresi çıkışlar/tutar kolonu brüt tutarı listelemiyor net tutarı listeliyordu. Brüt tutarı listelemesi sağlanmıştır.

49

WINERP-52685 GO 3 Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – Satış ve Dağıtım Parametreleri
GO 3 setinde stok parametrelerinde bulunan “Kısmi Sevkedilmiş Siparişler” parametresi değiştirilemiyor.
GO 3 setinde stok parametrelerinde bulunan “Kısmi Sevkedilmiş Siparişler” parametresi değiştirilemiyordu, düzeltildi.

50

WINERP-52665 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
e-Beyannamelerde Geçici Vergi Beyannamesi (Kurumlar)Beyannamesi’ndeki güncellemelerin program tarafında da yapılması
e-Beyannamelerde “Geçici Vergi Beyannamesi (Kurumlar)” için beyanname düzenleme programında yer alan güncellemelerin program tarafında da yapılması sağlanmıştır.

51

WINERP-52637 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
e-Fatura ve a-Arşiv uygulaması kapsamında, kesilen satış faturalarındaki Fatura Tipi alanında tip seçimi engellenmeli.
e-Fatura ve e-Arşiv uygulaması kapsamında, girişi yapılan faturalardaki Fatura Tipi alanında tip seçimi engellenmiştir. e-Fatura kullanıcısı olan cari hesaplara kesilen faturalarda fatura tipi alanında sadece “e-Fatura” seçeneğinin gelmesi sağlandı-Fatura kullanıcısı olmayan diğer cari hesaplara kesilen faturalarda ise fatura tipi alanında “Kağıt Fatura”, “e-Arşiv Faturası”, “e-Arşiv (İnternet) Faturası” seçenekleri gelecektir.

52

WINERP-52446 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Kredi kartı fişi içerisinden F9 menü seçeneklerine “Cari Döviz Bilgileri” eklenerek cari hesabın döviz üzerinden hareket görmesi sağlanabilmeli.
Kredi kartı fişi içerisinden F9 seçeneklerine “Döviz Girişi” eklenerek cari hesabın döviz üzerinden hareket görmesi sağlandı.

53

WINERP-52402 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Döviz Raporları – Günlük Kur Listesi
Günlük Kur Listesi raporunda listelenen “Ortalama Değer” hatalı geliyor.
Günlük Kur Listesi raporunda “Ortalama Değer” hatalı listeleniyordu, düzeltildi.

54

WINERP-52052 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. USYS
  alt alt Yönetim – Kayıt Numaralama Şablonları
e-Fatura ve e-arşiv kayıt numaralama şablonunda Ambar filtresi çalışmıyor, ambar bazında ayrı ayrı kayıt numara şablonu eklenemiyor.
e-Fatura ve e-arşiv kayıt numaralama şablonlarında ambar filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.

55

WINERP-51562 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
e-Defter içerisindeki F9-“Kopyala” seçeneği kaldırılmalıdır.
e-Defter içerisinde sağ mouse menüdeki “Kopyala” seçeneği kaldırıldı.

56

WINERP-51110 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Maliyet Dağıtım Fişleri
e-Defter uygulaması kapsamında maliyet dağıtım fişi muhasebeleştirildiğinde belge detayı oluşmamaktadır.
Maliyet dağıtım fişi muhasebeleştirildiği zaman belge detayı oluşmuyordu, düzeltildi.

57

WINERP-51074 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Yerel para birimi “Dolar” olan firmada, TL işlem dövizi cinsinden Bankada Tahsil (Çek) işleminde tahsil kuru girilemiyor.
Yerel para birimi USD olan firmada,TL işlem dövizi cinsinden çek, İşlem Bordrosu (müşteri çeki) ile bankada tahsil edildiğinde “Tahsil Kuru” girilebilmesi sağlandı.

58

WINERP-51069 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Siparişte “Teminat Riski Etkileyecek” kontrolü fiş üzerinden onay durumu değiştirildiğinde kontrol etmiyor.
Sipariş fişinde “Teminat Riskini Etkileyecek” kontrolü, fiş üzerinden onay durumu değiştirildiğinde kontrol etmiyordu, düzeltildi.

59

WINERP-50957 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satınalma
alt alt Hareketler – Verilen Siparişler
Talep karşılama sonucu oluşan satın alma siparişine, talep fişi içerisindeki ödeme planı gelmiyor.
Talep karşılama sonucu oluşan satınalma siparişine, talep fişi içerisindeki ödeme planı bilgisi gelmiyordu, gelmesi sağlandı. Bu kapsamda talep fişi satırında seçilen cari hesap kartının içinde ödeme planı seçiliyse, oluşan satınalma sipariş fişinin başlık bölümüne ilgili ödeme planı yansımaktadır. Talep fişi satırında farklı bir ödeme planı seçilirse eğer bu ödeme planı bilgisi sipariş fişi satırına yansımaktadır.

60

WINERP-50171 TIGERENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt İşlemler – Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama
Üretim emrine bağlı malzeme fişlerinde kilit ya da onaylama tarihi varsa üretim emrinde F9-“Gerçekleşen Maliyet Hesaplama” ve “Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama” fişlerdeki birim fiyatı değiştirmemeli.
Üretim emrine bağlı malzeme fişlerinde kilit ya da onaylama tarihi varsa üretim emrinde F9-“Gerçekleşen Maliyet Hesaplama” ve “Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama” işlemlerinin fişlerdeki birim fiyatı değiştirmesi engellenmiştir.

61

WINERP-49184 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Teminat Bilgileri penceresinde Çek Riskleri Toplamı adlı bir alan eklenmeli ve tahsil edilmemiş çeklerin teminat riski işaretliyse bu alana toplayarak yazmalı.
Cari Hesap Teminat Bilgileri Penceresine; “Tahsil edilmemiş çek/senet teminat bakiyesine yansımasın” alanı eklenmiştir. Bu alan işaretlendiği zaman Çek/Senet Toplamı diye bir alan gelmektedir. Tahsil edilmemiş Çek/Senetler Teminat Riski İşaretliyse bu alana toplayarak yazılmaktadır.

62

WINERP-48150 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
e-Beyannamelerde Kurumlar Vergisi Beyannamesi XML Versiyonu 16’da Yapılması Gereken Güncellemeler
e-Beyannamelerde “Kurumlar” ve “Kurumlar Geçici Vergi” beyannamelerinde XML içerikleri beyanname düzenleme programına göre güncellenmiştir.

63

WINERP-46774 TIGERENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
Fatura içerisinde fatura geneline ait “Fatura Analizi” diye bir pencere olmalı. Fatura içerisinde girilmiş olan tüm satırlara ait birimlere göre toplam detayları olmalı.
Fatura içerisinde satırdaki birimlerin toplamlarını göstermesi için, browsera “Birime Göre Toplam Miktar” alanı eklenmiştir.

64

WINERP-46254 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Kredi kartı fişinde geri ödeme planı uygulandığında satırda girilen “Makbuz No” ve “Onay No” alanlarındaki bilgiler siliniyor.
Kredi kartı fişi kaydedilmeden geri ödeme planı uygula işlemi yapıldığında “Makbuz No” ve “Onay No” alanları siliniyordu, düzeltildi.

65

WINERP-45433 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Fatura check’i atılan faturalarda aynı e-fatura / e-arşiv numarasının farklı fatura türleri olsa dahi birden fazla kere verilebilmesi engellenmeli.
e-Fatura ve e-Arşiv statüsündeki farklı türlerdeki faturalara aynı fatura numarası verilmesi engellenmiştir.

66

WINERP-44760 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Grup Kodu tanımı satırlarına Tanım 2 ve Tanım 3 alanları eklenmelidir.
Malzeme Grup Kodu tanım satırlarına Tanım 2 ve Tanım 3 alanları eklenmiştir.

67

WINERP-44429 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Sabit kıymet satışında, negatif stok seviye kontrolü yapılmamasına rağmen uyarı alınıyor.
Sabit kıymet kartlarının negatif seviye kontrollerinin, sabit kıymet kartındaki tanımlı ambar parametrelerine göre yapılması sağlandı.

68

WINERP-44056 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Otomatik varyant oluşturma işleminde malzemenin kod bilgisi, varyantın açıklamasına yazdırılabilmeli.
“Otomatik Varyant Oluşturma” işleminde Malzemenin kod bilgisi, varyantın açıklamasının başına yazdırılmasını sağlayacak check box butonu eklenmiştir.

69

WINERP-44038 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Kredi kartı hesabı üzerindeki öndeğer geri ödeme planı otomatik uygulanmıyor.
Kredi kartı hesabı üzerindeki öndeğer geri ödeme planının ödemelerde otomatik uygulanması sağlanmıştır. Not: Satış ve Dağıtım Parametrelerindeki “Ödeme Hareketlerinde KK Ödeme Planı Uygula” parametresinin de “Evet” olarak seçili olması gerekmektedir.

70

WINERP-44035 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Satınalma
alt alt Hareketler – Alım İrsaliyeleri
Malzeme kartları üzerinde Sipariş Hareketleri ekranında öndeğer filtre kaydediliyor. İrsaliye içerisinde “Sipariş Hareketleri Aktar” işleminden sonra filtre yükleniyor. Tarih ve diğer alanlarda tarih formatı, diğer filtreler bozuluyor.
Malzeme kartları F9-Sipariş Hareketleri ekranında öndeğer filtre kaydedildikten sonra irsaliye içerisinde F9-“Sipariş Hareketleri Aktar” işlemi ile gelen Sipariş Aktarımı filtre ekranında tarih filtre formatı bozuluyordu, düzeltildi.

71

WINERP-43745 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış faturasında seri takipli ürün kullanılıyorsa faturayı yazmak istediğimizde 1.sayfa sonundaki son malzeme kodunu diğer sayfaya ilk satır olarak tekrar yazıyor.
Satış ve Dağıtım parametrelerindeki ” Fatura Basımında Seri/Lot/Yerleşimli Malzeme Satırı Sonraki Sayfada Basılsın” parametresi “Hayır” olarak seçili olmasına rağmen,içerisinde seri/lot takipli ürünün olduğu satış faturası yazdırıldığında,sayfa sonundaki malzeme kodunu bir sonraki sayfada ilk satırda tekrar yazıyordu,düzeltildi.

72

WINERP-43369 TIGERENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme kartı kopyalanırken Müşteri-Tedarikçi Bilgileri /Boyutlar başlığında tutulan bilgiler kopyalanmasın.
Malzeme kartı kopyalanırken müşteri-tedarikçi bilgileri ve boyut bilgilerinin kopyalanmasını engellemek için Ticari Sistem Yönetimi\Malzeme Yönetimi Parametreleri “Malzeme kartı Kopyalandığında Kopyalanmayacak Alanlar ” parametresine “Müşteri-Tedarikçiler ve Birimler (Boyutlar)” seçenekleri eklenmiştir.

73

WINERP-43051 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Yönetimi Parametreleri’nde öndeğer fiş türü olarak satınalma emri seçilmesine rağmen, talep karşılamada fiş tipi satınalma siparişi olarak gelmektedir.
Talep Yönetimi Parametreleri’nde “Karşılama Türü Satınalma Olduğunda Eklenecek Öndeğer Fiş Türü” seçeneği “Satınalma Emri” olarak seçilmesine rağmen, talep karşılamada fiş tipi “Satınalma Siparişi” olarak görünüyordu, düzeltildi.

74

WINERP-41640 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
“Takım Boz” işlemi sonucu oluşan üretimden giriş fişinde birden çok malzeme varsa, COST işleminde üretimden giriş fişi içerisindeki maliyet katsayısına göre dağıtım yapılıyor. Karma kolideki katsayıya göre yapılmalı.
Karma koli kartına takım boz yapıldığında karma koli satırlarına ait üretimden giriş fişlerinde maliyet oranı, karma koli kartına ait dağıtım oranından alınması sağlanmıştır.

75

WINERP-39879 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS İthalat
alt alt Hareketler – Dağıtım Fişleri
Dağıtım tipi “Oran” olan dağıtım fişinde kesirli miktar girişinde “Dağıtım Toplamları Dağıtılacak Toplama Eşit Olmalıdır” uyarısı veriyor.
İthalat dağıtım fişi içerisinde birden fazla satıra oran bazında kesirli dağıtım yapıldığında “Dağıtım Toplamları Dağıtılacak Toplama Eşit Olmalıdır” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.

76

WINERP-39643 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Oracle Veritabanı kullanıldığında, zimmet fişi yazdırılırken “1.oraoledb: ora-00923: FROM keyword not found where expected (80040E14) Native error : (923)” hatası alınıyor.
Oracle veritabanında zimmet fişi yazdırılırken hata alınıyordu, düzeltildi.

77

WINERP-39389 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş üzerinde Kontrollü Onaylama penceresinde kayıt tarihi formatı düzgün gelmiyor.
Sipariş üzerinde Kontrollü Onaylama penceresinde kayıt tarihi formatı hatalı geliyordu, düzeltildi.

78

WINERP-39384 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. USYS
  alt alt Kuruluş Bilgileri – Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
İrsaliye İçin Miktar Zorunlu Alanı Çalışmıyor.
İrsaliyelerde miktar zorunlu alan seçeneğinin çalışması sağlanmıştır.

79

WINERP-38628 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış faturasını ekrana yazdırıp bu ekranda iken firma değiştirmek istediğimizde “Access Violation” hatası veriyor.
Satış faturası “Yaz” – ekran durumunda iken firma değiştir seçeneğine tıklandığında “Access Violation” hatası alınıyordu, düzeltildi.

80

WINERP-38585 TIGERENTERPRISE
Kullanıcının Planlama modülünde yetkisi yoksa malzeme browserında “Tür” seçeneklerinde Sabit Kıymet seçeneği gelmemektedir.
Kullanıcının Planlama modülünde yetkisi yoksa malzeme browserında “Tür” seçeneklerinde Sabit Kıymet seçeneği gelmiyordu. Gelmesi sağlandı.

81

WINERP-38275 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Satış elemanı zorunluluğu olan irsaliyede satış elemanı girme uyarısı alıp, sonrasında girip kaydedildiğinde fiş numarasını atlıyor.
Satış irsaliyesinde satış elemanı girme uyarısı alıp, sonrasında girip kaydedildiğinde fiş numarasını atlıyordu, düzeltildi.

82

WINERP-37634 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS İzle
alt alt Seçenekler…
İzle\Seçeneklerde Girilen Tanımlamalar Tüm Kullanıcılar İçin Toplu Olarak Düzenlenebilmeli
İzle menüsüne “Toplu Seçenek Güncelle” seçeneği eklenmiştir. Sadece Logo grubundaki kullanıcılarda gelecek bu seçenek ile İzle\Seçeneklerde girilen kullanıcı ön değerlerinden istenilen kullanıcılara toplu bir şekilde aktarılabilmesi sağlanmaktadır.

Konu ile ilgili dokumanın bulunduğu linkine buradan ulaşabilirsiniz.

83

WINERP-37502 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa İşlemleri / Toplu Kayıt Ekle Cari Tahsilat Ve Cari Ödeme de “Satıcı Kodu Girilmelidir” Mesajı Alınmakta.
Kasa İşlemleri / Toplu Kayıt Ekle, Cari Tahsilat ve Cari Ödeme de “Satıcı Kodu Girilmelidir” mesajı alınıyordu,düzeltildi

84

WINERP-37221 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura/irsaliye içerisinde “Sipariş Hareketi Aktar” yapıldığında, “Sipariş Aktar” ekranında listelenen sipariş satırları yanında sipariş fişinde girilen Satır Açıklaması ve Satır Açıklaması 2 alanları da listelenmeli.
Fatura ve irsaliye içerisinde F9 – “Sipariş Hareketi Aktar” ekranında listelenen sipariş satırlarındaki Satır Açıklaması ve Malzeme Açıklaması 2 alanlarının da listelenmesi sağlandı.

85

WINERP-36926 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Navigator
  alt alt Banka Fonksiyonları – BNACCALC
BNACCALC fonksiyonunda Slc filtresi çalışmıyor.
Navigator BNACCALC fonksiyonunda SLC filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.

86

WINERP-36540 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Sabit Kıymet İşlemleri browserında listelen zimmet fişleri, browser sol alt köşede bulunan Yazıcı ikonuna basılarak yazdırılamıyor, butona basıldığında tepki vermiyor.
Sabit kıymet işlemleri browserında listelenen zimmet fişleri yazdırılamıyordu, düzeltildi.

87

WINERP-36498 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura içinde “Alt+5” ile satırlara indirim uygulandığında indirim satırındaki ambar bilgisi hatalı geliyor.
Fatura içinde Alt+5 ile satırlara indirim uygulandığında indirim satırındaki abmbar bilgisi hatalı geliyordu, düzeltildi.

88

WINERP-35909 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme kartı F9-Talep Hareketleri ekranında butonlar pasif (disable) gelmekte.
Devir yapılan firmada, malzeme kartı, F9-Talep Hareketleri ekranında “Filtre” butonu pasif geliyordu, aktif (enable) gelmesi sağlandı.

89

WINERP-35758 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme kartında Toplu Güncelleme yetkisi, “Firmaya Gönder” yetkisi verildiğinde gelmekte.
Kullanıcı işlem yetkilerinde, Malzeme yönetimi / Malzemeler altında Firmaya Gönder yetkisi yoksa malzeme kart browserında Toplu Güncelleme seçeneği gelmiyordu, düzeltildi.

90

WINERP-35364 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Mahsup fiş basımında alan listesinden eklenen “İşlem Dövizi Türü” TL yerine TRY geliyor.
Mahsup fiş basımında alan listesinden eklenen “İşlem Dövizi Türü” alanının TRY yerine TL getirmesi sağlandı.

91

WINERP-35362 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Sabit kıymet kartı içinde Satınalma/Satış Fiyatları bölümünden birim fiyat girilmek istendiğinde karakter sınırlaması oluyor.
Sabit kıymet kartı içinde Satınalma/Satış Fiyatları bölümünden birim fiyat girilmek istendiğinde karakter sınırlaması oluyordu, düzeltildi.

92

WINERP-35358 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Varyant Kodu ve Açıklaması’ndaki karakter sayısı arttırılmalıdır, 200 karakter ve üzeri olmalıdır.
200 karakterli varyant açıklaması alanı varyant kartları üzerine eklenmiştir.

93

WINERP-35085 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Satış siparişi üzerinde “Karşı Sipariş Oluştur” denildiğinde, satış siparişinde seçilen ödeme planı satınalma sipariş fişine geliyor. Satınalma sipariş fişinde seçili olan cari hesap kartındaki ödeme planı öndeğer gelmeli.
Satış siparişi üzerinde “Karşı Sipariş Oluştur” denildiğinde oluşan satınalma sipariş fişinde seçili olan cari hesap kartındaki ödeme planının öndeğer gelmelisi sağlandı.

94

WINERP-34611 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura browserında F7 ile fatura ön izleme yapıldığında birim fiyat kuruş hanesini döviz türleri parametresinden çekiyor.
Faturalar penceresinde F7 ile fatura ön izleme yapıldığında birim fiyat kuruş hanesini döviz türleri parametresinden getiriyordu, düzeltildi.

95

WINERP-34109 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Satın alma faturası ile oluşan sabit kıymet kayıtlarının kodu şablonda göre oluşmuyor.
Satınalma faturasının kaydedilmesi ile sabit kıymet kaydı oluşturulurken, eklenen sabit kıymet kaydının kod değerinin, sabit kıymet kaydı numara şablonundan atanarak oluşması sağlandı.

96

WINERP-33293 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Navigator
  alt alt Muhasebe Fonksiyonları – OHPCALC
OHPCALC fonksiyonunda ACC filtresi kullanıldığında tutar hatalı geliyor.
OHPCALC fonksiyonunda ACC filtresi kullanıldığında tutar hatalı geliyordu,düzeltildi.

97

WINERP-33287 TIGERENTERPRISE Üretim Tanımları
alt alt Kayıt ve Atama Listeleri – Seviyelere Göre Standart Reçete Maliyetleri Listesi
Standart Reçete Maliyeti raporunda yapılan tasarım, Seviyelere Göre Standart Reçete Maliyetleri raporuna da kaydediyor.
Standart Reçete Maliyetleri Listesi’nde yapılan tasarımlar, Seviyelere Göre Standart Reçete Maliyetleri Listesi tasarımlarında listeleniyordu, listelenmemesi sağlandı.

98

WINERP-33250 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura formundaki satır sayısı düzgün çalışmıyor.
Faturada malzeme ve alt satırında hizmet var form dizaynında alan listesinden “Satır sayısı” tanımlandığında hatalı basıyordu, düzeltildi.

99

WINERP-33228 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari hesaplarda Yetki Kodu alanında “Tanımla” seçeneği (İhracat modülündeki tüm yetkiler kaldırılmış durumda iken) gelmiyor.
Cari hesaplarda Yetki Kodu alanında “Tanımla” seçeneği (İhracat modülündeki tüm yetkiler kaldırılmış durumda iken) gelmiyordu, düzeltildi.

100

WINERP-33162 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Navigator
  alt alt Malzeme Fonksiyonları – STCNUM2
Stcnum2 ile son hareket tarihi sayı formatında geliyor.
STCNUM2 fonksiyonu ile malzemeye ait son hareket tarihi bilgisi ,excelde hücre tipi tarih formatında olmasına rağmen sayı olarak listeleniyordu,tarih formatında görüntülenmesi sağlandı.

101

WINERP-31440 GO 3GO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
GoPlus’da Talep Yönetimi mevcut ancak “Ambar Fişi” içerisinde F9″ Talep Fişi-Talep Hareketi Aktar” seçenekleri yok; olmalı.
Goplus ve GO 3 ürünlerinde ambar fişi satırlarında sağ mouse menüye “Talep Fişi Aktar” ve “Talep Hareketi Aktar” seçenekleri eklendi.

102

WINERP-31424 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt İşlemler – Hizmet KDV Oranı Güncelleme
Hizmet KDV oranı güncellemede yeni KDV oranı 0 girilemiyor.
Hizmet KDV oranı güncelleme işlemi yapılırken “Yeni KDV Oranı” filtresinde 0 değeri girilemiyordu, girilebilmesi sağlandı.

103

WINERP-31257 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Toplu kayıt eklerken cari hesabın kullanım yeri dikkate alınmadan cari hesap seçimi dikkate alınıyor.
Kasa işlemlerinde, Toplu Kayıt seçeneği ile fiş eklenirken Cari Hesap Unvanı alanında ünvan bilgisi girildiğinde kullanım yeri dikkate alınmadan cari hesap seçimi yapılabiliyordu,düzeltildi.Ünvan bilgisi ile kullanım yeri seçeneklerinde finans bölümü işaretli olmayan cari hesap satıra çağrıldığında “İlgili Cari Finansta Kullanılamaz” uyarısı verilmeye başlanmıştır.

104

WINERP-30217 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Satınalma
alt alt Hizmet Raporları – İşyerlerine Göre Alınan Hizmet Dağılımı
Hizmet Raporları altındaki İşyerlerine Göre Hizmet Dağılımı raporu iptal edilen hizmet faturalarını da rapora dahil ediyor.
Hizmet raporları altındaki, İşyerlerine Göre Hizmet Dağılımı raporu iptal edilen hizmet faturalarını da rapora dahil ediyordu, düzeltildi.

105

WINERP-30032 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Alınan serbest meslek makbuzunda işyeri göre verilen masraf merkezleri yanlış geliyor.
Alınan serbest meslek makbuzunda işyerine göre tanımlanan masraf merkezleri Muhasebe Kodları ekranına hatalı geliyordu, düzeltildi.

106

WINERP-29955 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Karma koli satırlarını oluşturan malzeme kartlarında miktar küsuratlı girilebilmelidir.
Karmakoli satırlarını oluşturan malzeme kartlarında ondalıklı miktar bilgisi girilebilmesi sağlandı.Ondalıklı giriş için birim seti tanımı içerisinde ana birim kodunun “Bölünebilir” özellikte olması gerekmektedir.

107

WINERP-29727 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Banka Raporları – Banka Kredi Taksitleri Raporu
Banka Kredi Taksitleri browser penceresine yapılan öndeğer filtre öndeğer olarak gelmiyor.
Banka Kredi Taksitleri browserına eklenen öndeğer filtrenin, öndeğer gelmesi sağlandı.

108

WINERP-29372 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Oracle Database kullanıldığında, Malzeme Ekstresi alınırken filtre öndeğerinde “Varyant Bazında Listelenecek” filresi “Evet” olarak seçildiğinde “Raporlanacak Kayıt Bulunamadı” hatası alınıyor.
Malzeme Ekstresi filtre penceresinde “Varyant Bazında Listelenecek= Evet” olarak seçildiğinde “Raporlanacak kayıt bulunamadı” hatası alınıyordu, düzeltildi.

109

WINERP-29332 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Yeni açılmış bir cari hesaba devir çeki girişi yapıldıktan sonra ilgili cari silinebiliyor.
Sadece devir çeki girişi yapılmış bir cari hesap kullanım dışı yapılarak çıkartılabiliyordu. Hareket gören cari hesapların çıkartılmaması doğrultusunda işlem görmesi sağlanmıştır.

110

WINERP-29070 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları – Borç Takip Raporu
Borç Takip Raporu’nda Ticari İşlem Grubu filtresi verildiğinde ödemeli siparişleri göstermiyor.
Borç Takip Raporu’nda Ticari İşlem Grubu filtresi kullanıldığı zaman Ödemeli Sipariş Fişleri’ni getirmiyordu, düzeltildi.

111

WINERP-28820 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
Çalışma tarihi sabitlenip mamul üzerinde “Otomatik Üretim Emri Oluştur” denildiğinde çalışma tarihi dikkate alınmıyor, günün tarihi ile üretim emri oluşuyor.
Çalışma tarihi sabitlenip mamul üzerinde “Otomatik Üretim Emri Oluştur” denildiğinde çalışma tarihi dikkate alınmıyor, günün tarihi ile üretim emri oluşuyordu. Çalışma tarihini dikkate alması sağlandı.

112

WINERP-28816 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kullanıcı yetkilerinde Finans – Kasa İşlemleri altındaki “Toplu Kayıt Ekle” yetkisi çalışmıyor.
Kullanıcının, kasa işlemlerinde “Toplu Kayıt Ekle” yetkisi olmamasına rağmen toplu kayıt ekleyebiliyordu, düzeltildi.

113

WINERP-28797 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Hareket Dökümü
Cari Hesap Hareket Dökümü Fatura Detayı “Evet” Filtresi İle Alındığında Stok Açıklaması Standart Alanı 29.Karakterden Sonrası Basılamıyor
Cari hesap hareket dökümü fatura detayı “Evet” filtresi ile alındığında Stok Açıklaması standart alanında 29. karakterden sonrası basılamıyordu, basılması sağlandı.

114

WINERP-28778 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Teminat Raporları – Müşteri Teminatları
Müşteri Teminatları Raporu’nda, kullanıcının yetkisi olmadığı halde farklı işyerlerine ait müşteri teminatları görebilmekte.
Müşteri Teminatları raporunda kullanıcı, yetkisinin olmadığı işyerlerine ait müşteri teminatlarını listeleyebilmekteydi, yetkisinin olduğu işyerlerinin müşteri teminatlarını görebilmesi sağlandı.

115

WINERP-28575 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş üzerinden “Çoklu Faturala” yapıldığında oluşan faturalarında saat bilgileri aynı oluyor; faturaların oluşturulma saati olmalı.
Sipariş üzerinden “Çoklu Faturala“ yapıldığında oluşan faturalarda saat bilgisinin otomatik bilgisayar saati üzerinden alınması sağlandı.

116

WINERP-28371 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satınalma
alt alt Malzeme Raporları – Mal Fazlası Raporu
Satınalma malzeme raporları arasında yer alan Mal Fazlası Raporu’nda Son Satış Tarihi kolonunda iptal olmuş satırları da dikkate alıyor. İptal satırları getirmemeli.
Satınalma/Malzeme Raporları/Mal Fazlası raporundaki Son Satış Tarihi kolonunun İptal olmuş satırları dikkate almaması sağlandı.

117

WINERP-28321 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Plasiyer Satış Raporları – Malzeme Satış Raporu
Malzeme Satış Raporu’nda standart alanlardaki Malzeme Kodu ve Malzeme Özel Kodu yanlış değer getiriyor.
Satış Dağıtım \ Plasiyer Satış Raporları \ Malzeme Satış Raporunda standart alanlardaki “Malzeme Kodu” ve “Malzeme Özel Kodu” yanlış değer getiriyordu, düzeltildi.

118

WINERP-28290 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Verilen Hizmet Kartları
Verilen hizmet için yetki kodu tanımlanmış kullanıcıda verilen hizmet listesinde yetki kodunu dikkate almıyor.
Verilen hizmet için yetki kodu tanımlanmış kullanıcıda verilen hizmet listesinde yetki kodu dikkate alınmıyordu, düzeltildi.

119

WINERP-28289 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Banka Raporları – Banka Kredileri Listesi
Banka Kredi Listesi’nde Kredi Özel Kodu filtresi çalışmıyor.
Banka Kredileri Listesi raporunda “Kredi Özel Kodu” filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.

120

WINERP-28175 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim emirleri / iş emirleri formlarında listelenen kayıt sayısı bölümü yazdırılamıyor.
Üretim emirleri / iş emirleri formlarında listelenen kayıt sayısı bölümünün yazdırılması sağlanmıştır.

121

WINERP-27951 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari hesap kartı kopyalandığında, cari hesap kartı içerisindeki TC Kimlik Numarası, Banka Hesap Bilgileri ve IBAN No. alanları kopyalanıyor. Kopyalanmaması sağlanmalı.
Cari hesap kartı kopyalandığında, cari hesap kartı içerisindeki T.C kimlik numarası, banka hesap bilgileri ve Iban numarası alanları kopyalanıyordu, kopyalanmaması sağlandı.

122

WINERP-27643 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Yönetim Karar Destek
alt alt Ana Kayıtlar – Rapor Üretici
Rapor üreticideki Detaylı Cari hesap Ekstresi Raporunda, alınan ve verilen vade farkı faturasına ait tutarlar boş geliyor.
Rapor Üreticideki Detaylı Cari hesap Ekstresi raporunda, Alınan ve Verilen vade farkı faturasına ait tutarlar boş geliyordu, düzeltildi.

123

WINERP-27535 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Sipariş Raporları – Alınan Sipariş Hareketleri Dökümü
Ayrıntılı Satış Siparişleri Dökümü raporunda, kullanıcının yetki kodu dışımdaki siparişler de listeleyebiliyor.
Ayrıntılı satış siparişleri dökümünde, kullanıcının yetki kodu dışındaki siparişlerin listelenmesi engellenmiştir.

124

WINERP-25966 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Banka kredisi taksit ödemesi sonucu oluşan banka işlem fişinin başlığına Proje Kodu bilgisi gelmiyor.
Banka kredisi taksidi ödemesi yapıldığında oluşan banka işlem fişinin başlığına proje kodu gelmiyordu, gelmesi sağlandı.

125

WINERP-25965 TIGERENTERPRISETIGER PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Banka kredisi kaydedildiğinde oluşan banka virman ve banka işlem fişi satırlarına proje kodu gelmiyor.
Banka kredisinin kaydedilmesi sonucu oluşan banka virman ve banka işlem fişi satırlarına, banka kredisinde seçilen proje kodu bilgisi gelmiyordu, gelmesi sağlandı.

126

WINERP-25728 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış faturasında girilen satır açıklaması bilgisi, malzeme hareketlerindeki “Ödeme Şekli” alanına geliyor.
Satış faturasında girilen satır açıklaması bilgisi, malzeme hareketlerindeki ödeme şekli alanına gelmesi önlenmiştir.

127

WINERP-25392 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış faturası içindeki F9-Maliyetler penceresi “Pencere Boyutları Saklansın” işaretli olduğu halde tam ekran gelmiyor.
İzle/Seçenekler menüsündeki “Pencere Boyutları Saklansın” kutucuğuna bağlı olarak Satış Faturası içindeki F9-Maliyetler pencere boyutlarının saklanması sağlandı.  Not: Maliyetler penceresine “Öndeğerlere Dön” seçeneği de eklenmiştir.

128

WINERP-25099 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satınalma
alt alt Ana Kayıtlar – Malzeme (Sınıfı) Alış Fiyatları
Fiyat kartları browser ekranında, Sıralama alanındaki karakter sayısı nedeniyle doğru filtreleme yapılamıyor.
Malzeme fiyat kartı içerisinde Sıralama alanına 3 karakter girişi yapılabilirken browser filtre ekranında sadece 2 karakter girişi yapılabiliyordu, düzeltildi.

129

WINERP-24559 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Banka Raporları – Banka Kredi Taksitleri Raporu
Banka Kredi Taksitleri raporunda Kredi Özel Kodu ve Banka Hesap Kodu filtreleri çalışmıyor.
Banka Kredi Taksitleri raporunda, Kredi Özel Kodu ve Banka Hesap Kodu filtrelerinin çalışması sağlandı.

Not: Bu madde kapsamında,

Banka Hesap Kodu filtresi—>Banka Ticari Hesap Kodu olarak

Banka Hesap No filtresi —>Banka Ticari Hesap No filtresi olarak değiştirilmiş olup “Banka Kredi Hesap Kodu” ve “Banka Kredi Hesap No” filtreleri eklenmiştir.

130

WINERP-22506 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Dosya
  alt alt Öndeğerleme – Faturalar
Öndeğerleme Servisi filtrelerinde fatura üzerinde daha önce girilmiş masraf merkezleri varsa silinmesi filtreye bağlı olsun.
Öndeğerleme servisi çalıştırıldığında gelen muhasebe hesabında masraf merkezi yoksa fişte girilen masraf merkezinin silinip silinmemesi filtreye bağlanmıştır. Bu kapsamda,

-Öndeğerleme servisine; “Güncellenecek masraf merkezi değerleri: Sadece boş kodlar / Bütün kodlar” filtresi eklenmiş olup

-“Yeni muhasebe değerlerini” filtresi “Yeni muhasebe / masraf merkezi değerleri”

-“Güncellenecek değerler” filtresi “Güncellenecek muhasebe değerleri” olarak güncellenmiştir.

131

WINERP-22358 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Ödemesi yapılmış firma kredi kartı fişine girilip kredi kartı hesap bilgisi değiştirilebiliyor.
Kredi kartı ve firma kredi kartı fişi tahsilatı yapıldıktan sonra cari ve banka bilgisinin değiştirilememesi sağlanmıştır.

132

WINERP-21545 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Teklif Yönetim Raporları – Teklif Listesi
Teklif Listesi raporunda Teklif Tarihi filtresi kullanıldığında telifler listelenmiyor.
Teklif yönetimi raporlarında yer alan Teklif Listesi tarih aralığı filtresi ile alındığında ” Raporlanacak kayıt bulunamadı ” mesajı alınıyordu, düzeltildi.

133

WINERP-20801 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Tahsilat
Skonsol2’de Tahsilat giriş penceresinde kullanıcının işyeri yetkisi kontrol edilmeli.
Skonsol2’de Tahsilat ekranında taksit hareketleri üzerinden işlem yapılırken kullanıcının işyeri yetkisinin dikkate alınması sağlandı. Bu kapsamda kullanıcı, yetkisi olmayan bir işyeri bilgisi ile oluşturulmuş taksit hareketi üzerinde işlem yapmak istediğinde “X No’lu İşyerini Kullanmaya Yetkiniz Yoktur” mesajı alınmakta ve işlemin yapılmasına izin verilmemektedir.

134

WINERP-20209 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Fatura kayıt işlemi sonrası “Değiştir” ile faturaya girilip işyeri ve ambar bilgisi değiştirildiğinde irsaliye browser ekranındaki ambar bilgisi değişiklik öncesi ambar bilgisi olarak duruyor.
Fatura kayıt işlemi sonrası “Değiştir” ile faturaya girilip işyeri ve ambar bilgisi değiştirildiğinde, irsaliye browser ekranındaki ambar bilgisinin değişmesi önlenmiştir.

135

WINERP-20205 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış
Skonsol2’de birim fiyat girişi olmadan sevkiyat fişi kaydedilemiyor. “Ödenecek Bir Tutar Yoktur” mesajı alınıyor.
Skonsol2’de birim fiyat girişi yapılmadan kaydedilmek istenen sevkiyat işlemi “Ödenecek tutar yoktur” mesajı alınarak kaydedilemiyordu, düzeltildi.

136

WINERP-19922 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
İşyerleri arası işlem bordrosu (müşteri çeki)/(müşteri senedi) bordroları kaydedildiğinde browser ekranında hesap kolonunda bilgi listelenmiyor. İşlem bordrolarında olduğu gibi bordro türü bilgisi listelenmeli.
İşyerleri arası işlem bordrosu (müşteri çeki)/(müşteri senedi) kaydedildiğinde browserda Hesap kolonunda “Bordro Türü” bilgisinin listelenmesi sağlandı.

137

WINERP-17638 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Malzeme ve Finans modüllerine tam yetkisi olan Logo harici tüm kullanıcılarda, cari hesap kartı F9 menüde “Sevk Edilmiş Emanet Malzemeler” Seçeneği gelmiyor.
Malzeme ve finans modüllerine tam yetkisi olan Logo harici tüm kullanıcılarda, cari hesap kartı F9 menüde “Sevk Edilmiş Emanet Malzemeler” seçeneğinin gelmesi sağlanmıştır.

138

WINERP-17144 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar – Banka Kartları
Yetki koduna bağlı olarak kullanıcının yetkisinin olmadığı banka hesaplarının hareketleri, banka üzerinden Hareketler seçeneği ile listelenmekte.
Banka hesapları üzerinde yetki kodu verilmeyen kullanıcıların, banka üzerinde hareketler seçeneğinde yetkisi olmayan hareketleri görmesi engellenmiştir.

139

WINERP-15815 TIGERENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – İş Emirleri
İş emrine seçilen özel kod renklendirildiğinde iş emri browser ekranına renk yansımıyor.
İş emrine tanımlanan renkli özel kodun browserda iş emirlerinde renkli listelenmesi sağlanmıştır.

140

WINERP-13183 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Parametreye bağlı olarak irsaliye ve fatura hareketlerinde sipariş kontrolü yapıldığı durumda, sipariş bağlantısı olmayan kullanıcı tanımlı irsaliye girişi yapılabiliyor.
İrsaliye ve fatura hareketlerinde “Sipariş Kontrolü: Evet” parametresi tanımlı iken; kullanıcı tanımlı irsaliyelerde sipariş bağlantısını kontrol etmiyordu, düzeltildi.

141

WINERP-10267 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişleri penceresinde F7 – Önizleme işlemi yapılamıyor.
Talep Fişleri penceresinde fiş üzerinde F7 – Ön İzleme penceresinin açılması sağlandı.

142

WINERP-10226 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. USYS
  alt alt Yönetim – Kullanıcılar
Satış sipariş fişleri için yetki kodu verildiğinde, malzeme kartı üzerinden Alınan Sipariş Hareketleri Ekranında satınalma sipariş fişleri listelenmiyor.
Satış siparişleri için kullanıcıya yetki kodu verildiğinde, malzeme kartı üzerinden Sipariş Hareketleri penceresine ulaşıldığında satınalma siparişleri listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.

143

WINERP-10164 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Ambar fişine “Talep Fişi Aktar” ile açılan browserdan “Talep Fişi Aç” denildiğinde açılan talep fişi satırları browserında, Varyant Kodu kolonunda malzemenin birim bilgisinin son karakteri yazıyor.
Ambar fişi içerisinde talep fişi aktarılırken, “Fişi Aç” seçeneği ile ulaşılan talep fişi satırları browser ekranında Varyant Kodu kolonunda malzemenin birim bilgisinin 3. karakter ve sonrası listeleniyordu; düzeltildi.

144

WINERP-10148 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Çek/Senet Raporları – Özet Bordro Dökümü
Özet Bordro Dökümü’nde İşlem Türü filtresinde “Çek Çıkış Banka Tahsil” seçildiğinde cari hesap bilgisi listelenmemelidir.
Çek/Senet Raporları altında yer alan Özet Bordro Dökümü raporunda çek çıkış banka tahsil bordrolarında bordro içerisindeki ilk çekin cari hesap bilgisi raporda getiriyordu, boş gelmesi sağlandı.

145

WINERP-10143 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış faturası içerisindeki F9 -Maliyetler ekranında F11 ile yapılan kolon ayarları saklanmıyor.
Satış faturası içerisinde F9 – Maliyetler penceresinde yapılan kolon ayarlarının (F11) saklanması sağlanmıştır.

146

WINERP-10106 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep fişinde, Malzeme-Tedarikçi tabında önceliği olan tedarikçi cari hesabı dikkate almayarak, ilk satırdaki tedarikçi kodu talep fişi satırına gelmektedir.
Talep karşılama işleminde Malzeme-Tedarikçi tabında önceliği olan tedarikçi cari hesabın dikkate alınarak talep fişinin oluşturulması sağlanmıştır.

147

WINERP-9689 TIGERENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – İş Emirleri
İş emirlerinde yetki kodu ile giriş yapıldığı halde, yetkisi olmayan kullanıcılar da ilgili iş emirlerini görebiliyor.
İş emirlerinde yetki kodu ile giriş yapıldığında, yetkisi olmayan kullanıcıların ilgili iş emirlerini görmesi engellenmiştir.

148

WINERP-9612 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme kartı üzerinde, Sistem İşletmeni’nden eklenmiş olan tanımlı alanlar görüntülenemiyor.
Malzeme kartı üzerinde, Sistem İşletmeni’nden eklenmiş olan tanımlı alanların, malzeme içerisinde F9 menüde görüntülenmesi sağlanmıştır.

149

WINERP-9506 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Finans
  alt alt Hareketler – Teminat Bordroları
Teminat bordrosu yazdırıldığında Müşteri Banka Adı, Şube Kodu, Hesap No. alanlarında Banka Adı bilgisi listeleniyor.
Teminat bordrosu tasarımındaki müşteri şube kodu ve hesap no standart alanları ile müşteri banka adı bilgisi listeleniyordu, düzeltildi.

150

WINERP-9429 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
İşlem dövizli fiyat farkı faturasında fatura tarihindeki değil, günün tarihindeki kur geliyor.
İşlem dövizli fiyat farkı faturasında fatura tarihi değiştirildikten sonra detaylarda işlem dövizi seçildiğinde, ilgili tarihteki değil günün tarihindeki kur geliyordu, ilgili tarihteki kurun gelmesi sağlandı.

Not: Satış ve Dağıtım ile Satınalma Parametrelerinde; “Tarih Değişikliğinde Raporlama Dövizi: Kuru Güncellenmeyecek” tanımlı ve Dövizli faturanın İD türü ile firma raporlama dövizi aynı ise; FF faturasında önce detaylar tabında İD türü seçilip sonra FF faturasının tarihi değiştirildiğinde ilgili tarihteki kur gelmektedir.

151

WINERP-9416 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebe fişlerinde Toplu Basım penceresinde filtre olarak, muhasebe fişinin muhasebeleştirldiği modülün seçilerek toplu basım yapılabilmesi isteniyor.
Muhasebe fişlerinde toplu basım penceresinde “Kaynak Fiş Türü” filtresi ile muhasebe fişinin muhasebeleştirildiği modülün seçilerek toplu basım yapılabilmesi sağlandı.

152

WINERP-9387 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep karşılama işleminde kullanıcının yetkilerinde Sipariş Onay Bilgisi yetkisi olmamasına rağmen bu ekranda siparişin onay bilgisini değiştirebilmektedir.
Kullanıcının yetkilerinde sipariş Onay Bilgisi yetkisi olmamasına rağmen Talep Karşılama ekranında siparişin onay bilgisi değiştirilebiliyordu, düzeltildi.

153

WINERP-9189 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Toplu karşı sipariş oluşturma işlemi yetkilendirilebilmeli.
Kullanıcının satınalma siparişlerinde yetkisi olmamasına rağmen satış siparişleri üzeriden “Toplu sipariş Oluştur” işlemi ile karşı sipariş oluşturulabiliyordu “Bu işlemi yapmaya yetkiniz yoktur” uyarısı verilerek oluşturulması engellendi.

154

WINERP-9184 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. USYS
  alt alt Yönetim – Kullanıcılar
Kullanıcıya sadece kredi kartı fişi eklemesi için işlem yetkisi verildiğinde, kredi kartı fişi ekleme işlemi yapılamıyor. Ayrıca özel fiş ekleme yetkisinin de verilmesi gerekiyor.
Kullanıcıya sadece kredi kartı fişi ekleme yetkisi verildiğinde “Ekle” seçeneği gelmiyordu, düzeltildi.

155

WINERP-9010 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Faturaya “Değiştir” ile girilerek ticari işlem grubu değiştirildiğinde, irsaliyenin ticari işlem grubu değişmiyor.
“İrsaliyeler işyeri bilgisini faturadan alsın: Evet – Hayır ” parametresi ” İrsaliye bilgisini faturadan alsın” şeklinde liste yapısına dönüştürülmüştür. 1: İşyeri-ambar-fabrika seçeneği iken 2- Ticari işlem grubunu ifade etmektedir. 2.37.00 sürümü öncesinde evet parametresi seçilmiş firmalar tabloları sürüme göre güncelle işlemi yaptıklarında liste seçeneği 1 dolu olarak gelecek ve önceki çalışma şekli devam edecektir. Ticari işlem grubu seçeneği 2 defaultta seçili gelmeyecek bu kontrol için kullanıcının parametreden seçmesi gerekecektir.

156

WINERP-8824 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Banka geri ödeme planlarını kullanma yetkisi olmayan bir kullanıcı, faturanın Ödeme İşlemleri penceresinde “Geri Ödeme Planı Uygula” seçimi ile geri ödeme planlarını listeleyebiliyor.
Banka geri ödeme planlarını kullanma yetkisi olmayan bir kullanıcı, faturanın içine F9 – Ödeme Hareketleri (Parçalı / Ortalama) penceresinde “Ödeme Planı Uygula” seçimi ile geri ödeme (kredi kartı) planlarına ulaşabiliyordu, düzeltildi.

157

WINERP-8775 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Malzeme Raporları – Ayrıntılı Satış Raporu
Ayrıntılı Satış Raporu’nda Satış Elemanı filtresi kullanıldığında dağıtım emri bağlantılı fatura satırları listelenmiyor.
Ayrıntılı Satış Raporu’nda Satış Elemanı filtresi kullanıldığında dağıtım emri bağlantılı fatura satırlarının listelenmesi sağlanmıştır.

158

WINERP-8553 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Plasiyer Satış Raporları – Malzeme Satış Raporu
Plasiyer Satış Raporları-Malzeme Satış Raporu’nda rota kodu verildiğinde Rota Tanımı içerisinde seçilmeyen cari hesaplar da raporlanıyor.
Plasiyer Satış Raporları/ Malzeme Satış Raporunda Rota Kodu filtresi verildiğinde rotada seçilmemiş carileri de listeliyordu, düzeltildi.

159

WINERP-8478 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Birden fazla sayıda SMM mahsubu oluşturulurken satır açıklaması bilgisi eksik geliyor.
Aynı faturaya ikinci kez SMM mahsubu oluşturulduğunda satır açıklamalarının gelmesi sağlanmıştır.

160

WINERP-8454 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler – Barkod Etiket Basımı
Malzeme etiketine fiyat kartının döviz türü yazdırılamıyor.
Malzeme etiket tasarımı alan listesine “Malzemede Tanımlı Birim Satış Fiyat Para Birimi” ve “Malzemede Tanımlı Birim Alış Fiyat Para Birimi” alanları eklenmiştir.

161

WINERP-8369 TIGERENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt İş Emri Raporları – İş Emirleri Listesi
İş Emirleri Listesi raporunda Çalışan filtresi çalışmıyor.
İş Emirleri Listesi raporunda Çalışan filtresinin çalışması sağlanmıştır.

162

WINERP-8350 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS
 1. Navigator
  alt alt Fatura Fonksiyonları – INVCALC
INVCALC fonksiyonu ile fason fatura tutarları listelenemiyor.
INVCALC fonksiyonu ile fason faturalara ait tutarlar gelmiyordu, düzeltildi.

163

WINERP-7945 GO 3TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS İş Akış Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Görevler
Kayıt üzerinden iş akışı tamamlanırsa görevlerin tamamlanma yüzdeleri “100” olarak güncellenmiyor.
Kayıt üzerinden İş Akışı tamamlanırsa görevlerin Tamamlanma Yüzdeleri “100” olarak güncellenmiyordu, güncellenmesi sağlandı.