ERP ürünleri için 2.36.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

 

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.
Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına – (eksi) işareti konulmalıdır.
Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına – (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.
Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT
2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.
Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.
Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar:
• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.
• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.
• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.
• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.
• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :
Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.
2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.
Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.
Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.12.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :
Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

2.12.00.00 sürümüyle birlikte ek paket ve ana paket kurulumları birleştirilip tek bir kurulum dosyası haline getirilmiştir. Kurulum sırasında girilen anahtar değerlendirilerek ek paket veya ana paket olmasına göre kurulum gerçekleştirilmektedir.

2.13.00.00. Versiyonuna Özel Uyarılar :
2.13.00.00 sürümü ile birlikte ürünlerimizin veritabanına eklediği kayıtlar bir anahtar ile şifrelenmeye başladı. Bu anahtar sayesinde veritabanına ürünlerimiz ve araçlarımız (Logo Objects, Logo Object Designer ve XML) ile eklenen kayıtlar, farklı yöntemler kullanılarak eklenen kayıtlardan ayırt edilebiliyor. Dış ortamdan eklendiği anlaşılan kayıtlar için uygulamalarımızda bu sürüm için herhangi bir engelleme yapılmamıştır. Sadece kayıtların dış ortamdan geldiği ilgili kayıt browser’ında farklı şekilde (üzeri çizili olarak) gösterilerek ayırt edilmiştir.
Oracle veritabanı kullanan firmalarda bu versiyon kullanılmamalıdır. Oracle veritabanı kullanan firmalar için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
Logo BI Basic ürünleri 20 Mart 2012 tarihinden itibaren ana paket ve geçiş paketleri ile birlikte bundle olarak sunulmaktadır. Uygulamanın setupları 2.13.00.00 sürümü ile birlikte yeniden düzenlenerek otomatik kurulur olması sağlandı. Bundle BI Basic ürünü hakketmiş bir ana paket veya geçiş paketi kurulumu sırasında BI Basic ürünü de otomatik olarak kurulabilmektedir. Logo BI yükleme detayları için güncellenen yükleme dokümanından (Yükleme Dökümanı) yararlanabilirsiniz.
İK programları ile entegrasyon kurulduğu durumlarda hem İK programının hem de ERP programının sürümleri 2.13.00.00 olmalıdır, sürüm farklılığı olmamalıdır.
2.12.01.00 ara sürüm içeriğine ait maddeler de hatırlatma amaçlı olarak madde listesinin sonuna eklenmiştir.

2.14.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :
Sql2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.
Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.19.00.00 versiyonuna özel uyarılar :
2.19.00 versiyonu ile bilikte Malzeme ve Hizmet toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alacaktır. Data büyüklüklerine göre farklılaşacak veritabanı güncelleme sürelerinin  tespiti için, güncellemenin öncelikle test ortamında yapılması önerilir.
LV_FFF_DD_SRVNUMS
LV_FFF_DD_SRVTOT
LV_FFF_DD_STINVENS
LV_FFF_DD_STINVTOT
LV_FFF_DD_VRNTINVENS
LV_FFF_DD_VRNTINVTOT
Bu versiyonla birlikte LG_ başlayan eski tablolara işlem yapılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor yada form tasarımlarındaki stok toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar kontrol edilerek view’lardan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

2.25.00.00 versiyonuna özel uyarılar :
2.25.00.00 sürümüne geçişle birlikte mevcut tablolara yeni kolonların eklenmesi gerekmektedir. Kolon eklenmesi ve kolonların güncellenmesi sırasında performans sorunu yaşanmaması için sürüm güncelleme işlemi öncesinde aşağıdaki sorguların çalıştırılması gerekmektedir.

FFF : firma numarası (001,002 gibi); DD : dönem numarası (01, 02, 03 gibi).

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC DISABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC  ADD “EMFLINEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE  ADD “CODEREF” int NULL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD “LINETYPE” smallint NULL

UPDATE LG_FFF_DD_CLFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_BNFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_KSLINES SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL
UPDATE LG_FFF_DD_EMFLINE SET CODEREF=0, LINETYPE=0 WHERE LINETYPE IS NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ENABLE TRIGGER ALL
ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ENABLE TRIGGER ALL

2.31.00.00 sürümüne özel uyarı :
Ürün görsel altyapısındaki güncellemelerden dolayı 2.31.00.00 ve sonrasındaki sürümlerde Tema kullanılmaması gerekmektedir.

2.34.00.00 sürümüne özel uyarı :

– 2.34.00 versiyonu ile birlikte Cari Hesap toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view’lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alabilir.

LV_FFF_DD_CLTOTFIL
LV_FFF_DD_CLTOTFILV1
LV_FFF_DD_GNTOTCL

Bununla birlikte; LG_FFF_DD_GNTOTCL, LG_FFF_DD_CLTOTFIL  tabloları artık kullanılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor ya da form tasarımlarındaki cari hesap toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar (SQLINFO) ve raporlar kontrol edilerek view’lar dan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.

2.35.00.00 sürümüne özel uyarı : 

Cari hesap toplamlarının view yapısına dönüştürülmesi ile birlikte Oracle veri tabanı kullanan müşterilerimizde işyeri bazında Cari hesap toplamlarının düzgün listelenebilmesi için versiyon değişimi sonrası cari hesap toplam servis çalıştırılmalıdır.
2.36.00.00 sürümüne özel uyarı : 
-  Toplu gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplamada performans arttırımı sağlamak için  Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi sırasında LG_FFF_DD_STFICHE tablosunda olan bazı kolonlar LG_FFF_DD_STLINE tablosuna yazılmaktadır.  Tabloları sürüme göre güncelleme sırasında performans sorunu yaşamamak için öncesinde;
ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “PORDERFICHENO” varchar(17) NULL
ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “QPRODFCREF” int NULL
ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD “RELTRANSFCREF” int NULL
UPDATE
       LG_FFF_DD_STLINE
SET
       PORDERFICHENO = STFIC.PORDERFICHENO, QPRODFCREF = STFIC.QPRODFCREF, RELTRANSFCREF = STFIC.RELTRANSFCREF
FROM
       LG_ FFF_DD _STLINE STRNS
       LEFT OUTER JOIN LG_FFF_DD _STFICHE STFIC ON (STRNS.STFICHEREF  =  STFIC.LOGICALREF)
WHERE
       STRNS.QPRODFCREF IS NULL
       AND ((STFIC.PORDERFICHENO ”) OR (STFIC.QPRODFCREF > 0) OR (STFIC.RELTRANSFCREF > 0))
UPDATE
       LG_FFF_DD_STLINE
SET
       QPRODFCREF = 0, RELTRANSFCREF = 0
WHERE
       QPRODFCREF IS NULL
İlgili Queryler firmada numarasına göre çalıştırıldıktan sonra Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi yapılmalıdır.
- Skonsol.exe üzerinden e-Arşiv faturası gönderimi ve e-Arşiv Formatında yazdırılabilmesi sağlanmış olup otomatik e-Arşiv gönderimi yapabilmek için aşağıdaki düzenlemelerin yapılması gerekecektir;
• Sistem işletmeni/Firma detaylarındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
• İşyeri bazında e-Arşiv uygulaması kullanılması durumunda, İşyeri tanımındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
• Ticari Sistem Yönetimi/Satış ve Dağıtım parametrelerindeki “Otomatik Fatura Basımı:Evet” olarak seçilmeli.
• Cari hesap kartında “Perakende Cari Hesap” checkbox seçeneği işaretli olan cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda F9 – e-Arşiv bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunludur.
-  e-Arşiv uygulaması kapsamında; tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için e-Arşiv bilgilerinin cari hesap kartından değil fatura içerisindeki e- Arşiv bilgileri alanından girilebilmesi sağlanmıştır.
Bunun için Cari Hesap Kartı’ndaki LogoConnect tabı altında bulunan e-Arşiv Bilgileri alanına “Perakende Cari Hesap” seçeneği eklenmiş ve bu seçeneğin işaretli olduğu cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda, fatura içerisindeki F9 – e-Arşiv Bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunlu hale getirilmiş ve buradaki bilgilerin e-Arşiv uygulamasında dikkate alınması sağlanmıştır.

ERP 25 Ocak 2016 Sürümü

 

Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINERP-54290 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
e-Arşiv uygulaması kapsamında, Firma tanımında e-Arşiv seçeneği işaretli olması durumunda Cari Hesap Kartı eklenirken; Vergi Numarası, T.C Kimlik Numarası, Ünvan, Ad-Soyad, Ülke, e-Mail Ve Adres bilgileri girişi zorunlu tutulmalı.
e-Arşiv uygulaması kapsamında, Firma tanımında e-Arşiv seçeneği işaretli olması durumunda cari hesap kartı eklenirken; vergi numarası, T.C Kimlik Numarası, ünvan, ad-soyad, e-mail ve adres bilgilerinin (adres1, semt, ilçe, il,ülke) girişi zorunlu hale getirilmiştir.
2 WINERP-54074 TIGER ENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – İş Emirleri
İş emrine durma nedeni girildiğinde kaynak kullanımları siliniyor.
İş emrinde, üretim emri başlangıç-bitiş zamanına eş zamanlı durma işlemi tanımlandığında, kaynak kullanımlarının (iş istasyonu, çalışan) silinmemesi sağlandı.
3 WINERP-54037 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari Hesap Özel Fişi içerisinde manuel ödeme tarihi girildiğinde devir işlemi ile diğer döneme aktarmıyor.
Cari Hesap Özel Fişi içerisinde elle ödeme tarihi girildiğinde devir işlemi ile diğer döneme aktarmıyordu, düzeltildi.

Not: Ödeme tarihi bilgisi mali dönem başlangıç tarihine göre ötelenerek gelmektedir bir önceki dönemle karşılaştırma yapıp PAYTRANS tablosunda update işlemi yapılmalıdır.

4 WINERP-53924 LOGOSTART (TR) Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Malzemeler
Start malzeme kartında tevkifat bilgileri girilemiyor.
LogoStart ürününde malzeme kartı Genel Bilgiler sekmesinde yer alan “Tevkifat Uygulansın” seçeneğine ve tevkifat oranlarına müdahale edilemiyordu, düzeltildi.
5 WINERP-53883 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS İthalat
alt alt Hareketler – Dağıtım Fişleri
İthalat dağıtım fişinde alınan serbest meslek makbuzu ile dağıtılan masraf varsa sonrasında Muhasebe kodları penceresi kaydedildiğinde LG_FFF_DD_EXIMDISTPEG tablosuna (-) yazıyor.
İthalat dağıtım fişinde alınan serbest meslek makbuzu ile dağıtılan masraf varsa sonrasında Muhasebe Kodları penceresi kaydedildiğinde LG_FFF_DD_EXIMDISTPEG tablosuna (-) yazıyordu, düzeltildi.
6 WINERP-53878 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
TFRS Düzeltme Fişleri İlgili Dönemde Muhasebe Hesap Bakiyesini Etkilemezken Devir Sonrasında Yeni Dönemdeki Muhasebe Hesaplarının Bakiyesini Etkilemektedir.
TFRS düzeltme fişleri devir sonrasında açılış fişine yansıyor, yeni dönemdeki hesap bakiyesini etkiliyordu. Yeni dönemde açılış fişine yansımaması ve hesap bakiyesini etkilememesi sağlandı
7 WINERP-53737 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
E-arşiv Uygulaması Kapsamında Gönderilen Faturalar E-arşiv Formatında Görüntülenerek Yazdırılabilmelidir.
e-Arşiv faturaların ticari sistemde görüntülenebilmesi için, faturalar üzerinde bulunan “e-Fatura Görüntüle” ve “e-Fatura Görüntülü Gönder” seçenekleri “e-Fatura/e-Arşiv Görüntüle”, “e-Fatura/e-Arşiv Görüntülü Gönder” olarak değiştirilerek e-fatura ve e-arşiv faturalarının görüntülenebilmesi sağlanmıştır.
8 WINERP-53736 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış
e-Arşiv uygulaması kapsamında, Skonsol üzerinden e-arşiv faturası gönderimi ve e-arşiv formatında yazdırılabilmesi sağlanmalı.
e-Arşiv uygulaması kapsamında, Skonsol üzerinden e-Arşiv faturası gönderimi ve e-Arşiv Formatında yazdırılabilmesi sağlanmıştır. Bu doğrultuda otomatik gönderim yapabilmek için;
- Sistem işletmeni/Firma detaylarındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
- İşyeri bazında e-Arşiv uygulaması kullanılması durumunda, İşyeri tanımındaki e-devlet tabına eklenen “e-Arşiv Entegratör Bilgileri” alanları doldurulmalıdır.
- Ticari Sistem Yönetimi/Satış ve Dağıtım parametrelerindeki “Otomatik Fatura Basımı:Evet” olarak seçilmeli.
- Cari hesap kartında “Perakende Cari Hesap” checkbox seçeneği işaretli olan cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda F9 – e-Arşiv bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunludur.
9 WINERP-53570 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Banka Kredileri
Banka Kredileri Üzerinde Ödeme Yap Seçeneği İle Banka Kredi Taksitlerine Müdahale Edilemiyor
Banka Kredi Taksitleri ekranında ilgili kredi satırında sağ tuş Ödeme Yap seçeneği ile anapara tutarı alanına müdahele edilemiyordu , düzeltildi.
10 WINERP-53539 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS “Fatura İptal Edildiğinde İrsaliye İptal Edilsin” parametresi “Hayır” iken iptal edilen e-arşiv faturalarındaki malzeme satırları siliniyor.
“Fatura İptal Edildiğinde İrsaliye İptal Edilsin” parametresinin “Hayır” seçilmesi durumunda, e-arşiv faturası iptal edildiğinde fatura ile irsaliye arasındaki bağlantı koparıldığı için malzeme satırları faturada listelenmiyordu. İptal edilen e-arşiv faturalarının e-arşiv raporu olarak gönderilmesi gerektiğinden dolayı “Fatura İptal Edildiğinde İrsaliye İptal Edilsin” parametresinin e-Arşiv faturaları için çalışmaması sağlandı.E-arşiv faturası silindiğinde bağlı bulunan irsaliyeler de iptal edilecektir.
11 WINTLS-4626 GO PLUS Go 3 ve Go Plus 2.35 Setlerinde Sistem İşletmeni Açılışta Yavaşlık Problemi.
Go3 ve GoPlus ürünlerinde Sistem İşletmeni açılışında performans sorunu yaşanıyordu, düzeltildi.
12 WINERP-53470 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler – *
e-Defter uygulamasında, mali dönem bağımsız ve özel dönem kullanan firmalarda yeni hesap dönemine geçiş yapıldığında ilgili ay için e-defter kontrol numarası yeniden (YEV20150900001) Başlamıyor.
e-Defter uygulamasında, mali dönem bağımsız ve özel dönem kullanan firmalarda yeni hesap dönemine geçiş yapıldığında kontrol numaralarının 000001’den başlaması sağlandı.
13 WINERP-53467 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
İndirilecek KDV Listesi “Tevkifat Uygulanmamış Tutarları Kullan” – “Evet” olarak alındığında bankadan ithalat için girilen hizmet faturasını tutarını satırda silmektedir.
İndirilecek Kdv Listesi, “Tevkifat uygulanmamış tutarları kullan: Evet ” filtresi ile alındığında bankadan ithalat için girilen hizmet faturasının tutarının gelmesi sağlandı.
14 WINERP-53416 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Fatura içerisinden cari hesap browserına ulaşıldığında browser filtrelerinde cari bakiyesi için tüm işyerleri seçilip filtre öndeğer olarak kaydediliyor, cari browser kapatılıp açıldığında filtreler ön değer olarak gelmiyor.
Fiş içerisinden cari hesap browser ekranına ulaşıldığında tüm işyerlerine ait toplam bakiyelerin listelenebilmesi için cari hesap browser ekranına öndeğer olarak eklenen filtrenin dikkate alınması sağlandı.

Not: Filtre tanımlandıktan sonra tüm kullanıcılarda öndeğer gelmesi için, Logo kullanıcısı ile filtre yükle alanında “Tüm kullanıcılar için öndeğer seç” aktif hale getirilmelidir.

15 WINERP-53373 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Karma koli malzeme kartı için tanımlanan satış koşulu (satıra) irsaliye ve fatura fişlerinde uygulanmak istendiğinde “Bu Kayıt İçin Tanımlı Bir Koşul Bulunamadı” uyarısı alınmaktadır.
Karma koli malzeme kartı için tanımlanan satış koşulu (satıra) irsaliye ve fatura fişlerinde uygulanmak istendiğinde “Bu kayıt için tanımlı bir koşul bulunamadı” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
16 WINERP-53252 TIGER ENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt İşlemler – Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama
Maliyet Hesaplama performans problemleri
Toplu gerçekleşen üretim emri maliyeti hesaplamada performans arttırımı için mevcut queryler optimize edilmiştir.
17 WINERP-53129 TIGER ENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt İşlemler – Toplu Gerçekleşen Üretim Emri Maliyeti Hesaplama
Gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplamada standart malzeme maliyetlerine göre hesap yapıyor, fazladan select sorgusu getiriyor.
Toplu gerçekleşen üretim emri maliyeti hesaplaması yapılırken tarih aralığını dikkate alması ve fazladan sorgu gitmesi optimize edildi.
18 WINERP-52695 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Zimmet fişi yazdirilirken ”1.Microsoft OLE DB Provider For SQL Server : Invalid Column Name ‘~R_LOGICALREF~’. (80040E14) Native Error : 42S22 (207)” hatasi alinmaktadir.
Zimmet fişi yazdırılmek istendiğinde “Invalıd Column Name..” mesajı alınıyordu, düzeltildi.
19 WINERP-52621 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Adres/Telefon Bilgileri
Cari hesap adres bilgileri manuel elle girildiği durumda, Adres/Telefon Bilgileri raporunda İl, İlçe, Semt bilgileri listelenmiyor.
Cari Hesap/Finans parametrelerindeki “Cari Hesap ve Sevkiyat Adresi Semt/İlçe/İl/Ülke Girişi Serbest Yapılabilsin” parametresi “Evet” olduğu durumda, Adres /Telefon Bilgileri raporunda İl, İlçe ve Semt bilgileri listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.
20 WINERP-52615 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Masraf Merkezi Kontrolü ve Muhasebe Hesabı Kontrolü parametreleri açıkken malzeme fişlerini kaydederken F9-Muhasebe Kodları’nda masraf merkezi olmasına rağmen “Fişte Masraf Merkezi Girilmemiş Satırlar Var” uyarısı alınıyor.
Malzeme Yönetimi fişlerini kaydederken F9-Muhasebe Kodları’nda masraf merkezi olmasına rağmen “Fişte Masraf Merkezi Girilmemiş Satırlar Var” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
21 WINERP-52576 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Risk Durumu
Cari Hesap Risk Durum raporunda Alacak Bakiye-Borç Bakiye Aralığı filtreleri çalışmıyor.
Cari Hesap Risk Durum raporunda Alacak Bakiye ve Borç Bakiye Aralığı filtreleri çalışmıyordu, düzeltildi.
22 WINERP-52575 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Sipariş Raporları – Alınan Sipariş Hareketleri Dökümü
Satış Sipariş Hareketleri Dökümü raporunda performans problemi yaşanıyor.
Satış sipariş hareketleri dökümü raporunda performans iyileştirme işlemleri yapılmıştır.
23 WINERP-52555 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satınalma
alt alt Ana Kayıtlar – Alınan Hizmet Kartları
Alınan/verilen hizmet kartlarına Açıklama2 alanının eklenmesi talep ediliyor.
Alınan/Verilen Hizmet kartlarına Açıklama 2 alanının eklenmesi ve bu alana girilen bilginin de Açıklama 2 alanının olduğu fiş ve faturalarda listelenmesi sağlandı.
24 WINERP-52547 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
E-Arşiv Uygulaması Kapsamında Entegratör Sunucuya İletilmeyen e-Arşiv Faturaları Üzerindeki Yaz Seçeneği Kaldırılmalı.
e-Arşiv faturalarında, 0: e-Arşiv Faturası Oluşturulacak ,1: e-Arşiv Faturası Oluşturuldu, 5: Sunucuda Hata alındı statülerinde yaz seçeneğinin gelmemesi sağlandı.
25 WINERP-52477 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Ekstresi
Cari Hesap Ekstresi’nde alan listesinde bulunan Fatura KDV Toplamı alanı doğru değer getirmiyor.
Cari Hesap Ekstresi’nde alan listesinde bulunan Fatura KDV Toplamı alanının doğru değer getirmesi sağlanmıştır.
26 WINERP-52307 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Cari hesap muhasebe kodu yerel para birimi için hatalı gelmektedir.
“Fiş İşlem Döviz Türü” ‘ne göre cari hesap muhasebe bağlantı kodları tanımlandı ise, muhasebe hesap kodunun, fiş detaylar tabında seçilen işlem döviz türüne göre gelmesi sağlandı.
27 WINERP-52273 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Tevkifat Limitleri Cari Hesap Ve Gün Bazında Kontrol Edilecek Parametresi Aktifse İrsaliyeden Faturaya Aktarımda Limit Kontrolü Hatalı Yapılıyor Ve KDV Tutarları Yanlış Oluşuyor
Tevkifat Limitleri Cari Hesap ve gün bazında kontrol edilecek parametresi aktifse İrsaliyeden Faturaya aktarımda Limit Kontrolü hatalı çalışıyordu, düzeltildi.
28 WINERP-52122 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Toplu basım filtrelerinde e-arşiv faturası filtre olarak verilebilmeli.
Toplu basım filtrelerine e-Arşiv seçenekleri de eklenerek basım yapılabilmesi sağlanmıştır.
e-Fatura filtre başlığı altında yer alan fatura türleri: Kağıt Fatura, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Arşiv (İnternet) Faturası
29 WINERP-52119 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Banka Raporları – Banka Ekstresi
Banka Hesap Eksresinde Çek Çıkış Banka Tahsil Fişleri Üzerinde Tıklandığında İlgili Fiş Açılmıyor
Banka Hesap Ekstresinde, Çek Çıkış Banka Tahsil fişleri üzerinde çift tıklandığında ilgili fişin açılması sağlandı.
30 WINERP-52116 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Borç Takip penceresinde filtrelere Proje Kodu’nun eklenmesi isteniyor.
Borç Takip penceresi filtrelerine “Proje Kodu” seçeneği eklenmiştir.
31 WINERP-52115 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Maliyet dağıtım fişi muhasebeleştirilirken fiş tarihi ve hizmet açıklaması oluşan mahsup satırında açıklama olarak yazılmalı.
Maliyet dağıtım fişi muhasebeleştirilirken “Fiş Tarihi” ve “Hizmet Açıklaması” bilgilerinin , “Muhasebe Fişi Satır Açıklaması” seçeneklerine eklenerek oluşan muhasebe fişine yansıması sağlanmıştır.
32 WINERP-52114 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Özet Bordro Dökümü
Özet Bordro Dökümü raporunda Ticari İşlem Grubu Filtresi çalışmıyor.
Özet Bordro Dökümü raporunda “Ticari İşlem Grubu” filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.
33 WINERP-52113 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Müşteri Çek/Senetleri
Müşteri Çek/ Senetleri rapor filtrelerine Ticari İşlem Grubu filtresi eklenmelidir.
Müşteri Çek ve Senetleri raporuna “Ticari İşlem Grubu” filtresi eklenmiştir. Bu filtre ile çek-senet kartı içerisinde girilmiş olan Ticari İşlem Grubu bilgisine göre listeleme yapılabilmektedir.
34 WINERP-52111 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Cari hesap kartı üzerinden Hareketler ekranına ulaşıldığında muhasebeleşen virman fişi “İncele” seçeneği ile açılmak istendiğinde “İlgili Fişe Ait Mahsup Fişi Çıkarılacaktır” uyarısı alınıyor.
Cari hesap kartı üzerinden Hareketler ekranına ulaşıldığında muhasebeleşen virman fişi “İncele” seçeneği ile açılmak istendiğinde “İlgili Fişe Ait Mahsup Fişi Çıkarılacaktır” uyarısı alınması engellenmiştir.
35 WINERP-52104 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Müşteri Çek/Senetleri
Müşteri Çek / Senet raporunda vade tarihine göre listeleme yapıldığında aynı gün vadeli kayıtlar portföy numarasına göre sıralanmalı.
Müşteri Çek / Senet raporunda vade tarihine göre listeleme yapıldığında aynı gün vadeli kayıtların portföy numarasına göre sıralanması sağlandı.
36 WINERP-52103 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa işlemlerine Düzenleme Tarihi alanı talep ediliyor.
Kasa işlemlerine “Düzenleme Tarihi” alanı eklenmiştir.
37 WINERP-52098 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Satır Bazlı Belge Detayı işareti atılmış olan mahsup fişine yeni satır eklendiğinde satır için belge detayı girilmemişse kaydetme işleminde program uyarı vermeli.
Satır bazlı belge detayı işareti atılmış olan muhasebe fişine yeni satır eklendiğinde, satır için belge detayı girilmemişse, kaydetme işleminde uyarı mesajı getirilerek fişin kaydedilmesi engellenmiştir.
38 WINERP-52095 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Satış Masraf Kartları
Satış siparişine eklenen Masraf Kartı’nda Formül bölümündeki değişkenlere Malzeme Kartı’ndaki boyut bilgilerinden brüt ağırlık bilgisi eklenmeli.
Malzeme kartındaki boyut bilgilerinden brüt ağırlık bilgisinin, sipariş, irsaliye ve fatura da indirim ve masraf kartlarında kullanılabilmesi için formül alanına 3 tane değişken eklenmiştir. Bunlar:
 P84 : Satır Brüt Ağırlığı (Satırdaki Birim)
 P85 : Satır Brüt Ağırlığı (Ana Birim)
 P86 : Satırların Toplam Brüt Ağırlığı (Ana Birim)
39 WINERP-52093 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Fatura içerisinde girilen özel kod muhasebe fişinin satır açıklamasına getirilebilmeli.
Fatura içerisinde girilen özel kod bilgisinin muhasebe fişi satır açıklamalarına getirilebilmesi sağlandı. Düzenlemeye istinaden “Muhasebe Fişi Satır Açıklaması” filtresine “Özel Kod” seçeneği eklenmiştir.
40 WINERP-52091 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Talep Yönetimi
alt alt Hareketler – Talep Fişleri
Talep karşılama işlemi sonucu oluşan ambar transfer fişinin durumu, Malzeme Fişleri Durumu (Ambar Fişleri) parametresi ‘Öneri’ seçili olmasına rağmen, “Gerçek” olarak kaydoluyor.
Talep karşılama işlemi sonucu oluşan ambar transfer fişinin durumunun öndeğer olarak tanımlanabilmesi için talep yönetimi parametrelerine, “Talep Karşılamada Ambar Fişi Onay Bilgisi” parametresi eklenmiştir.
41 WINERP-52076 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt İşlemler – Cari Hesap Kur Farkı Hesapları
Cari hesap kur farkı hesaplama işlemi yapıldığında log kaydında bir çek için 2 defa satır geliyor.
Cari hesap kur farkı hesaplama işlemi yapıldığında, log kaydında bir çek için 2 satır oluşuyordu, tek satır gelmesi sağlandı.
42 WINERP-51926 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa işlemlerinde “Toplu Kayıt Ekle” seçeneği ile eklenen fişlerin başlığında seçilen Satış Elemanı Kodu fiş satırlarında değiştirilmesine rağmen borç takipte başlıkta seçilen satış elemanı gözükmektedir.
Finans parametrelerinde; “Fiş Satırları Satış Elemanı Bilgisi Değiştirilebilsin = Evet” parametresi aktif haldeyken kasadan toplu kayıt ekle seçeneği ile oluşturulan fişlerin satırlarında yer alan satış elemanı bilgisinin borç takibe yansıması sağlanmıştır.
43 WINERP-51664 TIGER ENTERPRISE Üretim Tanımları
alt alt İşlemler – Mühendislik Değişikliği İşlemleri
Sistem tarihinden farklı tarihteki mühendislik değişikliği revizyonları güncellenmiyor.
Sistem tarihinden farklı tarihteki mühendislik değişikliği revizyonlarının güncellenmesi sağlandı.
44 WINERP-51635 TIGER ENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Hareketler – Üretim Emirleri
International setlerde programa İngilizce giriş yapıldığında durumu “Başlamadı” Olan üretim emirleri üzerinde iki tane İptal (Cancel) seçeneği çıkıyor.
International setlerde programa İngilizce giriş yapıldığında durumu “Başlamadı” olan üretim emirleri üzerinde iki tane İptal (Cancel) seçeneği çıkıyordu, toplu iptal (geri al) seçeneği yabancı dillerde “Multiple Undo (Cancel)” olarak güncellendi.
45 WINERP-51582 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari hesap fişlerinde tarih değişikliğinde ‘Döviz Kurları Yeni Tarihe Göre Değiştirilecek’ mesajında “Tamam” seçilmesine rağmen işlem döviz kuru güncellenmemektedir.
Cari hesap fişlerinde tarih değiştirildiğinde işlem dövizi kurlarının güncellenebilmesi sağlanmıştır.
46 WINERP-51541 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları – Özet Maliyet Analizi
Özet Maliyet Analizi ve Ayrıntılı Maliyet Analizi raporlarında Kar Tutarı ve Kar Oranı alanlari, ithalat masrafini dikkate almadan listeleme yapiyor.
Özet Maliyet Analizi ve Ayrıntılı Maliyet Analizi Raporları’nda, Kar Tutarı ve Kar Oranı alanlarının, ithalat masrafını dikkate alarak listeleme yapması sağlandı.
47 WINERP-51171 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Farklı işyerlerine ait kredi kartı fişleri kredi kartı fiş tahsilatında aynı fişte tahsil edilmek istendiğinde oluşan banka işlem fişinde işyeri merkez geliyor işyeri bazında tahsilat yapılarak banka işlem fişinin oluşması sağlanmalı.
Kredi kartı fiş tahsilatı penceresinde farklı işyerlerine ait kredi kartlarının tahsilatı işleminde banka fişlerinin işyerlerine göre oluşması sağlanmıştır. Tahsilat penceresine “İşyeri bazında fiş oluştur” seçeneği eklenerek ayrı ayrı banka işlem fişleriyle tahsilat yapılabilmesi sağlanmıştır.
48 WINERP-51148 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Malzeme Raporları – Satış Hareketleri Dökümü
Satış Hareketleri Dökümü rapor tasarımında standart alanlarda bulunan Seri Lot Birim, Seri Lot Miktar, Seri/Lot Açıklaması, Seri/Lot No, Seri/Lot Türü alanları değer getirmiyor.
Satış Hareketleri Dökümü Rapor tasarımında, standart alanlarda bulunan Seri/Lot Türü, Seri/Lot No, Seri/Lot Açıklaması,Seri/Lot Miktar ve Seri/Lot Birim alanlarının değer getirmesi sağlandı.

Not: Seri/Lot Türü kolonunda : 1-Lot , 2-Seri, 3-Seri Grubu nu ifade etmektedir.

49 WINERP-51100 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – *
E-Defter parametrelerinde Fatura türüne göre ve ayrıca Kağıt Fatura / E-Fatura / E-Arşiv için Belge No mu Fatura No mu kullanılacağı ayrı ayrı belirtilmeli.
Kağıt Fatura / e-Fatura / e-Arşiv / e-Arşiv İnternet faturası seçeneklerine göre ayrı ayrı belge no / fatura no değerinin seçilebilmesi için e-Defter parametre ekranı filtrelerine “e-Fatura Türü” kolonu eklenmiştir.
50 WINERP-51081 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Genel Muhasebe
alt alt Bağlantılar – Bağlantı Kodları Dökümü
Muhasebe Bağlantı Kodları Dökümü’nde ilk 5 ambardan sonraki ambarlar listelenmiyor.
Muhasebe Bağlantı Kodları Dökümü’nde, Bağlantı Kodları filtrelerinde seçilmiş olan ilk 5 ambardan sonraki ambarlar listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı.
51 WINERP-51041 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Hızlı Üretim Fişleri
Hızlı Üretim Fişleri Listesi’nde, hızlı üretim fişlerindeki miktar bilgilerinden farklı miktar listeleniyor.
Hızlı Üretim Fişleri Listesi’nde, hızlı üretim fişlerinde bulunan alt malzemelerin miktar bilgilerinin doğru değer getirmesi sağlanmıştır.
52 WINERP-51033 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS
Ayrıntılı Malzeme Satış Raporu’nda malzemeye ait iade hareketlerindeki indirim tutarları satış hareketlerindeki indirim tutarlarına eklenerek listeleniyor.
Plasiyer Raporları altında yer alan Ayrıntılı Malzeme Satış Raporu’nda malzemeye ait iade hareketlerindeki indirim tutarları, satış hareketlerindeki indirim tutarlarından çıkartılarak raporda ‘İndirim’ kolonunda listelenmesi sağlanmıştır.
53 WINERP-50206 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Mali Tablo Tanımları – Kar/Zarar Tablosu
Kar/Zarar Tablosu’nda tanım kodu verildiği zaman başlık ile bağlantı kopuyor.
Kar/Zarar Tablosu’nda “Tanım Kodu” verildiği zaman başlık ile bağlantı kopuyordu, düzeltildi. Ayrıca tasarım içerisindeki satırların da yukarı/aşağı taşınabilmesi sağlandı.
54 WINERP-49986 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS USYS
alt alt Yönetim – Firmalar
e-Defter ve e-fatura kullanımına bağlı olmadan firma tanımında NACE kodu girişi yapılabilmeli.
e-Defter, e-Arşiv ve e-Fatura lisansının yüklü olmadığı setlerde de firma tanımında NACE kodu girişinin yapılabilmesi sağlandı.
55 WINERP-47706 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Satış faturası Ödeme Hareketleri penceresinde ilk satırdan sonraki satırlarda tarih girilmediği zaman ilgili pencere kaydedilerek kapatılmak istenirse tarih girilmediğine dair uyarı mesajı verilmeli.
Satınalma/Satış Faturaları ve Ödemeli Sipariş fişinde ödeme hareketleri penceresinde tutar girilmiş fakat tarih girilmemiş satırlar var ise “Ödeme Tutarı belirtilip Tarih belirtilmemiş satırlar var” uyarısının verilmesi ve tarih bilgisi girilmeden ilgili pencerenin kaydedilmemesi sağlandı.
56 WINERP-47630 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Firma devri yapıldığında eski firmaya ait e-defter bilgileri yeni firmaya geliyor.
Firma devri yapıldığı durumlarda eski firmaya ait e-Defter bilgileri yeni firmaya geliyordu, düzeltildi.
57 WINERP-47130 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
e-Defter uygulaması kapsamında faturalarda olduğu gibi kasa işlemleri muhasebeleştirildiğinde Belge No’nun Fiş No ya da Belge No’dan oluşturulabilmesi parametrik olmalıdır.
e-Defter uygulaması kapsamında, faturalarda olduğu gibi kasa işlemleri muhasebeleştirildiğinde Belge No’nun Fiş No ya da Belge No’dan alınması parametreye bağlanmıştır.
58 WINERP-46910 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Dağıtım Emirleri
Satış siparişi dağıtım emrine aktarıldıktan sonra, dağıtım emrinde satır kaydetme işlemi sırasına göre fatura satırları oluşuyor.
Satış Siparişi Dağıtım Emrine aktarıldıktan sonra, Dağıtım Emrinde satır kaydetme işlemi sırasına göre fatura satırları oluşuyordu, düzeltildi.
59 WINERP-46814 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış İrsaliyeleri
ERP’de e-arşiv faturası için çıkan ekranlar (e-Arşiv Bilgileri) irsaliye ekranlarında da bulunmalı.
e-Arşiv uygulaması kapsamında, satış irsaliyeleri F9 Menüye “e-Arşiv Bilgileri” alanı eklenmiş ve irsaliye faturaya aktarıldığında e-Arşiv bilgilerinin faturaya gelmesi sağlanmıştır. Not: Birden fazla irsaliye faturaya aktarılması durumunda ilk sıradaki irsaliyeye ait e-Arşiv bilgileri faturaya aktarılacaktır.
60 WINERP-46811 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
e-Defter uygulaması kapsamında, bordro entegrasyonu ile erp tarafına aktarılan Personel Ödemeleri Mahsup kaydında Belge Detayı alanında Belge Türü “Diğer” Belge Açıklaması’na “Ücret Bordrosu İcmali” yazmalı.
e-Defter uygulaması kapsamında, Bordro entegrasyonu ile ERP tarafına aktarılan personel ödemeleri muhasebe fişi belge detayında;
Belge Tarihi = Mahsup fişinin tarihi
Belge No = Mahsup fişinin numarası
Belge Türü = Diğer
Açıklaması = Ücret Bordrosu İcmali
“Ödeme Kaydı Değildir” checkbox ının işaretli gelmesi sağlandı.
61 WINERP-44623 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (Excel’den)
Excel ile cari hesap aktarımda grup şirketleri de aktarılabilmeli.
Excel İle cari hesap kartı aktarımında grup şirketlerinin de aktarılabilmesi sağlanmıştır. Not:Excel aktarım şablonunda Grup Şirket türündeki cari hesaplar için Kart Türü kolonu 4 olarak tanımlanmalıdır.
62 WINERP-44622 TIGER ENTERPRISE Üretim Kontrol
alt alt Üretim Emri Raporları – Malzeme İhtiyaçları Listesi
Malzeme İhtiyaçları Listesi’nde malzemenin resmi için alan eklenmeli.
Malzeme ihtiyaçları listesinde malzeme resmi için alan eklenmiştir.
63 WINERP-44192 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Duran Varlık Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar – Sabit Kıymet Kartları
Sabit kıymet için bir alım faturası girilip kaydedildikten sonra faturanın tarih bilgisi değiştirildiği zaman sabit kıymet kayıtlarındaki kaydın içerisindeki tarih güncellenmiyor.
Alım faturası ile girişi yapılan sabit kıymete ait kayıtlardaki tarih bilgisinin fatura tarihi değiştirildiğinde güncellenmesi sağlanmıştır. Sabit kıymet için amortisman hesaplama işlemi yapılmış ise kullanıcı uyarılarak tarihin değiştirilmemesi sağlanmıştır. Aynı uygulama irsaliye için de geçerlidir.
64 WINERP-43633 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Vade farkı faturaları e-fatura ve e-arşiv faturası olarak gönderilebilmeli.
Verilen vade farkı faturasının e-fatura ve e-arşiv faturası olarak gönderilebilmesi, alınan vade farkı faturasının ise e-fatura olarak sisteme alınabilmesi sağlanmıştır.
65 WINERP-43143 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Fatura kapsamında, toptan satış faturasında malzeme sınıfı seçilip F9-malzeme sınıfı detay satırlarında seçildikten sonra “Kaydet” yapıldığında “KDV Muafiyet Sebebi satırlarda boş bırakılamaz” mesajı alınıyor ve kaydedilemiyor.
e-Fatura kapsamında, toptan satış faturasında malzeme sınıfı seçilip sağ tuş – Malzeme Sınıfı Detay Satırları seçildikten sonra “Kaydet” yapıldığında “KDV muafiyet sebebi satırlarda boş bırakılamaz” mesajı alınıyordu, düzeltildi.
66 WINERP-33761 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
e-Beyanname’de; Muhtasar Beyanname düzenlenirken, Ödemeler bölümüne, müstahsil makbuzu dökümlerinin aktarılması
e-Beyannamelerde yer alan Muhtasar Beyanname’nin Ödemeler tabında “Veri al” işlemi yapıldığında müstahsil makbuzlarının da listelenmesi sağlanmıştır.
67 WINERP-33663 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Müşteri Çek/Senetleri
Müşteri Çek/Senet Durum raporunda, bankaya çıkış yapılıp sonrasında bankada tahsil edilen müşteri çek ve senetlerinde “Ciro Edilen” bilgisi boş geliyor, banka bilgisi gelmeli.
Müşteri çeki bankaya çıkış yapılıp sonrasında bankada tahsil edilen müşteri çek ve senetlerinde “Ciro Edilen” bilgisi alanına banka bilgilerinin gelmesi sağlandı.
68 WINERP-33268 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Kartı kopyalandığında Muhasebe Kodu kopyalanmasın, boş gelsin.
Cari hesap kartı kopyalandığı zaman yeni eklenen kartta , hesap kodu bilgisinin boş oluşması sağlandı.
69 WINERP-24458 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Fiş üzerinden muhasebeleştirme işleminde fiş satır açıklamaları “Hiçbiri” seçilmesine rağmen fiş türü muhasebe fişi satırına gelmektedir.
Fiş üzerinden muhasebeleştirme işleminde filtrelerde fiş satır açıklamaları “Hiçbiri” seçilmesine rağmen fiş türü muhasebe fişi satırına geliyordu, düzeltildi.
70 WINERP-23909 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Kartı üzerinde F9-Yaz (Mektup) filtrelerine bakiyeyi ayırabilmek için İşyeri filtresi eklensin.
Cari hesap kart üzerinde F9 -Yaz (Mektup) ve Yaz Mektup (Grup Şirketleri) ekranına ‘İşyeri’ filtresi eklenerek, eklenen filtreye göre mektup gönderilmesi sağlandı.
71 WINERP-23293 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS USYS
alt alt Yönetim – Kullanıcılar
İşlem Yetkileri – Kasa İşlemleri – İşlemler – Muhasebeleştir – “İşaretle” yetkisi yetki ağacında “Ek Bilgi Formları” altında bulunuyor “Muhasebeleştir” altında olmalı.
Kasa işlemlerinde Muhasebeleştir – İşaretle yetkisinin yeri, Finans-Hareketler-Kasa İşlemleri-İşlemler-Muhasebeleştir-İşaretle olarak düzeltilmiştir.
72 WINERP-22415 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Plasiyer Satış Raporları – Satış Faturaları Dökümü
Plasiyer Raporları \ Satış Faturaları Dökümü’nde Satış Elemanı Rota Kodu filtresi çalışmıyor.
Plasiyer Raporları \ Satış Faturaları Dökümü’nde, ‘Satış Elemanı Rota Kodu’ filtresinin (Satış elemanı browserında F9 – Satış Rotası tanımına bağlı olarak) çalışması sağlandı.
73 WINERP-21654 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUSLOGOSTART (TR) Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Hareket Dökümü
Cari Hesap Hareket Dökümü Raporunda, Cari Hesap Hareket Özel Kodu Filtresi Çalışmamaktadır.
Cari Hesap Hareket Dökümü raporunda, “Cari Hesap Hareket Özel Kodu” filtresinin çalışması sağlandı.
74 WINERP-21318 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Kullanıcı Yetkilerinde İrsaliye ve Fatura için “Tutarsal Alanlar Görünsün” ve kolon yetkilerini kaldırsak bile Ek Vergi Matrahı ve Ek Vergi Tutarı yetkisi kaldırılamıyor.
Kullanıcı yetkileri – Genel Tanımlar başlığı altına “Ek Vergi Tutarsal Alanlar Görünsün” seçeneği eklenmiştir.
75 WINERP-21236 GO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Muhasebe Bağlantı Kodları
Go Plus’ta Muhasebe Bağlantı Kodları / Bankalar / Finansman Gideri eklenmeli.
GoPlus ve Go3 ürününde Muhasebe Bağlantı Kodları-Bankalar başlığı altına Finansman Gideri seçeneği eklenmiştir.
76 WINERP-21061 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Otomatik Muhasebeleştirme Parametreleri’nde Muhasebe Fişi Tarih Ataması seçeneklerine ilgili fişin düzenleme tarihi de eklenmeli.
Otomatik muhasebeleştirme işlemine bağlı olarak açılan muhasebe fişine “Düzenleme Tarihi” alanı eklenerek kullanıcının bu alana müdahale edebilmesi sağlanmıştır. Ayrıca manuel muhasebeleştirme sonucu açılan muhasebe fişine de bu alan eklenmiştir.
77 WINERP-20102 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Hesap Kartları
Rapor Üniteleri İçin Kullanıcı Öndeğeri Tablo Seçilmesine Rağmen Sadece Muhasebe Hesabının Üzerinen Muavin Alındığında Öndeğer Rapor Ünitesi Ekran Geliyor.
Öndeğer Rapor Ünitesinin “Tablo” olarak seçili olmasına rağmen muhasebe hesabının üzerinden ekstre alındığında , Öndeğer Rapor Ünitesi seçeneği “Ekran” geliyordu,düzeltildi.
78 WINERP-20087 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Çek/Senet Raporları – Ayrıntılı Bordro Dökümü
Ayrıntılı Bordro Dökümü raporunda Satış Elemanı filtresi çalışmıyor.
Ayrıntılı Bordro Dökümü raporunda Satış Elemanı filtresi çalışmıyordu, çalışması sağlandı.
79 WINERP-20063 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebe Fişi Toplu Kayıt Çıkar İşleminde Her Fiş İçin Bağlantıların Kopartılması İçin Onay Mesajı Çıkıyor, Mesajın Toplu Olarak Bir Kerede Çıkarılması İsteniyor.
“Mahsup Fişi Silindiğinde Bağlantılar Koparılacak” parametresine bağlı olarak ticari sistemden entegrasyon ile oluşturulan muhasebe fişleri “Toplu Kayıt Çıkar” seçeneği ile çıkartılırken açılan “İlgili Belgelerle Bağlantılar Koparılacaktır” ekranına “Bunu Bir Daha Gösterme” seçeneği eklenmiştir.
80 WINERP-17218 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Ekstresi
Cari hesap ekstresinde Proje Kodu filtresinde “*” kullanılamıyor.
Cari hesap kartı üzerinden alınan ekstrelerde Proje Kodu filtresinde “*” çalışmıyordu, düzeltildi.
81 WINERP-15538 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Masraf Merkezi Raporları – Masraf Merkezi Ekstresi
Masraf Merkezi Ekstresi’nde Masraf Merkezi Kodu ya da Adı için detaylı filtre kullanıldığında yanlış veri listeleniyor.
Masraf merkezi raporlarında, filtre alanında bulunan masraf merkezi kodu ve masraf merkezi adı alanlarının getirdiği değerler düzeltilmiştir.
82 WINERP-14303 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar – Muhasebe Bağlantı Kodları
Personel Muhasebe Kodları Penceresi’nde satır “Kopyala / Yapıştır” özelliği çalışmıyor.
Personel muhasebe bağlantı kodları tanımlama penceresinde Shift tuşuna bastıktan sonra mouse ile kopyalanmak istenen alanlar seçilerek “copy-paste” özelliğinin çalışması sağlanmıştır.
83 WINERP-14282 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Araçlar
alt alt Kullanıcı İzleme Raporu
Kullanıcı İzleme Raporu’nda Firma Adı filtresi seçilebilir olmalı.
Kullanıcı İzleme Raporu’nda; “Kullanıcı Adı” ve “Firma Adı” filtrelerinin Grup Seçim şeklinde çalışması sağlanmıştır.
84 WINERP-13854 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Doküman İzleme Numarası’na Sahip olan bir sarf fişi muhasebeleştirildiğinde mahsup fişi satır açıklamasına Doküman İzleme Numarası gelmiyor.
Sarf fişi içerisinde girilen Doküman İzleme Numarası Muhasebe fişine açıklama olarak gelmiyordu, düzeltildi.
85 WINERP-12877 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
Alış ve satış fatura browserlarında kayıtlı olan faturaların içinde satır sayısı 10 satırdan fazla ise browser’da F7 ön izleme açıldığında faturanın ilk 10 satırı görülmektedir.
Alış ve Satış fatura browserlarında kayıtlı olan faturaların fatura içinde satır sayısı 10 satırdan fazla ise browserda F7 ile ön izleme açıldığında faturanın ilk 10 satırı izlenebiliyordu; sağ tarafta yer alan kaydırma özelliği ile diğer satırların izlenebilmesi sağlanmıştır.
86 WINERP-12493 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Cari Hesap Raporları – Adres/Telefon Bilgileri
Adres/Telefon Bilgileri Listesi’nde Cari Hesap Kodu filtresi için detay filtre çalışmıyor.
Cari hesap raporları altında yer alan “Adres/Telefon Bilgileri Listesi” raporunda Cari hesap kodu alanında “Detaylı Filtre” kullanıldığı zaman raporlama yapmıyordu,düzeltildi.
87 WINERP-11566 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Muhasebeleşmiş Virman Fişi Değiştirildiğinde Clfiche ve Clfline Tablosundaki Accficheref Kolonu Sıfırlanmıyor.
Muhasebeleşmiş Cari Hesap Virman ve Banka Virman fişi değiştirildiğinde muhasebe fişi bağlantısı (ACCFICHEREF) kopmuyordu, ilgili fişin muhasebe fişi ile bağlantısının koparılması sağlandı.
88 WINERP-11407 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Yansıtma
Yansıtma işlemlerinde gider dağıtımı yapabilmek için masraf merkezi ve proje koduna göre şablon tanımlanması isteniyor.
Yansıtma şablon tanımına ‘Masraf Merkezi’ ve ‘Proje Kodu’ kolonları eklenerek mahsup fişinde tanımlı ‘Masraf Merkezi’ ve ‘Proje Kodu’ na göre Yansıtma 1 ve 2 fişlerinin oluşması sağlandı.
89 WINTLS-4498 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Sipariş/İrsaliye/Fatura Html Olarak Gönderildiğinde Resim ve Geniş Metin Alanlar Gönderilmiyor.
Cari Hesap kartı diğer pencresinde gönderim şekli e-mail seçilip gönderim formatı da html olarak seçiliyor. Sipariş / irsaliye / fatura gönderildiğinde resim ve geniş metin alanlar gönderilmiyordu, düzeltildi.
90 WINERP-11250 GO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Logo Go ürününde kullanıcı yetkisi ile programa girildiğinde banka fişlerinde Banka Hesap Kodu ve Alacak kolonları gelmiyor.
GoPlus ve Go3 ürünlerinde kullanıcı yetkisi ile programa girildiğinde, banka fiş satırlarında (Banka İşlem Fişi, Banka Açılış Fişi, Banka Virman Fişi vs..) “Banka Hesap Kodu” ve “Alacak” kolonları gelmiyordu, düzeltildi.
91 WINERP-9504 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS USYS
alt alt Kuruluş Bilgileri – Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Banka kartı ve fişlerinde zorunlu alan kullanılabilsin.
Banka Kartları, Banka Hesapları ve Banka Fişleri için tanımlı ve zorunlu alanların kullanılması sağlandı.
92 WINERP-9399 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Alınan Siparişler
Sipariş fişinde bulunan Teslim Tarihi zorunlu alanlarda kullanılabilmelidir.
Sipariş fişlerindeki teslim tarihi bilgisinin zorunlu alan olarak kullanılabilmesi sağlanmıştır.
93 WINERP-9347 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Banka Fişleri
Bankadan kesilen alınan hizmet faturası muhasebeleştirildiğinde, banka adı açıklamaya gelmiyor.
Bankadan kesilen alınan hizmet faturası muhasebeleştirildiğinde, açıklama olarak hesap kodu seçildiğinde, banka hesap kodunun gelmesi sağlandı.
94 WINERP-9143 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Kasa İşlemleri
Alınan serbest meslek makbuzunu muhasebeleştirirken belge numarası fiş açıklamasına gelmiyor.
Kasadan girilen alınan serbest meslek makbuzunun muhasebeleştirilmesinde Belge No. alanının muhasebe fiş satır açıklamasında listelenmesi sağlanmıştır.
95 WINERP-9082 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Dosya
alt alt Öndeğerleme – *
Malzeme Yönetimi yetkisi verilmezse, Dosya menüsündeki Kur Güncelleme ve Öndeğerleme menüleri pasif geliyor.
Kullanıcıya Malzeme Yönetimi yetkisi verilmediğinde Dosya menüsündeki Kur Güncelleme ve Öndeğerleme menüleri pasif geliyordu, düzeltildi.
96 WINERP-8929 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Banka Raporları – Banka Listesi
Banka Listesi raporunda kredi kartı hesapları listelenmiyor.
Banka Listesi raporunda kredi kartı hesaplarının listelenmesi sağlandı.
97 WINERP-8918 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Masraf Merkezi Raporları – Masraf Merkezi Ekstresi
Masraf Merkezi Kodu alanı Sayfa No olarak geliyor.
Masraf Merkezi Ekstresi rapor tasarımında “Masraf Merkezi Kodu” alanının içeriği düzeltilmiştir.
98 WINERP-8804 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt İşlemler – Muhasebeleştirme
Maliyet dağıtım fişinin muhasebeleştirilmesi sırasında gelen filtre ekranına Satır Açıklaması filtresi eklenmelidir.
Maliyet dağıtım fişinin muhasebeleştirme filtresine “Muhasebe Fişi Satır Açıklaması” filtresi eklenmiştir.
İşlem Numarası, Belge No, Hizmet Açıklaması, Cari Hesap Ünvanı, Hizmet Kodu ve Fiş Tarihi filtre olarak seçilebilmektedir.
99 WINERP-8761 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Genel Muhasebe
alt alt Hesap Durumları – Muhasebe Hesap Listesi
Muhasebe Hesap Listesi’nde “Listelenen Kayıt Sayısı” kısmı çalışmıyor.
Muhasebe Hesap Listesi’nde bulunan “Listelenen Kayıt Sayısı” alanının görüntülenmesi sağlanmıştır.
100 WINERP-8279 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
İrsaliye üzerinden fatura yapıldığında SITEID değeri her zaman 0 (sıfır) atanıyor.
İrsaliye üzerinden “Faturala” yapıldığında oluşan faturanın SITEID değeri her zaman 0 oluyordu, düzeltildi.
101 WINERP-8245 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Finans
alt alt Hareketler – Çek/Senet Bordroları
İşlem Dövizli Kuruş Haneli Olarak Kesilen Senet, Bordro İçinden Tekli ve Toplu Olarak Yazdırıldığında İd Tutarı Yazı İle Kısmında Kuruş Bilgisi Yazdırılamıyor.
Senet bordro satırında id olarak küsüratlı hazırlanan senet, senet bordrosu içinden tekli ve toplu olarak basımda id tutarı yazı ile cent bilgisi yazdırılamıyordu, düzeltildi.
102 WINERP-54320 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar – Satış İndirim Kartları
İndirim kartlarında evrensel kodlar seçilebilmelidir.
İndirim kartları içerisine evrensel kod girilebilmesi için seçenek eklenmiştir.
Evrensel kod türleri:
0003-Gelir vergisi stopajı
0011-Kurumlar vergisi stopajı
9040-Mera fonu
103 WINERP-54238 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat operasyon fişi browser’ından açılan F9 logoConnect Hareketleri penceresinin querysi hatalı olduğu için hareketler düzgün listelenmiyor.
İhracat operasyon fişi ve İhraç kayıtlı faturalar üzerinde F9 – LogoConnect hareketlerinin görüntülenebilmesi sağlandı.
104 WINERP-53661 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
ÖTV Tevkifat içeren e-fatura/e-arşiv fatura kontrolleri belirlenmelidir.
ÖTV tevkifat kontrollerinde, ek vergi kartında (Malzeme kartında seçili olan ek vergi kartı için) 4171 evrensel kodu seçildiğinde ve ticari işlem grubunda “İstisna Ek vergi uygulanacak” seçildiğinde e-fatura tipi tevkifat olması zorunda tutulmuştur.
105 WINERP-52796 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar – *
E-Defter Parametrelerinin Dinamik Bir Yapıya Kavuşturulması
e-Defter parametreleri ekranı dinamik bir yapıya kavuşturulmuş olup, Belge detaylarının fiş türlerine göre ayrı ayrı muhasebe fişlerine getirilmesi sağlanmıştır.
106 WINERP-52640 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
ÖTV İstisna içeren e-fatura/e-arşiv fatura kontrolleri belirlenmelidir.
e-Arşiv ve e-Fatura uygulaması kapsamında, Satış faturaları detaylar sekmesine ve fatura satırlarına Ek vergi muafiyet sebebi alanları eklenmiş olup, ek vergi tanımı (Ek vergi kartı evrensel kodu “0071,0073,0074,0075,0076,0077,9077” seçili olanlar için) olan malzeme kartları faturada seçili olduğu ve e-fatura tipi istisna seçilmesi durumunda “Ek Vergi Muafiyet Kodu”, “Ek Vergi Muafiyet Sebebi” alanlarına veri girişine izin verilmiş ve veri girişi zorunlu tutulmuştur.
107 WINERP-52389 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS İhracat
alt alt Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
UBL 2.1 kapsamında GİB’in ihraç kayıtlı faturalar için eklediği muafiyet sebebi kodları (701,702) üründe seçilebilir olmalıdır.
İhracat kayıtlı Satış ve Satınalma Faturalarında KDV muafiyet sebebi girilmesi zorunlu hale getirilmiş olup, KDV Muafiyet kodlarına;
-701 3065 s. KDV Kanununun 11/1-c md. Kapsamındaki İhraç Kayıtlı Satış
-702 DİİB ve Geçici Kabul Rejimi Kapsamındaki Satışlar
seçenekleri eklenmiştir.
Not: “703 – 4760 s. ÖTV Kanununun 8/2 Md. Kapsamındaki İhraç Kayıtlı Satış “ Muafiyet kodu, İhracat kayıtlı satış faturasında ek vergi olduğunda ve faturada seçilen Ticari işlem grubu “Ek vergi cari hesaba yansıtılmayacak” seçildiği durumda LogoConnect tarafından otomatik getirilecektir.
108 WINERP-45506 TIGER ENTERPRISETIGER PLUS Üst Menü (ikonlar)
Stok işlemleri tek bir ekran üzerinden yapılabilmeli. (Cari Hesap İşlem Merkezi) ve APP olmalı.
Stok işlemlerinin tek bir ekran üzerinden yapılabilmesi için üst menü seçeneklerine, Sok İşlem Merkezi eklenmiştir.
Not: Mevcut kullanıcılarda bu özellik kapalı olup açılması için Genel Tanımlar altında Stok İşlem Merkezi yetkisi verilmelidir.
109 WINERP-53875 TIGER ENTERPRISETIGER PLUSGO PLUS Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler – Satış Faturaları
e-Arşiv Uygulaması kapsamında, tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için geliştirme yapılmalı.
e-Arşiv uygulaması kapsamında, tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için e-arşiv bilgilerinin cari hesap kartından değil fatura içerisindeki e- arşiv bilgileri alanından girilebilmesi sağlanmıştır.
Bunun için Cari Hesap Kartı’ndaki LogoConnect tabı altında bulunan e-Arşiv Bilgileri alanına “Perakende Cari Hesap” seçeneği eklenmiş ve bu seçeneğin işaretli olduğu cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda, fatura içerisindeki F9 – e-Arşiv Bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunlu hale getirilmiş ve buradaki bilgilerin e-arşiv uygulamasında dikkate alınması sağlanmıştır.