ERP ürünleri 2.36.00.01 ara sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Hazırlanan ara sürüm dosyaları sadece 2.36.00.00 sürüm dosyaları üzerine kopyalanmalıdır. Firma üzerinde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi ve Dönem üzerinde “Veritabanı Araçlarını Oluştur” işlemi yapılmasına gerek yoktur.

 

2.36.00.01 Ara Sürüm İçeriği :

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINERP-54753 GO 3 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS GOPLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Arşiv Uygulaması Kapsamında, Perakende Cari Hesaba Kesilen Satış Faturasında F9 – E-arşiv Bilgileri Ekranında Şahıs Şirketi Denildiğinde T.C Kimlik Numarası Doğruluk Kontrolü Yapılıyor. Yabancı Şahıslar İçin Kontrol Etmemeli (11111111111,22222222222)
e-Arşiv uygulaması kapsamında, Perakende cari hesaba kesilen satış faturasında F9 – e-arşiv bilgileri ekranında şahıs şirketi seçeneği ile girilen T.C Kimlik numarası doğrulamasında yabancı şahıslar için kullanılan (11111111111,22222222222) kimlik numaralarında kontrol edilmemesi sağlandı.

2

WINERP-54749 GO 3 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS GOPLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi “Silinecek” Olmasına rağmen Mahsup Fişi Silinmiyor
Muhasebeleşen fiş değiştirildiğinde , Muhasebe parametrelerinde bulunan “Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi” parametresi “Silinecek” seçilmiş olmasına rağmen muhasebe fişi silinmiyordu, silinmesi sağlandı.

3

WINERP-54657 TIGERENTERPRISE

TIGERPLUS

İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Serbest bölgeye ihracat faturaları e-fatura statüsünde ise dosya bilgileri değiştirilebilmeli.
E-fatura olarak girilmiş olan Serbest Bölgeye İhracat faturalarının dosya bilgilerinin değiştirilebilmesi için F9 menüye “İhracat Bilgilerini Değiştir” seçeneği eklenmiştir.

4

WINERP-54640 GO 3 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS GOPLUS
  1. Finans
    alt alt Ana Kayı
E-Arşiv Uygulaması Kapsamında, Zorunlu Tutulan Adres Bilgilerindeki Semt Alanı Zorunluğu Kaldırılmalı.
E-Arşiv Uygulaması Kapsamında, zorunlu tutulan adres bilgilerindeki semt alanının zorunluluğu kaldırılmıştır.

5

WINERP-54596 GO 3 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS GOPLUS
  1. Finans
    alt alt Ana Kayıtlar
2.36.00.00 Setinde Add-ons.ini Dosyasında GoGaranti.dll Ve Diyalogo.dll Dosyaları ‘+’ Olmasına Rağmen Eklentiler Program Açıldığında Açılmıyor.
Add-ons.ini dosyasında GoGaranti.dll Ve Diyalogo.dll dosyaları ‘+’ olmasına rağmen eklentiler program içerisinden açılamıyordu, düzeltildi.

6

WINERP-54581 GO 3 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS GOPLUS Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – Muhasebe Parametreleri
2.36.00 Versiyonda e-Defter Parametreleri Üzerindeki Diğer Parametreler Açılmak İstendiğinde “Başka Kullanıcılar Çalışma Parametreleri Üzerinde Çalışıyor” Uyarısı Alınmaktadır.
e-Defter parametreleri üzerindeki diğer parametreler açılmak istendiğinde “Başka kullanıcılar çalışma parametreleri üzerinde çalışıyor” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.

7

WINERP-54387 GO 3 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS GOPLUS Araçlar
altaltVeri Aktarımı (içeri)
Satınalma Faturası Ve Alınan Hizmet Faturası XML İle Yada LogoConnect Üzerinden Aktarıldığında Cari Hesap, Malzeme Ve Hizmet Kartında Girilen Satınalma Muhasebe Kodu Faturaya Öndeğer Gelmiyor.
Fatura XML şablonuna aşağıdaki alanlar eklendinde; 1 : “1” değeri verilirse öndeğerleme servisini kullanarak boş olan muhasebe kodlarını bağlantı kodlarından okuyarak doldurulması. 1 : “1” değeri verilirse öndeğerleme servisini kullanarak boş olan muhasebe kodlarını kartlardan okuyarak doldurur.

Bu alanlar XML’e standart’da eklenmeyip Lobjets ve LogoConnect üzerinden aktarılan XML kayıtlarında default eklenecektir. Bu alanlar XML’e eklenmediği durumda default “0” olarak algılanır ve işlem yapmaz.

8

WINERP-54943 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Uyarlama Araclari
alt alt Logo Objects
2.36 versiyonunda değiştirilen posta kodu alanının 2.36 patch setinde düzeltilmesi gerekmektedir.
2.36.00.00 versiyonunda Banka kartlarında değiştirilen posta kodu alanı 2.36.00.01 patch setinde düzeltildi.

9

WINERP-54727 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Uyarlama Araclari
alt alt Logo Objects
Otomatik kampanya uygula parametresi aktifken bazı faturalar Logo Objects ile Read-Post edilemiyor
Otomatik kampanya uygula parametresi aktifken bazı faturalar Logo Objects ile Read-Post edilemiyordu, edilmesi sağlandı.

10

WINERP-54462 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Uyarlama Araclari
alt alt Logo Objects
Sipariş için “satırlardaki ambar bilgisi değiştirilebilsin” parametresi “Hayır” olmasına rağmen başlıktaki ambar bilgisi satırlara yansımıyor
Sipariş için “satırlardaki ambar bilgisi değiştirilebilsin” parametresi “Hayır” olmasına rağmen başlıktaki ambar bilgisi satırlara yansımıyordu, yansıması sağlandı.

11

WINTLS-4714 TIGERENTERPRISETIGER PLUS Uyarlama Araclari
alt alt Logo Objects
TigerEnterprise3 Malzeme Browser’ına yapılan uyarlamadan sonra Browserda bazı componentler değişmektedir.
Malzeme Browser ‘ına yapılan uyarlamadan sonra browserda bazı componentler değişmekteydi, düzeltildi.

12

WINERP-55069 GO 3 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS GOPLUS Araçlar

altVeri Aktarımı (Excel’den)

2.36.00 Versiyonda, Araçlar\Veri Aktarımı (Excel) Seçeneği Malzeme ,Cari Ve Fiyat Kartları Güncelleme Olarak Aktarılmak İstendiğinde ‘Duplicate Error’ Hatası Alınıyor.
Araçlar\Veri Aktarımı (Excel) seçeneği ile malzeme ,cari ve fiyat kartlarının güncelleme olarak aktarılması sağlanmıştır.